Eesti uudised

Endise taipoksija jõugu üle algas kohus, et kohe ka edasi lükkuda (2)

René Piik, 5. juuli 2016 04:00
Kõige pikema ­süüdistuste nimekirjaga kohtualune Aap Vels on endine taipoksija.Foto:
Tallinnas ja Rakveres tegutsenud jõuk jõudis lõpuks kohtu ette, kuid pärast ühe süüdistatava istungile mitte ilmumist ja teise advokaadist keeldumist lükati kohtu pidamine järgmisesse kevadesse.

Jõuku kuulunud inimesi süüdistatakse alates vargusest inimkaubanduseni. Süüdistatavaid on üheksa: isa ja pojad Urmas, Aap ja Paavo Vels, Georgi Abuladze, Marek Kase, Andrey Kuzyakin, Maarjo Kalda, Rivo Roosma ja Steven Tamm. Viimased kolm ja Paavo Vels süüdistuse järgi kuritegelikku ühendusse ei kuulunud.

Esimesele istungile, mis peeti 30. juunil, ilmus kohale vaid kaheksa süüdistatut. Probleem on selles, et kõik süüdistatud ei ole vahi all ja seega juhtus nii, et üks neist oli tol ajal Soomes tööl.

Samal teemal

Eile peetud teisel istungil olid kõik kohal, kuid sellest hoolimata ei saanud kohtupidamist alustada, sest üks süüdistatavaist, Urmas Vels, loobus oma senise advokaadi teenusest ja nõudis riigilt uut. Uue advokaadi leidmisega läheb aga aega, sest kõigepealt tuleb leida sobiv inimene, kes peab seejärel tutvuma kohtuasjaga.

Kõik järgnevad istungid lükati edasi 2017. aasta märtsini.

Eilsel istungil palus osa vahialuseid ka vahi alt vabastamist. Aap Vels ja Steven Tamm on olnud vahi all alates 2015. aasta 1. aprillist, seega aasta ja kolm kuud. Istungite edasilükkamisega pikeneb nende vahi all viibimine kahe aasta pikkuseks. Aap Vels, kelle süüdistuste nimekiri on kõige pikem (kuritegelikku ühendusse kuulumine, kelmus, inimkaubandus, vargus, kindlustuskelmus ja dokumentide võltsimine), tõi põhjenduseks ka oma ema halva tervisliku seisundi.

Steven Tamme advokaat põhjendas oma kliendi soovi Steveni mõttemaailma muutumisega. Möödunud aasta aprillist saati on Tamm oma advokaadi sõnul vahi all olles õppinud ja oma aega kasulikult kasutanud.

Üheksaks lisakuuks soovib vahi alt pääseda ka Marek Kase, kes on vahi all olnud alates veebruarist. Põhjuseks tõi ta oma nelja-aastase lapse ja samuti eaka ja hoolt vajava isa. Ühegi vahialuse soove istungil siiski ei rahuldatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee