Eesti uudised

Pelgulinlased annavad täna linnaosavanemale üle süstlavahetuspunkti vastu kogutud allkirjad (3)

Toimetas Piret Pappel, 4. juuli 2016 12:03
Pilt on illustreerivFoto: MATTIAS TAMMET
Pelgulinna elanikud annavad täna kell 14.00 Põhja-Tallinna linnaosavanemale Raimond Kaljulaiule üle 1430 allkirjaga petitsiooni, milles nõutakse sisulist alternatiivi Põhja-Tallinna süstlavahetuspunktile. Petitsiooni algatajad ei nõustu süstlavahetuspunkti kolimisega Paldiski maanteele ei ajutiselt ega püsivalt. “Me ei kahtle süstlavahetusteenuse või metadoonravi vajalikkuses, kuid Erika tänava kogemus näitab väga selgelt, et süstlavahetuspunkti rajamine keset elurajooni ei ole toimiv lahendus,“ selgitas Marko Vaik, Pelgulinna kogukonna eestkõneleja. Pelgulinna elanike hinnangul on vaja otsida lahendusi, kus ja kuidas abistada narkomaane viisil, et see ei mõjutaks olulisel määral inimeste turvalisust ja kodurahu.

„Iga Tallinna laps väärib turvalist elukeskkonda ja kooliteed. Me soovime näha loosungite asemel läbimõeldud lahendusi,” sõnas Marko Vaik.

Tulenevalt hinnangust, et linnaosavalitsuse kolimisotsus ei olnud mõistlikult argumenteeritud, esitas kohalik kogukond eelmisel nädalal kaebuse Tallinna Halduskohtule, kes esmase õiguskaitse korras kolimiskorralduse külmutas.

Petitsiooni üks algataja, Lars-Erik Hion kinnitas, et nüüdseks ollakse veendunud, et süstlavahetuse- ja metadoonravi teenust on võimalik korraldada viisil, kus riskid ja mõju elanikkonnale on oluliselt väiksemad.

“Vesteldes seotud osapooltega väljaspool linnaosavalitsust, oleme saanud selguse, et neid teenuseid on võimalik praegusega võrreldes korraldada oluliselt väiksemate riskide ja mõjuga ümbruskaudsetele elanikele,” lausus Hion. “Vastavaid ettepanekuid on välja toonud nii politsei, tervise arengu instituut kui sotsiaalministeerium. Asukoht on lahenduse juures vaid üks komponent, kuid millegipärast on linnaosavalitsus keskendunud vaid sellele.”

Ristiku põiktänava elanik Hedy Kohv lisas, et nii Pelgulinna kui kogu Tallinna elanike jaoks on oluline, et Põhja-Tallinna linnaosavalitsus teeks tulemuslikku koostööd kõigi vajalike osapooltega.

“Aidsi ennetuskeskuse, sotsiaalministeeriumi, tervise arengu instituudi ja kohalike kogukondade kaasamine on hädavajalik, et leida lahendus, kus tasakaal ühiskondliku kasu ja personaalse turvalisuse vahel ei oleks juhuslik,” märkis Kohv. “Kutsume teemaga kaasa mõtlema ja täname südamest kõiki, kes on seda juba teinud, sealhulgas petitsiooniga liitudes.”

Samal teemal

10.08.2016
Kas ajutine süstlavahetuspunkt Kalamajas torgib kohalikke?
20.07.2016
Süstlavahetus Eesti moodi
21.06.2016
Pelgulinna kogukond: Põhja-Tallinna halduskogu avalik istung süvendas kahtlusi süstlavahetuspunkti kolimise otsuse läbimõelduses
21.06.2016
Üle tuhande inimese seisab süstlavahetuspunktile vastu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee