Repliik

Repliik | Miks tehakse Kaljuranna presidendikampaaniat riigi raha eest? (62)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 3. juuli 2016 18:54
Foto: Aldo Luud
Kui Õhtuleht tahtis presidendikandidaat Marina Kaljurannalt teada, miks ta osales Reformierakonna poliitikust ärimehe hotelli avamisel Tartus, siis ühele juba varem presidendivalimistega tegelenud nõunikule saadetud küsimusele saabus vastus juba teiselt nõunikult. Mõlemad noored inimesed on välisministri nõunikud. Pole ilmselt juhus, et nii Evert Rööpson kui ka Priit Kallakas kuuluvad Reformierakonda. Kuigi välisminister on ametlikult parteitu, on ta siiski üks Reformierakonna presidendikandidaatidest.

Kuid miks tegelevad ministri nõunikud töö ajal presidendikampaaniaga? Et olla kindel, küsis Õhtuleht üle, kas nõunik Rööpson on ka edaspidi see kontaktisik, kelle poole vajadusel pöörduda Marina Kaljuranna presidendikampaania asjus? Nõunik Rööpsoni vastus, et võib pöörduda nii Andreas Kaju kui vajadusel ka tema poole, ei jäta kahtlust – välisministri nõunikud on pandud tegelema presidendikandidaat Kaljuranna valimiskampaaniaga.

Vaevalt see nende ametlike tööülesannete hulka käib. Küll saab nõunikele sellise korralduse anda välisminister. Kas selline korraldus on aga üldse seaduslik?

Marina Kaljurand saab teiste kandidaatide ees sel moel põhjendamatu eelise, kui saab teha kampaaniat riigi raha eest, sest nõunikele maksab palka ju riik. Kui Kaljurand ei saa aru, et midagi viltu oleks, on küsitav, kas sellise rikkis moraalse kompassiga presidenti Eesti rahvas ikka vajab. Pealegi kui Kaljurand lubas varem Õhtulehele, et oma koduga seotud kulud kannaks ta presidendina ise – seega ärmatamist ei tuleks –, siis seda küsitavam on ärmatamine kampaaniatööd tegevate nõunikega. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee