Eesti uudised

Statistikaamet kohutas noort tüdrukut küsitlusega (123)

LISA KOMMENTAAR

kole 6. juuli 2016 12:01
jube vana näeb see noor tütar välja
kadeduseussike 6. juuli 2016 14:25
äkki paned oma pildi et oleks kohe näha, millise siinkommenteeriva maailma esiiludusega võrreldes kole .-)
Kas täiskasvanud laps 5. juuli 2016 21:52
on emaga üks leibkond?
Peaksid teadma 5. juuli 2016 23:59
Leibkond on kõik sama katuse all elavad ja sama laua taha istuvad isikud vaatamata vanusele
5. juuli 2016 20:31
Kus mõni taob alles miinuseid. Kas küsitleja ise?
Artiklis oleks võinud välja tuua ka selle teenindaja nime, kes nii agressiivselt püüdis teenindada. Või et tema tuleb lausa koju või töökohale? Vaat kus tähtis asjapulk.
IRW 5. juuli 2016 20:30
Pole see ema , kuidas nüüd soliidselt öelda , täie mõistuse juures , paistab et tütar veel hullem
6. juuli 2016 10:56
Mis puutub siia ema ja tütar? Antud artikliga antakse märku, et Statistikaameti töötajad on oma küsitlustega üpris agressiivsed ehk teiste sõnadega - puudu jääb klienditeeninduse oskustest. Kui Statistikaamet ise kinnitab, et küsitlused on vabatahtlikud, siis antud juhtumi juures võib arvata et küsitlejate palk sõltub sellest kui palju ja kui kiiresti ta saab inimesi oma konksu otsa. Põhimõtteliselt sama mis telefonimüüjatel või ukse taha ilmunud tolmuimeja müüjatel.
küsitleja 5. juuli 2016 16:47
Löö maha ja pärast ütle, et pidasid sissetungijaks.
IRL 5. juuli 2016 14:02
Otsin ikka pildilt noort tüdrukut
5. juuli 2016 15:14
no paremal on ikka päris vana ja kolme-paberkoti-tüdruk
okulaar 5. juuli 2016 16:15
oh, 5. juuli 2016 16:32
Teemaks on statistikaameti ebasobiv käitumine, mitte kellegi noor või vana väljanägemine.
5. juuli 2016 12:43
"Uuringus osalemine on vabatahtlik ja seega mingit kohustust osaleda ei ole."
Igasugused uuringud ongi vabatahtlikud ning sellistel statistikale põhinevatel "uurijatel" paluks mitte pommitada inimesi kirjadega ning vastata, et "arvuti valis teid välja". Arvuti töötab selle järgi, mis programm on sinna sisestatud. Antud vastus kõlab nagu telefonimüüjatel, kellele on pandud arvutisse tulevaste klientide nimekiri ja ekraanile tuleb ette uus pommitamise ohver ning kes vastab sama
lausega- "arvuti valis välja".
Igasugused pere-, tervise- ja palgaandmed on siiski andmed, mida igale suvalisele "statistika" tegijale ei tasu ka ette loetleda.
Ning kust see statistik üldse Inga lapse meiliaadressi sai? Vaevalt ta ise oma meiliaadressi statistikaametile vabatahtlikult kasutamiseks saatis.
süsimust iroonia 5. juuli 2016 15:25
Suunake ikka oma eest.ee meiliaadress kuhugi, siis saab Totalitaarne Riik teile oma spämmi saata! :D
5. juuli 2016 15:57
Pole aimugi, mis meiliaadress seal eesti.ee -s on olemas ja mis sisu seal on olemas. Pole kunagi kasutanud ega pole seda ka kuhugi suunanud.
Üksikisa 5. juuli 2016 12:31
Minule tuli samuti e kiri milles teavitati et mind on küsitlemiseks välja valitud. Miks !? Selgitust ei olnud. Parem saatke keegi pühadeks meile kooke, saiu küpsetama :) Oleks vähemalt lastele rõõmu ja kasu, muidu tullakse ainult nappi aega raiskama. Ettevõtjana leian et selline pealesurutud küsitlus on minu maksuraha riigile raiskamine.
ei saa aru, ühte 5. juuli 2016 16:17
miks sa oma nappi aega põhjendad ÕL kommentaariumile mitte oma lastele

.... 5. juuli 2016 12:27
ise keeldun kõigist statistikaameti küsitlustest! Paar kogemust. Mõni aasta tagasi tuli kiri, et teatud ajavahemiku jooksul tuleb küsitleja, ma leppigu temaga kokku telefoninumbril, mis ei ole tasuta. Ja et mingi euroküsitlus, vaat et kohustuslik lausa. Ja viide kodulehele eelmiste analoogsete küsimuste kohta. Ihukarvad tõusid püsti, sest osad küsimused olid vägagi isiklikud... Ei reageerinud. Kuu-poolteist hiljem kui küsitleja pidi tulema, oli äkki tädi ukse taga. Ja kui ma ütlesin, et ei kavatse vastata, siis oli poolvägisi sisse tikkumas ja võttis seda nagu isiklikku solvangut, et ma temaga ei kavatsenud asju ajama hakata, lausa süüdistas mind üle-euroopalise küsitluse saboteerimises. Kuid - sain tädi majast välja ja uksed taas lukku (naaber oli majja lasknud, kuigi olin öelnud, et ma selliseid oma juurde ei taha). Tuli siis tänavu taas analoogne kiri postkasti. Samamoodi üsna vastuvaidlemist välistavas toonis. Kusjuures andis see kiri teada ajavahemiku, mil mulle too küsitleja pähe määritakse, ja see algas pool kuud kirja saatmiskuupäevast varem! Ja taas - ainult telefoninumber, kuhu MINA oma raha eest helistama peaksin! Seekord otsisin siis statistikaameti kodulehelt meiliaadressi ja saatsin neile vastava teate. Sedapuhku piisas - tuli ka vastus, kus püüti veel ümber veenda, kuid ei vaevunud vastama, ei ole tegu idamaise turuga, kus peaks kauplema.... Need euroküsitlused toovad ametile korraliku kopika, kuid - amet ei suvatse isegi omal kulul infotelefoni avada, meiliaadressist rääkimata. Ja minul ON õigus keelduda igasugustest sellistest küsitlustest! Tahavad minu aega ja minu sidevahendeid kulutada - maksku ka mulle selle eest, tasuta lõunaid ei ole ka küsitletavatel! Ja ühel pikemal küsitlusel olen ka kohal käinud (küsitlusfirma korraldatud), algselt umbes tunnist sai reaalselt ligi kolm tundi - minu jaoks täiesti asjatult kulutatud aega...
5. juuli 2016 13:00
"naaber oli majja lasknud, kuigi olin öelnud, et ma selliseid oma juurde ei taha."
.
Vot selliseid naabreid olen mina hakanud täiesti ignoreerima ja astun neist mööda nagu tühjast õhust. Teatud tädidele polegi võimalik selgeks teha, et vaadaku oma seebikaid ja elagu oma elu ning ärgu toppigu oma nina teiste isiklikku ellu.
Juba 2 viimast rahvaküsitlust ajasid mu harju punaseks. Olin interneti teel küsitluse ära vastanud ja siis kädistavad needsamad naabrinaised trepi peal, miks ma ei ole vastanud rahvaküsitlustele. Mis see sinu asi on olla suuvoodriks ning laterdada talle, millal ma tulen ja kuidas ma elan ja ilma minu loata oli rahvaküsitlejale antud veel ka minu telefoninumber. Sellised naabrinaised istugu oma seebikate ees, taltsutagu oma laterdamise himu ning ärgu avagu igale sissetungijale välisust.
.... 5. juuli 2016 20:22
antud juhul ei olnud naabrimees süüdi - tädi ei öelnud, kes on (küll seda, kelle juurde tahab saada), ja tuli kuu-poolteist hiljem, kui too küsitlus pidi olema, seega ei osanud enam küsitlejaks arvata, oli juhus, et naaber samal ajal juhtus liikuma... Ja see naaber on igati hea naaber, ei mingi seebikapassija ja kädistaja!
Kristiina 5. juuli 2016 12:25
Jälle nimi puudu noorel. Ema oma oli. Kurat kui tõusiklikud te noored olete!
5. juuli 2016 15:35
Kas pole tõesti võimalik seda ilmselgelt vaimuhaige inimese möla ära blokeerida? Mingid piirid võiksid sõnavabadusel ikka olla ka.
5. juuli 2016 15:40
Ema nimi on kirjas, sest seda polegi mõtet varjata, sest see on piisavalt teada ja tuntud niigi. Aga mis on tütre nimi, pole üldse sinu asi. Mine võta oma tabletid ära.
mnjaaa 5. juuli 2016 11:45
Täielik jura on see statistikaamet tõesti. Seda enam, et kõik vajalikud andmed saavad nad maksuametist. Miks peavad ettevõtjad topelt tööd tegema ja nende eriti tobedalt vormistatud blankette täitma. Lisaks kirjad, mis üle päeva tulevad ning sind sunnivad ja trahvi ähvardusega andmeid lunivad. Võtku maksuametist, milles probleem?
hmm 5. juuli 2016 12:14
ma küll ei teadnud, et maksuametist saab andmeid sisseoste, harjumuste, puhkuste, hobbide kohta
5. juuli 2016 13:04
Sisseostud, hobid, harjumuse, puhkused ja hobid on inimese isiklik elu. Ta vastab nende kohta vaid siis kui ta ise soovib.
5. juuli 2016 13:53
oma sisseostudest , hobidest ja reisidest ei hakka ma nagunii kellelegi võõrale rääkima, see ongi minu ISIKLIK elu.
13:04 6. juuli 2016 00:02
Aga mnjaaa räägib, et maksuamet teab
CazCuz 5. juuli 2016 11:37
A mis siis kui ise kohale ei lähe ja tulevadki kohale. mis siis juhtuma hakkab?
Annavad kohe p.eksa või hakkavad p.öidlakruve keerama?
B.igB.rotheri väikene-väikene lellepoeg m.öliseb, kollitab ja õieti teeb.
Rahvas kes ise pea pakule paneb on süüdi kogu selles jamas mis temaga sünnib.
Kui enamus otsustaks vastutada ei oleks p.arasiitidel lihtsalt kohta kus olla ja raha mille eest olla.
5. juuli 2016 11:25
statistikaamet on nõme jah oma küsimustega, kui ei vasta, siis lubavad koju ronida küsitlema. kust otsast küsimustele vastamine siis vabatahtlik on? oleks veel, et sellest küsitlemisest midagi paremaks muutuks. eks ta ole, suur hulk inimesi peab ju riigi palgal olemist õigustama.
5. juuli 2016 11:28
nagunii on statistika üks suur vale.
5. juuli 2016 11:55
ongi, kui respondent valetab
5. juuli 2016 12:46
Valesid olla kolme liiki-- väike vale, suur vale ja statistika.
haige värk 5. juuli 2016 11:15
Kusjuures see on täiesti haige värk. Sellised asjad peavad vabathtlikud olema ja kui ma ütlen ei, siis on ka ei. Mind valiti ka välja sinna nn "tööjõuuuringusse" ja ei jäetud enne rahule kui ma alla andsin ja selle ära tegin. Helistati mitu korda, kaks korda käis mingi muti kodus ukse taga (ma ei lasknud sisse) ja lõpuks tuli see nahaalne tädi lihtsalt tööle ja keeldus enne ära minemast kui ma selle jama ära teen. Ma tahtsin lõpuks rahu saada ja tegingi ära, ehkki pärast kahetsesin sest nii need asjad ikka käia ei tohiks. Oli selline vene mammi, muidu hästi viisakas aga järjepidev oma tahtmise saamisel.
5. juuli 2016 13:06
Mis õigusega on sellisel mutil tulla tööle ning segada tööaega ning tekitada sellega tööandjale kahju??
5. juuli 2016 15:54
Minu keskea piiri ületav kolleeg lubas aastaid tagasi ise analoogse suulise küsitluse endaga läbi viia meie ühises avatud kontori tüüpi tööruumis ja kõik teised kuulasid siis (õigemini olid sunnitud kuulama) küsimusi-vastuseid muuhulgas seksuaalelu sageduse ja sellega rahulolu kohta.
5. juuli 2016 16:04
Ju see keskeapiiri ületanud kolleeg tundis ilmselt ennast väga tähtsana, et talle tähelepanu pöörati. Paljud vanemas eas mutikesed lähevad lausa õitsele, kui mõni küsitleja ta ukse taha ilmub ning tema tervise vastu huvi tunneb. Kaua ta ikka sinna posijate telefonile helistab ja kurdab, samas kui küsitleja ise ilmub lausa tasuta kohale.
**** 5. juuli 2016 11:10
Tegelikult on need küsitlejad tüütud küll ja noored inimesed on ju viisakaks kasvatatud, ei nähva vastu ega lõpeta kõnet järsult.
oh, 5. juuli 2016 16:37
Hea et küsitlejale üldse selline väike teenimisots antakse - lisaks napile pensionile - eks seetõttu nad käituvadki nagu tegemist oleks elu ja surma küsimusega
Andree 5. juuli 2016 10:59
Ema Inge on nii raskes alkoholi söltuvuses,et ei suuda isegi lapsukesega koos pildistamise ajaks veiniklaasi käest panna. Alkohoolikute lastel on tihti suhtlemishäireid ja vaimu puudeid,mis küsimustele vastamist raskendavad.
Ma tunnen sul kaasa 5. juuli 2016 11:14
Õnneks minuga nii hullu ei ole, suhtlen ja täitsa vabalt.
Andreele 5. juuli 2016 14:31
Sa siis järelikult alkohooliku laps.

Imestama paneb 5. juuli 2016 10:30
et pagulaste käest ei kysita isegi oiget kodumaad.
küsiks nüüd 5. juuli 2016 10:59
Ja kust sa oled saabunud?
skoor 5. juuli 2016 16:20
eks se küsimus ei ole meeldiv ja mõne pahameel on täitsa arusaadav
pettus, pettus, kõikjal 5. juuli 2016 10:08
....ja mina juba mõtlesin, et käib otseülekanne transvestiitide peolt Kentmannis. Kahju.
Peeter 5. juuli 2016 10:06
Mina kohe ei mõista, kuidas kõik need hädad mööda Raitareid käivad. Ikka ja jälle loed lehest, kuidas neil mingi jama. Iga artikkel mille Raitar kirjutab on ka mingi jama. Kuidagi liiga tihti.
seega 5. juuli 2016 11:00
vale organ 5. juuli 2016 11:45
5. juuli 2016 12:14
Täpselt! 5. juuli 2016 11:05
Mõtlesin ise sedasama, et igast väiksest sääsepojukesest teeb Inga Raitar elevandi.
Kas ta pole elus mingite küsitlustega kokku puutunud? Need on alati vabatahtlikud.
Mina näiteks ei viitsi ühelegi neist vastata, kas siis helistagu, kirjutagu või tulgu ukse taha.
Ja kuidas saab olla 22 aastane tütar nii kohmetu ja saamatu ja samuti paanikatekitaja, et peab ema appi kutsuma?
kadeduseussike 6. juuli 2016 14:24
kas sa TäpseltPeeter selle peale ei tule, et äkki temalt küsitakse sest eeldatakse et ta annab sisukaid vastuseid, mitte ainult lahmivaid kommentare? Ja et pildid valitakse mingitest arhiividest kus nad on tehtud mingitel ametlikel vastuvõttudel. Kas tõesti sa eeldad, et iga "pildistamine" on fotograafile poseerimine? See pilt on vist tehtud mingi raamatu esitlusel, kui õieti lehtedest mäletan. Seda, et tuntud inimeste Facebookist saadakse info nendega toimuva kohta ja siis lehelooks vormistatakse on täiesti tavaline. Pooled uudised on nii sündinud, inimene ise ei räägi midagi enne kui temalt ajakirjanik küsib.
Kodanik 5. juuli 2016 11:05
Point ei ole selles, kellega asjad juhtuvad, vaid et on üks ametiasutus, mille ametnikud tavainimesi (ja ka ettevõtjaid) kiusavad. Selline asi tulebki ajakirjanikel esile tuua. Tänud Raitaritele, et asja suurema kella külge tõite! Tegelikult peaks veel kaugemale minema, et välja uurida, kes nimeliselt ametnikest selliste ähvardustega tegelevad ja ka need nimed välja tuua. Ja niikaua korrutada, kuni kõigile kodanikele on see selge, et mingitele Statistika - või muude ametite küsimustikele vastamise kohustust EI OLE! Ülekäte läinud ametnikkonnale tuleb vastu hakata! See on maksumaksjate raha, mis neile palkadeks makstakse ja see tuleb neile ametnikele ükskord selgeks teha. Nad pilluvad meile ähvardusi meie endi maksudeks makstud raha eest ja see on täiesti lubamatu.
to kodanik 5. juuli 2016 15:17
Olen sama meelt. Ühiskonnas ei kao ära sellised omavolitsemised, kui nendest avalikult ei räägita. Kust sellised asutused saavad teiste meiliaadresse, kui neile endile pole seda antud?
ehh eestlased 5. juuli 2016 10:02
Öelge oma tunnihind ja jääge sellele kindlaks, tasuta lõunaid teile ju ei pakuta ja seda on teil õigus teha, uurige kullakesed, aga mitte sellest AS-ist! Kui edasi tülitatakse, pange hinda juurde!
Huvitav!? 5. juuli 2016 10:02
See artikkel ei olegi tasuline?
PAADIALUNE. 5. juuli 2016 11:00
Artiklitele tasu ei määrataks, kui ei tahetaks, et vaesem rahvas infost ilma jääks.
5. juuli 2016 11:01
Imelik jah. 6. juuli 2016 10:53
Vahel on väga oluline info, mida ka vaesed loeks aga maksa raha. Nüüd aga, mõttetu lugu kirjutatud ja terve artikkel nähtav!?
... 5. juuli 2016 09:57
No teie peres ikka juhtub hirmsaid lugusid!
Eeva* 5. juuli 2016 09:52
Imelik uuring tõesti, ise valivad välja ja kui kohale ei lähe , tullakse koju ??? Olen ise ka igasugustest uuringutest loobunud aga ikka tuleb jälle uus kutse uuringule. Õnneks koju pole veel kiputud.
kah uuringus osaleja 5. juuli 2016 11:03
Millistes uuringutes sa oled osalenud?
ys 5. juuli 2016 09:47
Kuidas see "noor tüdruk" peale sellist jama teistele otsa vaatab? Mida peab Tema tööandja arvama sellisest nanni-punnist, kes emale kaebama läheb? Kuidas selline üksi üldse Lõuna-Eestisse julges minema hakata? Ikka väga piinlik peaks olema nii jabur olla.
5. juuli 2016 10:19
No kui sina oma pereliikmetega ei suhtle, siis ega sellepärast teised sellised pole. Kuidas ta kaebama läks, küsis nõu ju. aga noh sinule, paistab, on sellised asjad võõrad.
hmm 5. juuli 2016 11:04
jah 5. juuli 2016 14:03
Mis sel imelikul noorel naisel viga minna L-Eestisse, omataoliste ullikeste keskele.Eemme tuleb appi teadustama mis kole lugu lapsega nüüd on
Pavlik morozov 6. juuli 2016 14:31
Jah ja sina muidugi tubli Pavlikmorozovina lähed kohe oma vanemate kohta kõike täpselt välja uurima ja siis ette kandma ja pead end sealjuures väga vapraks ja targaks? Kui sinu lähedaste kohta keegi midagi uurib ei ütle se kindlasti neile vaid tormad ette kandma kõige kohta mida küsitakse?
Lõunaeestlane 6. juuli 2016 17:42
huvitav kes see mugavas toolis riigiametnik nüüd on, kes lõunaeestlasi kõiki ühe vitsaga ullikesteks sildistab?

H.T 5. juuli 2016 09:34
On ikka riigil seda raha jalaga segada. Statistikaamet- milleks seda vaja on kui pole majandust ega plaanigi kuidas seda luua, ja nüüd teevad sellele jõugule uue ja uhkema maja. Kõik vähegi tegijad inimesed on siit minema läinud, lõpetaks selle Eesti riigi. Müüme NATOle Venemaaga sõdimiseks, mingi nutsu ikka saaks, Ülejäänud eestlastele kolimise rahaks
Arvan ka 5. juuli 2016 09:31
See asutus kui ainult maksumaksaja raha kulutaja tuleks laiali saata. See küsitluste pealepressime ületab igasuguse taktitunde.
kogemus 5. juuli 2016 09:28
Mitu korda nädalas te suguelu elate ? ja veel palju lolle küsimusi ,tegelt ehmatab ikka ära küll ,noore ja kena inimese .
mnjah 5. juuli 2016 09:26
ja siis tuleb järelküsitlus... küsitleja kohta.
Ruti 5. juuli 2016 09:20
Mul üks seik ka selline, kus nõuti külastusaega, et see teha minu kodus. Vabandust aga ma ei soovi ühtegi võõrast isikut oma koju kutsuda ja siis pidin selgitama miks jne. Lõpuks, kui mul oli resoluutne EI siis pidin helistama veel mingile telefonile ja selgitama, miks ma ei soovi uuringus osaleda. OMG ma ütlen, väga nõme kogemus..
5. juuli 2016 09:11
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
5. juuli 2016 10:21
Millisel tööl? Sassis oled või?
— 11 5. juuli 2016 11:04
miks mitte 5. juuli 2016 09:08
luuletasin nii et suu suitses.
Seebitamise asutus 5. juuli 2016 09:05
Need ametid võivad kerida sinna kust nad on tulnud ja lui palju piiksuma hakkavad siis tuleb need lihtsalt laiali lüüa. Statistikaamet on üks kõige mõtetum asutus terve riigi kohta, sest tõeseid andmeid neil pole terve nende eksistentsi jooksul kuuldud ega nähtud. Jutt täpselt selline mida klounaad käseb ehk siis viisaastaku plaan kolme aastaga täidetud.

5. juuli 2016 08:58
Alati võib esitada neile mingi legendi.
5. juuli 2016 13:17
Vastata küsitlus kerges huumorivormis, saata see neile tagasi ning siis jätavad rahule. Juurde võite kirjutada, et ootate neilt kannatamatult uut küsitlust.
Sama vana lapse ema 5. juuli 2016 08:56
Siin hädaldav "kanaema" Raitar võiks aru saada, et 22aastane ei ole enam laps, vaid täiskasvanu, kelle eest ei pea võitlusi võitlema. Kui noorel naisel on mingi probleem, peaks ta sellega ikka ise tegelema, mitte emmele kaebama, et see siis kohe oma lapsukese eest sõtta astuks.
--- 5. juuli 2016 09:37
Täiesti jabur jah. Selle asemel, et küsitleja pikalt saata, läks 22-aastane naine emale kaebama. Äkki oleks aeg suureks kasvada?
artikli kah peab lugema, kodanik, --- 5. juuli 2016 12:07
Mida kaebama? Kas andmete täpsustamine on kaebamine?
5. juuli 2016 12:22
esiteks ei ole 22aastane noor tüdruk, ja teiseks on Raitaril tõsised probleemid enda ületähtsustamisega.
to 09:37 5. juuli 2016 14:35
Äkki oleks sinul aeg hakata loetust aru saama.
Pavlik morozov 6. juuli 2016 14:36
muidugi ei tohi minna emale kaebama tuleb minna ikka täie tõsidusega ema peale kaebama, kõik andmed välja selgitada ja siis kohe ette kanda!
mees 5. juuli 2016 08:49
Aru ma ei saa milleks reageerida pakkumistele mis sind ei huvita. Kui sa hakkasidki ankeeti täitma ja mingi küsimuse juures tundsid et see ei ole sinu jaoks, siis pane see aken kinni ja mine oma eluga edasi. Ehk ära kratsi sealt, kust ei sügele.
,,, 5. juuli 2016 09:07
Tänapäeval ei teata täpeselt isegi abikaasa palka ja sissetulekuid, aga see on koguni leibkonna uuring, st kõigi koos elavate pereliikmete kohta. Sellist infot ongi absurdne nõuda lastelt!
5. juuli 2016 12:09
Kas vanemate käest nõuda ei ole absurdne?
LASTELT? 5. juuli 2016 14:51
Küsin uuesti - lastelt??? Jutt käib 22-aastasest naisest, kel peaks oma leibkond olema juba.
mis assja 5. juuli 2016 16:23
Kas 22 aastane ei saa olla laps oma emale!? Kas ema teda peab nimetada tädiks või?
Emakeele minut 6. juuli 2016 00:07
EKI
laps ‹lapse, last, lapsesse, laste, lapsi, lastesse e. lapsisse 35› ‹s›
. kellegi järglane, poeg v. tütar (oma vanemate suhtes
Kurb 5. juuli 2016 08:48
Juba tükk aega vaevab Eesti riiki ülitõsine probleem: marutõbine, hullunud ametnikkond. Valitud poliitilised jõud kahjuks seda ei mõista ja see on viga. Kodanike ja ettevõtete järjest agressiivsem kägistamine lõpeb varem või hilkem pauguga, kus ka poliitparasiidid laiali lendavad.
kiire lahendus 5. juuli 2016 09:36
marutõbisest ametnikust anna teada kohalikule jahiseltsile!
Tõeline tüütus 5. juuli 2016 08:44
Mõned aastad tagasi sai üks mu lastest, tollal 19-aastane poeg, samuti kutse osaleda Statistikaameti uuringus. Me ei vastanud neile kirjadele, muuhulgas ka hoiatusele tulla koju (elame Harjumaal ühes külas), arvates samuti, et osalemine uuringus on vabatahtlik. Ühel laupäeva hommikul kell 8.30, kui terve pere veel magas, helistati aga nõudlikult uksekella. Ukse taga oli küsitleja, kes soovis kokkusaamist pojaga. Olin ikka väga kuri, ütlesin, et ei hakka asja-eest teist taga inimesi äratama, ja palusin tal lahkuda. Lõpuks saime kokkuleppele, et kuna tema on Tallinnast kohale tulnud, siis mina olen nii lahke ja vastan poja eest tema küsimustele. Mul polnud teda kuhugile mujale kutsuda, kui viisime küsitluse läbi autos. Selleks läks aega ca 45 minutit, terve hommik rikutud asja eest teist taga, lõpuks andis mulle mingi suveniirikese ka veel.
irw 5. juuli 2016 08:53
suveniirike, et see rikutud hommik kogu eluks meeles oleks!
ohjah 5. juuli 2016 09:38
Statistikaameti küsitlusele vastamine küll kohustuslik ei ole. Saadke pikalt või öelge oma tunnihind ja öelge, et selle tasumisel olete nõus vastama.
konkreetne 5. juuli 2016 08:37
hullemad kui need toidulisandite müüjad. Kui kord viisakas oled siis istuvadki sulle kukile oma küsitlustega. Koju ei laseks sellist küsitlejat sissegi ja miski mind selleks ei kohusta ka. Kuna see ei ole kohustuslik siis ma saadaks pikalt . Töö juurde?! :) Ja kui sealgi ma lihtsalt ei nõustu vastama: viiakse kinnimajja vä?
ab 5. juuli 2016 08:36
kurb, et kilu nii inimest muudab, ennemuiste ikka võru veri ei värisenud!
paraku 5. juuli 2016 08:34
küsitlejaid on igasuguseid ja vähe on vastajaid ,
mis muud sellel küsitlejal üle jäi , kui lihtsalt väike ähvardus õhku visata
5. juuli 2016 09:35
Milleks mulle vaja neid igasuguseid küsitlejaid, mis see nende asi on, kus ma käin või mis ma teen? Mida ma joon või millal ma söön?
WWW. 5. juuli 2016 21:55
Kas tõesti arvate et küsitlejat ennast huvitab ,et mida te teete ja sööte jne.Ta isegi ei süvene nendesse küsimustesse ,see nagu rutiin .Tasu temalt küsida ei ole mõtet ,sest tema saab ainult oma lepinguga ettenähtud tasu ,mis on iga küsitluse korral erinev

Appi!!! 5. juuli 2016 08:29
22a - ja noor tüdruk!? Mõni aeg tagasi oli 22 ja viimne taks. tüdrukutest olid saanud naised ja laste emad. Tüdruku iga lõppeb ikka täisealiseks saamisega v.umbes nii.
Infoühiskonna tagajärg 5. juuli 2016 08:57
Tänaäeval on asjad muutunud, 22 on veel täiega teismeline.
Pikk lapsepõlv 5. juuli 2016 09:53
Venitatud lapsepõlv. Tean paljusid 22 aastaseid noori inimesi kelle mõtlemine on 16 aastase oma. Areng on peatunud. Üks 21ne kutsus ema arsti juurde kaasa kui puugivaktsiini läks tegema.
lühikesele lapsepõlvele 5. juuli 2016 12:17
Tahaks täpsustust, milles seisneb selle noore naise peatatud areng?
5. juuli 2016 15:33
Selles, et ema võitleb oma täiskasvanud lapse nagu tita eest tolle võitlusi.
Artikli kah lugesid, võitleja? 5. juuli 2016 16:25
Võitleb? Mis mõttes võitleb ja kus on lahinguväli?
Laps 6. juuli 2016 14:40
Minu ema on 82 aastane ja ma olen 48 ja huvitaval kombel endiselt tema laps... Kas on mingi vanus, mil geneetiline pärilus ema-lapse suhtest kaob?
to appi!!! 5. juuli 2016 16:58
Karju nüüd veel mitu korda appi- mina nt ei suhelnud ühegi mehega enne 29-aastaseks saamist. Mitte, et see eesmärk oleks olnud omaette, aga lihtsalt elu läks nii. Praegu olen 34-aastane ja pean ennast ikka nooreks. Abiellumise või laste peale ei mõtle ning vist ei hakkagi mõtlema. Inimesed on erinevad, kodanik appi!
on 5. juuli 2016 22:38
statistikal omad voorused ja ajavadki noori kogenematuid taga, mine tea mille jaoks , anna aga aru...no ei peaks alla 40-seid tülitama ,sest peale on juba kogemused teadmised olemas ja on millele vastata.
Veider 5. juuli 2016 08:23
Ma arvan ka, et tegu on ikka väga õblukese närvisüsteemiga, kui sellise asja peale nõnda ehmutakse lausa. Ju siis on ülejäänud elu ehk vati sees elatud?
Väikese hädapätaka mulje jääb niiviisi veel.
vana kala 5. juuli 2016 09:00
Sellisele suhtemisstiilile üldiselt vastatakse mitu kraadi kangemaga, et rohkem ei tuleks isu tülitada.
**** 5. juuli 2016 11:02
Jah aga noored on paraku viisakaks kasvatatud ja neile on hea mingit kaupa või mida iganes pähe määrida. Mäletan, et keegi oli ka minu18 aastaseks saanud tütrele mingi raamatu ostmise kaela määrinud ja tütar helistas, et maksku me see ära. Ütlesin tütrele, et ta peab hakkama sellistele pakkumistele ei ütlema ja kui see pakkuja peaks meile tulema, saab minu käest sellise peapesu, et anna olla.
uku 5. juuli 2016 11:15
Kle, Veider, ma saan küll sellest õblukesest aru. Mind ennast on Statistikaamet 25 aastat nöökinud ja minu närvid ei kesta enam ühte sekunditki nendega rahulikult rääkimist.
kaks erinevat juttu 5. juuli 2016 08:00
mulle meenub, et mullegi on midagi sarnast öeldud. et kui te selleks kuupäevaks neile küsimustele ei vasta, siis tuleme tööjuurde ja küsitleme teid seal. ma ei mäleta, mis uuring see oli, aga võimalik, et see sama. täiesti haiged.
ja kunagi varem, aastaid tagasi, oli ka mingi uuring neil. siis nad nuhkisid palkade järgi. kui palju teenid ja muid selliseid küsimusi. täiesti tüütud. õudne.
Juula 5. juuli 2016 07:55
22-aastane naisterahvas ei ole kohe kindlasti nii noor, et ehmuda mingist küsitlusest. Eelmised kirjad ju läksid rämpsposti hulka ja oleks vaja olnud teatada, et ei soovi osaleda uuringus. Ja kôik!
.. 5. juuli 2016 10:55
Sa viskad nad uksest välja, aga nad ronivad aknast sisse. Saadavad hurjutavaid kirju pereliikmete meiliaadressidele. Keeldumine on suht tülikaks ja aeganõudvaks muutunud.
**** 5. juuli 2016 11:04
Ma nõustusin ka ükskord vastama meili teel, helistamist ei lubanud. Esimesel uuringul küsiti sissetulekut ja alkoholi kohta ja hiljem pole enam midagi küsitud. Mis sa ikka küsid kui sissetulek väike ja inimene mingeid alkohole ei tarvita.
5. juuli 2016 11:06
Räägi veel oma kogemustest, et teised kah teaks. Kas sul on mõni kiri alles? Kas lõhuti akna?
no 5. juuli 2016 11:30
Püüdin olla viisakas ja nõustusin. Tuli koju ja muudkui päris, et kes ja kus.? Mis on kellegi asi, kas lapsed töötavad EL või mujal viisaga. Lõpuks ajasin sellist pada, et vähe polnud. Kiri tuli ka meilile, selle blokkisin neile kinni ja edaspidistes uuringutes on kategooriliselt keeldunud-enam pole tülitatud.
— 2 5. juuli 2016 12:10
"Räägi veel oma kogemustest, et teised kah teaks. Kas sul on mõni kiri alles? Kas lõhuti akna?"
+0 -2
Huvitab, mida see peaks tähendama, tahate talle suu kinni panna või?
to no 5. juuli 2016 12:12
ja sa veel imestad, et Eesti kohta on palju valeandmeid, ise seda põhjustate
5. juuli 2016 16:49
Ilmselt mõni küsitlejatädi tundis ennast puudutatuna et urgitseb siin.