Eesti uudised

Inimkaubanduse ja väljapressimisega tegelev jõuk sattus pärast aastapikkust ootamist kohtu ette (6)

René Piik, 4. juuli 2016 15:39
Kõige pikema süüdistuste nimekirjaga kurjategija Aap Vels on endine taipoksijaFoto: PEETER LANGOVITS
Tallinnas ja Rakveres tegutsenud jõuk jõudis lõpuks kohtu ette, kuid pärast ühe süüdistatava istungile mitte kohale ilmumist ja teise advokaadist keeldumist lükati kohtuasi järgmisesse kevadesse.

Jõuku kuulunud inimesi süüdistatakse alates vargusest inimkaubanduseni. Süüdistatavaid on üheksa: isa ja pojad Urmas, Aap ja Paavo Vels, Georgi Abuladze, Marek Kase, Andrey Kuzyakin, Maarjo Kalda, Rivo Roosma ja Steven Tamm. Viimased kolm ja Paavo Vels süüdistuse järgi kuritegelikku ühendusse ei kuulunud.

Samal teemal

Esimesele istungile, mis peeti 30. juunil, ilmus kohale vaid kaheksa süüdistatut. Probleem on selles, et kõik süüdistatud ei ole vahi all ja seega juhtus nii, et üks neist oli tol hetkel Soomes tööl. Teisel istungil, mis peeti 4. juunil, ilmutasid ennast kõik jõuguga seotud kohtualused. Sellest hoolimata suudeti otsustavaid kokkusaamisi veel edasi lükata, sest Urmas Vels loobus oma senise advokaadi teenusest ning nõudis riigilt uut. Uue advokaadi leidmisega läheb aga aega, sest kõigepealt tuleb leida sobiv inimene, kes peab seejärel tutvma kohtuasja ning kõigi selle nüansidega ja valmistama ette oma kaitset Urmasele. Kõik järgnevad istungid lükati edasi 2017. aasta märtsi.

Viimasel istungil palusid osad vahialused vabadust, sest paar süüdistatut(Aap Vels ja Steven Tamm) on olnud vahi all alates 2015. aasta 1. aprllist - s.t aasta ja kolm kuud. Järgnevate istungite edasi lükkamisega pikeneb nende vahi all viibimine kahe aasta pikkuseks, seega paluti järgnevaks üheksaks kuuks vahi alt pääsemist.

Aap Vels, kelle süüdistuste nimekiri on kõige pikem (kuritegelikku ühendusse kuulumine, kelmus, inimkaubandus, vargus, kindlustuskelmus ja dokumentide võltsimine), tõi põhjenduseks oma ema halva tervisliku seisundi. Aap palus vabanemist oma haige ema nägemiseks ja temaga hüvasti jätmiseks.

Steven Tamme advokaat põhjendas oma kliendi soovi Steveni mõttemaailma muutumisega. Möödunud aasta aprillist saati on Tamm oma advokaadi sõnul vahi all olles õppinud ja muidu oma aega kasulikult kasutanud. Ta mõistab, et selline käitumine ja seaduse rikkumine on keelatud ning ebamoraalne ja soovib seetõttu pääseda üheksast kuust lisakaristusest Urmas Velsi otsuse tõttu vahetada advokaati.

Ka Marek Kase soovib pääseda üheksaks kuuks vahi alt minema. Marek on vahi all olnud alates veebruarist. Põhjuseks toob ta oma 4-aastase lapse, kes isa kodus ootab. Lisaks pidavat tema isa olema vana ja väeti ning vajama hoolt, mida keegi talle hetkel ei osuta.

Ühegi vahialuse soove istungil ei rahuldatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee