Eesti uudised

Aivar Sõerd: Brexit mõjutab Eesti riigieelarvet negatiivselt

Siim Randla, 4. juuli 2016 04:00

9 KOMMENTAARI

i
Indrek2/ 5. juuli 2016 06:53
Kui PDroopaliit põhja läheb siis saame pabulaste pealt kokku hoida rohkem kui sealt eales raha oleks saanud. Kuritegevusest parem ei räägigi.
s
Scaramanga/ 4. juuli 2016 13:40
1. majanduskeskkond ja EL on haavatavad.
2. väikeriikidel on tähtis koguda reserve.
3. pole tähtis koguda reserve kuna on ELi "turvamehhanism".
4. ELi turvamehhanismid pole igavesed ja nendest ei pruugi piisata.
5. Kui isegi suured riigid koguvad reserve, siis väikeriigid peaksid seda enam.
selge pilt !
k
Kõik suurhärrad korrutavad/ 4. juuli 2016 11:52
nagu ühest suust maj.kavu protsente. Kuhu see trään lõpuks müüakse? Mõelgem nüüd ise ka loogiliselt. Kõik me aina toodame lisa. Kasvatame mingit majandust, järjest rohkem tooteid turule paisates. Nüüd siis loogika: Kui kaua niimoodi kasvatame? Kuskil tuleb piir vastu. Juba praegu kas ei jaksata seda kola kokku osta või polegi nii palju vaja. Teine arusaam minu poolt: Kas tavatöölisel ikka kasvab majandus? Majanduskasv on vaid raha liigutamine pankade ja riikide vahel. Väike Peeter peab ikka ainult oma võileiva pärast muretsema. Ei poeta Suur Peeter talle ülejäägist teragi. Tema ülejääk on tema suurem kulu, ehk väljaminek. Varem või hiljem ajab ahnus upakile ja ka suured ja vägevad hakkavad üksteisele kõrri kinni. Lihtsalt ei jätku kõigile. Juba nüüd sõditakse palju. Nalja pärast ei tapeta, ikka rikkuste nimel.
p
Piiri ei tule vastu enne,/ 5. juuli 2016 02:52
kui inimkond vähenema hakkab. Aga kola mõõdukas koguses on ju vaja.
Suure ja väikse peetri lugu on õige - ei tegele suurriikidegi juhid alati oma väikestest peetritest valijate huvides.
a
alf/ 4. juuli 2016 10:15
Sõerd sai bakalauruse oreli erialal , mitte rtahanduses, mis annab ka tugevasti tunda. Kuid oreli mängimist ei saa samastada Brexit,iga., veel vähem võtta sõna asjades , millest ei jagata absoluutselt mitte midagi.
a
ab / 4. juuli 2016 19:26
paraku on tal rahanduses magister!
s
sm.soerd/ 4. juuli 2016 10:12
e
eu annab sõna ja võtab sõna tagasi kui ise tahab/ 4. juuli 2016 09:56
valitud enensehävitusliku käitumise pärast võib eu-d tabada kolinal kokku kukkumine ja iga riik peab siis ise hakkama saama. aga ega meie poistebändil ja rõivastel elukogemusi ju napib, nemad arvavad, et meri ongi põlvini kogu aeg ja sääste koguda pole vaja, elame-näeme.
k
Kindel/ 4. juuli 2016 09:45
Meid see ei mõjuta , sest Eurotoetusi me ei saa.Maahärrad ja mõisasaksad on igatahes murest murtud, sest töötegemiseta saadud tulu väheneb.