Eesti uudised

TV3 VIDEO | Miks jäi laps planeeritud operatsioonist viimasel hetkel ilma?

Toimetas Helen Pentsa, 3. juuli 2016 17:36

122 KOMMENTAARI

t
tiit/ 4. juuli 2016 12:46
miks peavad meie lollministrid ,Riigikogulased,kohtuametnikud jne. nii suurt palka saama,miks ei suuda Eesti riik arstiabi tasuta pakkuda,miks läheb majandus järjest rohkem persse,haridus on niigi allakäigu teel,rahvas peab valmistuma uueks revolutsiooniks kuna meil on korruptsioon ja rahva rahulolematus üle taluvuse piiri läinud
K
???!!!/ 4. juuli 2016 14:44
Kuidas suurt? Sa vaid küsi nende endi käest. Kõik kinnitavad nagu ühest suust, et nad on puruvaesed ning alamaksud. Ise ja lapsedki poolnäljas. et nad ei lahku oma alamakstud ametikohalt ja lepivad nägurieluga vaid oma suurest missioonitundest. Sest kes neid, asendamatuid rahvateenreid, asendada suudaks?
m
Meie riigis/ 4. juuli 2016 11:37
kannatavad rahapuuduse tõttu just VÄHEKINDLUSTATUD ja need, kes on võimetud "sõna sekka" ütlema... KAHJUKS!
a
Annika/ 4. juuli 2016 10:45
Endal sama asi läbi elatud.Olin põlve endoproteesimise järjekorras ja jõudis minu järjekord kätte.Sõitsin Tartusse haiglasse,ööbisin haiglas ühe öö,tehti täiendavaid uuringuid,trombi ennetavaid süste,saadeti röntgenisse.Jooksin veel eelnevalt mööda hambaraste,et hambad saaks korda ja röntgenisse,et oleks hammastest panoraam ülesvõte.Esmaspäeva hommikul tuli mu juurde arst, kes pidi opereerima ja ütleb,et op jääb ära.Maksa vooditasu ja sõida koju.
k
4. juuli 2016 15:26
Kas ta seda siis tõest ei öelnud, miks op ära jääb? Kas täiendavate uuringutega äkki ei selgunud, et miski pole korras, sest seal on küllaga põhjusi, miks op võib ära jääda. väikegi põletik organismis või kriimustus jalal või nohu köha? Minul oli puusa endoproteesimise opiga nii, et olin samuti juba haiglas ja süda läks rütmist välja, pidin ka koju tagasi minema.
p
Psühhiaatre/ 4. juuli 2016 10:45
Kas kõrgete riigijuhtide lastega peab ka midagi analoogilist juhtuma, et tervishoiu rahastamise olukorrast hakataks adekvaatselt aru saama?
Jah, tervishoiusüsteem on upakil. Varem oli nii, et oli Patsient ja tervishoiurahad läksid Patsiendi tervise taastamise-parandamise tarbeks, ravi- ja töötingimuste edendamiseks. Esiplaanil oli Inimene, Patsient.
Aga praegune süsteem on nii, et Patsienti ei ole, on klient ja klient ei ole primaarne, ka laps mitte. Tervishoiusüsteemis on "esikohal" Haigekassa poolt antud näitajad (juhud, juhu pikkus, juhu maksumus jms) ning klient on vahendiks, et neid näitajaid haigla saaks täita.
Haigekassas on toredad spetsialistid-kolleegid, aga nemad ei otsusta, minister ei otsusta, peaminister ei otsusta...
Kes siis ikkagi tervishoidu juhib, kes otsustab, kes Patsiendist hoolib?
Kui saab vastutajad paika, siis saaks ka tervishoius rahastamise (praegu ala- ja ebaefektiivne, vale sihikuga) õigetele alustele, saaks upakil süsteemi püsti kergitada, saame "kliendi-juhu-näitajate-exeltabeli" asemel Patsiendi esiplaanile panna, tema tervist arstikunsti abil tugevdada.
Rahvas on haige, noored on nõrgad ja paljud ei sobi Kaitseväkke, alko-narko küsimustes ja HI viiruse levikuga oleme „Euroopameistrid,“ joobes tule-, vee- ning liiklusõnnetused jne.- jällegi „meistrid“.
Eestirahvas vajab rohkem elujõudu. Tervishoiusüsteem vajab intensiivravi – poliitjutukestest enam ei aita.
Mitte exeltabel-klient vaid Inimene olgu esikohal.
k
Kahjuks selline olukord nii ei jää./ 4. juuli 2016 08:57
Läheb järjest kehvemaks. Siin seletamisest tolku pole. Sest eestlasest ei ole ühiselt kurnajate vastu võitlejat. Seleta pikalt või ütle otse välja, halisevad vaid internetis. Olgem ausad, siin see ainuke viga ongi.
n
Nojah/ 4. juuli 2016 08:54
ilmselt oli Exeli tabelis mingi viga .Sellise asja eest peaks peaminister tagasi astuma ja võtku kogu ülejäänud kamp ka kaasa.Mingite üle piiri ronivate tahmanägude jaoks on raha,eralennuki ja kopteriga sõidu jaoks on raha,jänkidele on raha,aga vot EESTI LASTE raviks ei ole raha.Oleks õige terviseminister EL kohtusse kaevata inimõiguste rikkumise eest ja las maksab oma taskust,siis kaob isu ministriks ronida.
a
ain/ 4. juuli 2016 08:51
riigikogusse 21 liiget-siis on raha lastehaiglale!
a
ain/ 4. juuli 2016 08:39
valitsuses olevad ei hooli ju rahvast !! neile on ainult enda heaolu kallis! kommunistlik möttelaad!

s
Scaramanga/ 4. juuli 2016 08:34
Olgem ausad, tähtsam on ehitada kuskile Tõrvasse mingeid kasarmuid Ameeriklastele.
Samuti on vaja osta jumal teab mis raha eest sõjaväele träni mis pikendavad meie võimet venelastega sõdida 50 tunnilt 52 tunnile - great success !
n
naisuke/ 4. juuli 2016 07:37
Lapse psüühika on välja arenemata, peab ootama, muretsema, lootma. Esimest ja teist korda ja ehk veel kolmandatki. Kes maksab tervisekahju, kes maksab moraalse kahju lapsele ja perele? Ja kes teda l
puks ikkagi ravib? Mis hinnaga, selles on küsimus. Siin ei aitaks ka kohtusse pööördumine, sest hing on väga haiget saanud. Kui kaua veel meil see asi kestab?
m
mutt/ 4. juuli 2016 07:27
Järjekordne näide sellest, et meie riiki juhivad idioodid. No milleks oli vaja sotsmaksu vähendada, kui endal raha pole??? Mitte keegi, isegi mitte tööandjad, ei saanud ega saa siiani sellest aru.
E
?/ 4. juuli 2016 07:03
Ei saa aru, miks siiski oppi ei toimunud. Ruumid, vahendid, arstid - kõik olid olemas. Kas arstid saadeti koju, kuna raha ei ole või istusid oma kabinetis, Imelik raha jaotus.
k
külamees/ 4. juuli 2016 07:13
peaminister sõidab helikopteriga !!! sinna see raha kaobki !
n
4. juuli 2016 15:06
Ning kui ootamatult lõppes tööpäev, kas siis ka nende palk vähenes?
j
4. juuli 2016 12:45
Ju siis kirurgitel lõppes kohe ka tööpäev, sest raha ju polnud edasi töötamiseks. Kui aga võeti ette järgmine haige ja talle tehti op, tekib juba küsimusl et kust tema jaoks raha leiti.
o
4. juuli 2016 21:09
On planeeritud opid ja ravi, on erakorralised opid. Ega siis arst koju ei saa kui planeeritud operatsioonide jaoks raha ei eraldata. Erakorralised jäävad, arstd-õed peavad ikka haiglas olema. Ja siis ka need haiged kes ise maksavad oma ravi eest, see raha muide ei lähe otse arsti tasku, see makstakse ka haigekassasse.
Loogika aps süsteemis tekib sellega, et erakorralised opid on tavaliselt juba kallimad ja ravi pikem, seega ka kallim. Aga kahjuks haiglate töökorraldus sõltub täielikult haigekassast.
d
düsgraafik/ 4. juuli 2016 05:50
Kas õhtuleht on sammuti korrupeerunud,et kustutab kohe kirjutise.
Kui kirjutad,et EVÕLTSVALITSUS on KORRUPEERUNUD jne
s
See/ 4. juuli 2016 05:49
Ju Eesti.Mul tuttav läks arstile ja oli mingi jama tervisega .Öeldi ka ,et pole praegu võimalik ,Rahad tulevad ,või jaotamisel ,ei mäleta täpselt ,Lükkame 4 kuud edasi ravi ,4-ja kuupärast läks tagasi ,siis öeldi ,et kulla inimene ,kus Te küll varem olite.Siin ei anna enam midagi teha .Praegu on voodihaige.
Ja nüüd küsimus , Kuidas Eesti riik meelitab noori väljamaalt tagasi ,Mis neid siin head ootab ,
e
4. juuli 2016 11:52
ees ootab noortel kindel ausalt teenitud surm kõigil järglastel.
d
düsgraafik/ 4. juuli 2016 05:48
Operatsioon jäi sellepärast ära,et E-Võltsvalitsus jne on suurelt KORRUPEERUNUD.
AGA KAPO OIAB SILMAD KINNI jne
o
oh, / 4. juuli 2016 10:12
KAPOl pole aega - nemad peavad võitlust Hundsilma invaliidiga.
k
KillaH/ 4. juuli 2016 04:38
Minu 6 a. tütar saadeti hambaravi kabineti ukse tagant minema, lausega "haigekassal puuduvad hetkel vajalikud vahendid ravikulude katmiseks".Lükati edasi paar kuud. Muidugi on meie mure köömes, selle operatsiooni kõrval ja kuid kirjutan seda siia, sest täpselt sarnane lakooniline vastus, on ilmselt päris paljudel tulnud vastu võtta.
Teles ketrav tänukõne, tublidele maksumaksjatele, maksuameti reklaami näol, kõlab eriti irooniliselt, kus õhatakse, kuidas kõikvõimalikud riigiametid, sealjuures meditsiiniabi, on tagatud.

v
Vaatleja/ 4. juuli 2016 01:17
Haigla vastutab niisuguste asjade eest. Neile eraldatakse vahendid ja nad planeerivad ka teenust. See, et raha ei ole, oleks pidanud oma majas teada olema. Mina lapse traumeerimise eest nõuaks kohtu kaudu kompensatsiooni ja seda mitte vähe.
t
to vaatleja/ 4. juuli 2016 03:27
Jah, ma nõuaksin endale traumeerimise eest kohe niivõrd piraka kompensatsioonisumma, et see haigla kohe kolmeks järgnevaks kuuks uksed kinni paneb! Ja siis sõidaksin, taskud raha täis Floridasse kuhugi presidendisviiti puhkama. sel ajal kui sina kodus pimesoolepõletikuga otsad ära annad, kõrvad pea alla paned. Sest haigla on siis ootamatus rahapuuduses üldse ajutiselt uksed sulgenud.
Kulla suurte rahade igatseja! Ega siis peaarst ning osakonnajuhaaja seda suurt kompensatsiooni summat sulle omast taskust maksaks. ikka niigi kasinatest haigla ravirahadest. Kust mujalt!
b
bljää/ 4. juuli 2016 01:15
Vanu inimesi ei ravita pole uudis!Aga nüüd siis lapsed jäetakse ravita.
v
Vana inimene/ 4. juuli 2016 03:18
Kui ma olen ikka mitukümmend aastat haigekassamaksu maksnud, siis tahaksin ma ikka ise kah midagi vastu saada, kui kord tervisega mingi häda tekib. Isegi mina.
e
et siis/ 4. juuli 2016 00:10
Haige Kassa vastus oli just see millega see asutus tegeleb. Vastuses öeldi pikalt ei midagi. See ongi tänase haige kassa funktsioon, ei midagi.
Saime eelmisel nädalal samast süsteemist paberid 5 lehekülge jaburat teksti. Ridade vahel oli peidus sõnum, et ette on nähtud teenused, millede nimekirja avaldame siis kui nendeks teenusteks leidub raha. Täna raha ei ole aga olete järjekorras, mille pikkus on aasta ja see paber, mis lubab teenuste nimekirja avaldada kehtib ka aasta. Selle 5 leheküljelise paberi tootmiseks on kuskil keegi süsteemis tööl ja saab palka. Tunne on selline, et töötasu sõltub väljastatava vastuse teksti pikkusesest. Väga veider on kõik, mis puutub meditsiini ja sotsiaalteenustesse Eesti Riigis.
p
pr Priske/ 4. juuli 2016 00:06
võiks ja peab oma kondid ministeeriumist kokku korjama.Asi on läinud üle piiri, kus tuli ikka mägede kuninganna välja.
m
milline õnn,et oma liitlastele sai/ 3. juuli 2016 23:57
eraldatud 11 miljonit eurot nende elamiseks sobivate hoonete rajamiseks. Need kaitsevad siinse osariigi valitsust meie haigete lkaste,vanade rajakate ja üldse 5-sordi eestlaste eest.
m
mis puutub siia nahavärv/ 3. juuli 2016 23:33
kaks asja. kas eesti on maksumaksjatest tühi või on meie selle ala ministril aeg töökohta vahetada. mida rikkam inimene seda rikkam riik.
k
kas Ansip ,Ilves,Kallas,Rõivas saab kunagi rikkaks ???/ 3. juuli 2016 23:58
puha utoopia, Kui ka kogu planeedil olev money nende oma oleks, on ikka veel vähe.
r
Raha/ 3. juuli 2016 22:50
Valitsusel on raha vaid Kreeka toetamiseks, pagulaste perekondade ja võõrvägede ülalpidamiseks! Oma rahva jaoks ei jagu enam midagi! Milleks riigipiire ülemäära turvata, kui oma rahvas aina hääbub. Kui juba pea 2/3noortest ei kõlba sõjaväkke, siis on riigis midagi korrast ära. Valitsus tuleb välja vahetada!
p
putinoid ja kesik,pea suuuuuu !/ 4. juuli 2016 00:00
Siin on E-HÄÄLELE ja Re-erakonnale suur tänu,et oleme peaaegu osariik ja ilma okupantUdeta .
On ainult oma isandad oma relvadega .
k
Korruptsiooni teema/ 4. juuli 2016 00:45
Asi on ka rahade puudumises! Selle põhjuseks aga meie maksuvabad välispangad.
m
mis te nüüd.ega siis oma omanikelt täi nende/ 4. juuli 2016 09:58
miljoneid liigutada . Ja lapsi saadakse jälle Kellele on vaja valgeid ,kui omad on Aafrikast tulemas .
e
Erla/ 3. juuli 2016 22:49
e
ei/ 4. juuli 2016 00:10

t
Tundub, et..../ 3. juuli 2016 22:43
meil on rahastajaks ainult JÕULUTUNNEL ?
j
3. juuli 2016 23:24
Ju siis selle peale loodetaksegi ja ilmselt enne ei muutu süsteemis midagi, kui annetamine ära lõpeb.
k
koguks selle lapse jaoks kiirelt raha kokku,/ 3. juuli 2016 22:24
aga ei saa haigekassat sellega ära hellitada, et nemad võtavad vaid palka, aga vastutus jääb annetajatele.
k
3. juuli 2016 22:31
a
aga kohe on jaol RE koos KAPOga / 4. juuli 2016 00:01
raha kuulub neile. Anneta parem otse.
l
Lipsik/ 4. juuli 2016 06:47
A milles haigekassa süüdi on, kui haigla enda rahadega toime ei tule. Kust haigekassa selle raha võtab? Eelarve planeeritakse ette terveks aastaks. Mis te siunate seda haigekassat. Ei saa ju rohkem anda kui lihtsalt ei ole.
n
4. juuli 2016 21:21
Nojah nõnna kena oleks kui iga haigla ukse peal on näiteks nimekiri: see kuu tohite murda seitse jalaluud, saada kolm kopsupõletikku, ühe vähi (hoidku jumal et mitte rohkem, see on väga kallis ravi), jne. Vaadake et inimesed siis ilusasti omavahel kokku lepite kes mida mingis kuus teeb või põeb.
Elu ei ole kahjuks selline, keegi meist ei taha haigeks jääda, aga me ei saa punktuaalse täpsusega ette planeerida kes kus kuipalju haigestub.
m
mökk mökk/ 3. juuli 2016 22:17
Riigikogus lahtiste uste päeval ei julgenud keegi lihtrahvast Rõivaselt pagulaste kohta küsida,nii et oli näha,et rahvas on päriselt homosovjetikus ja tõeliselt orja hingega ehk siis väga arg päriselt.
e
et siis/ 3. juuli 2016 21:49
Arusaamatult toimiv Eesti meditsiinisüsteem. Mingid raamatupidajad ja exeli kummardajad on saanud süsteemi juhtima. Siis tekivadki absurdsed olukorrad, kus 30 juuni operatsiooniks raha ei ole aga 1juulil toimuvaks juba on.
t
Tädi/ 3. juuli 2016 21:32
Veelkord HÄBI eesti valitsusele. eesti valitsus meelega väikeste tähtedega, sest suuri tänane valitsus ei vääri.
k
Kas nüüd/ 3. juuli 2016 21:15
peaks olema see koht kus haigekassa juht loobuks oma ametist ja tema kordi ülemakstud palgast tehtakse opp? Muidu väidetakse ,et on nii vastutusrikas amet ja palk peab olema sellele vastav ,siin puudub aga igasugune vastutus. Samuti oleks Taavil koos valitsusega aeg kanda tagasi haigekassale sealt riigieelarve aukudesse kanditud sajad tuhanded. Kui eelarve on nii tühi, siis tuleb millestki loobuda, kas võidurelvastumisest või siis "pagulase" nime all toodavatest muidusöödikutest, Taavi eralennukitest ja kopterist, ministrite mõttetust mööda maailma hulkumisest jne. variante on veel. Olen täitsa kindel ,et kui oppi oleks vajanud mõni oravaniru või "kährik" oleks opp toimunud. Pealegi mis õigusega saavad "pagulased" tasuta haigekassa kui nad pole päevagi eestis töötanud ega ka makse maksnud?
k
Kuhu kaob raha?/ 3. juuli 2016 21:04
Eesti rahvas ei lähe meie valitsusele juba ammu korda, eriti on seda tunda praeguse peaministri ametisse astumisega.Haigekassal pole raha ei laste ega vanurite raviks, kuid pagulastele on ei ole mingit probleemi med,teenust pakkuda.Ja kui veel arvutaks kokku need summad, mis kuluvad kindlustamata isikute raviks(suured avariid, pussitamised, peksmised jne) ning narkomaanide üledoosist välja toomine(ei ole üks süst väga odav), siis on selge, miks neile, kes maksavad makse, ei jätku raha.
p
peaga minister ja mister panid rahad ämma kappi trollide eest peitu/ 3. juuli 2016 21:22
aga keegi viis need hundiauku., Ünneks see raha pääses ja on tagasi.
Ei seda täi kulurada valge rämpsu heaks.
Siin õige eestlane juba tundis röömu,et raipenahkadele ei anta laristada,et kõik jääb omale.
k
Kuhu raha kaob/ 4. juuli 2016 00:50
Iga päev läheb üle miljoni riigist välja kommertspankadest ...nagu väidab Ain Lutsep raadioreklaamis! Huvitavam pool on see, kes seda võimaldavad.
Island omal ajal loobus võõrpankade teenustest ja praegu on seal SKP kõrgem kui Soomes!
t
Toivo/ 3. juuli 2016 21:03
Aga kui lapse asemel oleks olnud mõni valitsuse liige või parlamendisaadik, kas siis oleks kah raha taha jäänud või oleks siiski nuga antud. Siin oleks siiski pidanud valgekitlimehed mõtlema nii nagu ülikoolis õpetati, mitte kuidas plaanimajandut näitab. Päris kurb oli lugeda ja kuulda. Eriti on kahju lapsest, kelle psüühika kindlasti sai kannatada.
m
3. juuli 2016 21:11
Mäletate küll - kuidas president ILVES ei usaldanud eesti arstide teadmisi
ja oskusi ning käis end Soomes opereerimas
Selline juhtkonna välismaal ravimine kulutabki haigekassa tühjaks, vaesele
inimesele selliseid võimalusi ei pakuta !

t
Tädi/ 3. juuli 2016 21:02
Häbi ! Häbi ! Häbi! eesti riigile. Pole valitsust - pole riiki. Hr. Savisaar on öenud tõesed sõnad, et posikesed kolistavad ämbritega. Kiruge Nukogude valitsust kuidas tahate, aga sellist imet annaks sealt otsida - või kuidas? Äki oli peaarst keskerakonnast ja haigekassa otsustajad samuti?
l
Lumememm/ 3. juuli 2016 20:55
Mul tekkis mõte, et kui nüüd meie suurmeeste naised aasta lõpus sünnitama hakkavad, ja sünnituslaual selgub, et
UPS, kahjuks on raha otsas ja sünnitada ei saa...
Kas siis
1) jääbki sünnitamata
2)võtab sünnituse vastu kojamees või taksojuht
3)siiski leitakse rahad haigekassa fondidest
N
;)/ 3. juuli 2016 22:44
Neilon piisavalt pappi et kuskile erakasse minna.
k
kamp/ 3. juuli 2016 20:53
kremli trolle siin sõna võtmas..parem ongi,kui teile raha ei jätku.
õ
õige njutt,laps on krelim troll/ 3. juuli 2016 21:00
ja kamp NÕUAB,et lapsed siin kärvaksid .Ta hakkab lapsi ja haigeid ise saatma ravile Peetruse juurde. Tema ei keeldu,võtab vastu ega vaata usutunnistust ega nahavärgi. Ta ei ole aus ,tore ja inimlik eestlane.
t
to kamp/ 4. juuli 2016 09:03
jälle sa kraaksud siin, sõna Ekre jäi sul kommentaaris mainimatta, putinoidid suutsid kuskil ära mainida või on sul juba mäluga probleemid.
m
mis siin segast on/ 3. juuli 2016 20:47
Genotsiid ep ole segaste teha, organiseerijad on kainelt mõtlevad plaanipärast tegevust viljelevad nõukogude eestlased.
Sel korral pole hävitamist vähemalt teoreetiliselt surada vene soldatile kraesse.
n
nägin/ 3. juuli 2016 20:44
päris segast peksis ainult tolle" haige kassa" kommentaatori kirjatükk lapse isa selgitas adekvaatset juttu
h
3. juuli 2016 20:36
Hämmastav, et haigla ei suutnud varem oma exceli tabelit vaadata, vaid et raha puudus selgus alles siis kui laps oli juba opiks valmis.
s
süsteem on süüdi mitte/ 3. juuli 2016 20:41
m
mis sa nüüd,süsteem siis süüdi/ 3. juuli 2016 21:24
Süüdi on Savisaar koos Putiniga.
k
3. juuli 2016 20:57
Kui haigla raamatupidajad ei suuda jälgida ning teavitada arste, et raha pole neile laekunud, seega op jääb ära, siis on süüdi vast ikka haigla sisene kommunikatsioon. Mis siis oleks saanud, kui lõikusnuga juba sisse läinud? Kas oleks op pooleli jäänud?
a
3. juuli 2016 21:15
m
3. juuli 2016 22:04
Mis abi sul vaja on? Äkki saangi sind aidata? Võetakse haiglasse, valmistutakse opiks, laps juba haiglariietes, kuid siis selgub et raha ei ole. Kas arst alles enne noa kätte võtmist vaatab excelit või on selle järjepidamine siiski raamatupidamise ala? Kui haigla ja haigekassa vaheline kommunikatsioon on olematu, siis juhtubki selliseid asju.
m
mhmhh/ 3. juuli 2016 22:53
Keegi "olulisem" võeti vahele ja raha saigi otsa hetkel mil oli järgmise kord
j
Jep/ 4. juuli 2016 05:15
Kui seda uudist eile telkust kuulsin, siis mõtlesin täpselt sedasama, et keegi smuugeldati vahele. Keegi nö tähtsam kui pool aastat oma järjekorda oodanud laps.
Lapsed on valitsuse prioriteet, kõlab iga nurga pealt.
Kas ikka on ???
Miks see terviseminister nüüd pea põõsasse peidab? Puhkab vä rasket töörabamist välja?
S
//// 4. juuli 2016 17:10
Sul, tundub, et on seda abi vaja.
r
Raha kulub / 3. juuli 2016 20:23
Kreekale ja Aafrika pigide ning araabia kitsekarjuste nuumamiseks. Üks eesti laps võib ka ilma opita surra.
r
raha läheb vaja uute vabastajate ja päästjate/ 3. juuli 2016 20:40
kasarmute rajamiuseks, Mis asja on seltsimeestel valge pätakaga,kooleb või ei,ei see neid morjenda. Omad on teel.
o
Olen rohkem kui kindel/ 3. juuli 2016 20:14
Ühelegi põhjuseta üle makstud haigekassa bossile, ega haiglajuhtkonna tegelasele palga maksmisel raha puudu ei tulnud. Ja siis julgeb mõni süüdistada Britte Brexitis. Eriti häbi on lugeda Ilvese ja Rõivase plärtsatusi.
v
Veelgi kindlam olen,/ 3. juuli 2016 22:21
et keegi ei võtagi juhtunu eest vastutust. Tegemist polnud ju ei presidendi, peaministri, valitsustöötaja, riigikoguliikme, ega muu prominentse tegelase lapsega. lihtne maksumaksja laps. Tõepoolest ühinen ühe teise kommenteeriaga Tema mõttel. Lapsel vedas, et keset oppi raha otsa ei saanud. Antud artiklist ja videost jääb selline mulje, et Eestis teevad kirurgid tööd ettemaksu alusel. Haigekassa ei kandnud summat arvele ja operatsiooni ei toimunudki.

a
aga meil opereeritakse kõiki,/ 3. juuli 2016 20:11
ka neid, kes pole sotsmakse maksnud, ega tea, kas on kunagi ka oma ravi võimelised kinni maksma pluss narkarite abi,igapäevane!
s
see laps ei olnud narkar ja/ 3. juuli 2016 20:41
miskit ravi ei ole talle ette nähtud.
l
loll mula,/ 3. juuli 2016 20:45
kas see laps oli siis sotsmaksu maksnud? Talitati ju siis sinu tahtmist mööda.
e
Ei/ 4. juuli 2016 09:43
kas Sina maksad hullumajamaksu?
a
arvan nii/ 3. juuli 2016 20:09
kuna tegemist on ikkagi idiootliku ja pätistunud riigi ja ametnikega siis pole siin midagi imestada--kindlalt edasi pättide juhtimisel.eeskujul ja nõuannetel ,see on tõeline NOKIA--mida otsiti ja saadi ,mis nüüd halada,kui ei sobi tuleks see pätistund võimurite kari minema ajada,pole ju raketiteadus.
j
ja tuleb/ 3. juuli 2016 20:49
taastada Nõukogude Liit, siis ei jääks keegi ravist ilma, Moskval raha küll.
k
kas peremehed ja omanikud on/ 3. juuli 2016 21:02
nõus oma orjad Moskvale jätma?
t
to ja tuleb/ 4. juuli 2016 14:50
See sinu hea NSVL on juba ammugi ajaloo prügikastis. ja selle kunagised rikkused on ammugu ära laristatud. Selle asemel laiutab praegu hoopiski putinlik Venemaa, kus need suured rahad satuvad mitte rahva kätte vaid oligarhide pangaarvetele. Suures osa isegi välismaale.
i
Indrek2/ 3. juuli 2016 20:07
Kaltsujuku lendas kopteriga selle raha eest ilmselt.
e
Eesti rahva traagika/ 3. juuli 2016 22:12
...tule taevas appi ja selline on riik mida tahtsime. Kogu ülemine korrus tuleks välja vahetada.
o
ole isamaaline ja naama umpee/ 4. juuli 2016 00:05
kui kräunud,saadame su üle Peipsi järve ujuma. Vaguneid hetkel pole.
a
arvaja/ 3. juuli 2016 19:56
keegi paks nüüd küll tagasi astum. aga vaevalt. valitsusel jääb õigust ülegi.
c
cccr/ 3. juuli 2016 19:51
Eesti riik on siis pankrotis! valitsus tuleb ka laiali saata kui nii on.
K
!/ 4. juuli 2016 08:46
Kus siis pankrotis? meie hakkama veel Kreeka võlgugi maksma, mida me käendada oleme jõudnud.
k
kuhu liigume?/ 3. juuli 2016 19:49
Ei no puhta fasism ju,no jube ju.
i
irw (irooniliselt)/ 3. juuli 2016 19:48
Aga selle eest saame me uued tankid ja nato sõpradele uued kasarmud. Tüha need surevad lapsed, neile me kerjame tunnelist jõulude ajal raha, peaasi et saame paha Putinit heidutada.
j
ja jah/ 3. juuli 2016 20:50
Putin armastab ju lapsi, annab pepu peale musi, seda ootad?
v
Vaat armas jah/ 3. juuli 2016 22:04
Miks püsib Kuuba nn. haisev iseseisvus. Tervishoid ja haridus on tasuta ja seda polegi nii vähe, eriti kui asud poolel, kus rahade puudumise tõttu hinge vaagud.
e
EEsti rahva traagika/ 3. juuli 2016 22:14
õigus ja veel kolm korda õigus
m
massoonide diktatuur/ 3. juuli 2016 19:46
Väga fasismimaiguline olukord,häbi riigile ja igatsorti ametnikele.
k
kutsu/ 3. juuli 2016 20:51
oma Putin appi, ta võitleb fashismiga.
n
näh,tõeline eestlane räuskab kenasti/ 4. juuli 2016 00:09
kui mõistmatud aborigeenid arvavad,et nende laps on ka inimene,ajab see meid lausa irvitama.
Meil on lapsed , teil seal on ainult miskised inimeselaadsed. Teie omad arvamusliidrid on seda avalikult tunnistanud.
Nii randpere ,padar,ait ja teised on selle selgeks teinud.

j
JUHAN/ 3. juuli 2016 19:43
Minu tuttav on sarnases situatsioons. Juunis pidi olema plaaniline operatsioon. Kolm päeva enne oppi helistati, et jääb ära, sest puudub haigekassa rahastus, poolaasta rahad on läbi! Aga sellise vigastusega, mis tal on ja mida opereeritama oleks pidanud, , ei saa ta praktiliselt tööd teha. Rohkem haiguselehel kui tööl Nüüd tuleb veel 3-4 kuud oodata.
Mis ootab ees? Ilmselt koguneb haigusepäevi sedavõrd, et saab töölt hundipassi. Tervislikel põhjustel vallandatu - see tähendab invaliidsust. Opiga venitamine suurendab haigel ka tüsistuste ohtu Kus siin see kokkuhoid nüüd tuleb?.
1. Venituse tõttu riskib patsient tüsistustega ja võimaliku invaiidistumisega.
2. Haigekassa muudkui plekib töölt puudurud aja eest haiguseraha. Kus on kokkuhoid?
3. Kui inimene vallandatakse tervislikel põhustel, kui ta on töövõimetu, siis tuleb talle anda invapension. Ja ka see on taas kulu! Ainult e mitte haigekassa vaid muudest fondidest.
Seega, mida rohkem haigekassa venitab, seda kallimaks see lugu nii temale kui ka riigile lõppkokkuvõtes maksma läheb. Üks korralik praktliselt mõtlev peremees oma talu või firmat küll nii idiootlikult ei majandaks. Bürokraadid aga küll.
s
3. juuli 2016 19:51
selle valitsuse eesmärk vähendada kiiresti suures hulgas eestlasi.
n
need/ 3. juuli 2016 20:53
lollid eestlased ju tahtsid kapitalismi ja kartulikoori süüa, milleks nüüd vinguda :)?
t
to need/ 4. juuli 2016 03:43
meie tahtsime tookord õiglust. et sööme KÕIK kartulikoori. Kuni lõpuks üheskoos ka jõukuseni jõuaksime. Läks aga sedasi, et suurem osa meist on ka veerand sajandit hiljem kartulikoore-dieedil. Mingi ahne klikk taskute täitjaid aga röhtseb küllastusest ja neile ei lähe enam mitte kartulikrõpsud või friikartulidki kõrist alla. Et nemad nõuavad endile juba trühvleid ning naturaalset kalamarja. Kui teised rihma pingutavad.
P.S. Milline oleks olnud siis sinu pakutud alternatiiv? Jääda edasi suurde vennalikku liitu vanema venna, kirjaoskuse ning kultuuri tooja juhendada? Olla praegu putinlikus paradiisis või? Pole nagu kuulnud, et seal küllus valitseks, kui taskuid täitvad oligarhd välja arvata.
e
Ehh/ 4. juuli 2016 05:28
Küllust ehk ei ole jah, aga sellist pardakki nagu meie titevalitsus siin juba terve aasta korraldab ka pole. Isegi pensionärid elavad seal paremini kui meil.
Kõik oleneb sellest, millise Exceli tabeli järgi raha jaotatakse.
k
Kingsepp Johannes Õnne tänavall/ 4. juuli 2016 08:48
Igal pool on parem kui kusagil mujal!
o
ole isamaaline ja kiida Estonie valitsust selle eest,et nad vähendavad/ 3. juuli 2016 20:43
valgete pärismaalaste arvu usinalt ja armastuysega.
Omad vajavad eluruumi,saame ometi aru.
n
naisuke/ 4. juuli 2016 09:40
Miks seda kahju ei arvestanud, et invapension on liiga väike võrreldes palgaga? Ja keegi seda kahju ei korva?
Vot see vahe tuleb ka välja maksta, ravi ootamisest saadik kuni vanaduspensionini välja!
s
See pole ju tõsi???/ 3. juuli 2016 19:38
Miks pidi laps ootama rasket operatsiooni pool aastat?Kui palju see pikk aeg tema tervist edasi kahjustas?Ja mis nüüd toimud?Miks töötavad kõrgetel kohtadel sellised, kes ei vastuta isegi laste tervise eest, vanureid, puudega inimesi ei tasu ju üldse ravida.Kuhu on jõudnud nii väikese riigi meditsiin? Minister, mis toimub?Haigekassa juhid, mis toimub?Kes peab nüüd ametid maha panema, kes?See lugu tuleb Euroopa kohtusse anda ja kahjutasu sellele väikesele lapsele olgu väga suur.
p
3. juuli 2016 19:49
plaan on rahva hävitamini,eriti noored.
T
!/ 3. juuli 2016 19:49
Tore mõte, kuid kahjuks ei tule see soovitatav suur kahjutasu mitte ministrite või haigekassa juhtide endi taskutest, vaid ikka riiklikest vahenditest, maksumaksjate taskutest. Ja seetõtu jääb kassas raha veelgi vähemaks ning seetõttu ka nii kümmekond järgmist plaanilist operatsiooni taas tegemata. Ja vahest oled see sina ise, kes siis operatsioonist ning ravist ilma jääb, sina ise. Või olen see hoopiski mina. Seega las vastutavad juhid ning poliitikud ikka personaaalselt, omast taskust. , mitte ei maksa kahjutausid riigi rahakotist.
e
eesmärk on/ 3. juuli 2016 20:45
siin veel elavate valgete täielik hävitamine. GENOTSIID.
E-HÄÄL:
t
to see pole ju/ 3. juuli 2016 23:01
Ju siis polnud ikka nii tõsise operatsiooniga tegemist. Lust ja papa pingutavad lihtsalt üle.
j
ja tegu ainult eesti lapsega/ 4. juuli 2016 00:13
oleks et jänki või rootsi või saksa oma,aga tühipaljas eestlane. See kuulub nagunii kasti.
j
jep/ 3. juuli 2016 19:32
Ega selgemaks küll ei saanud. Loodan, et ajakirjandus ei unusta seda juhtumit ja pressib edasi kuni kellegi suu lahti läheb.
m
maamees/ 3. juuli 2016 19:04
Sest see on ju Eesti,oleks kindlasti vaja avalikustada,keda siis opereeriti.See inf salastatakse alates homsest vähemalt 50 aastaks,riigikogu tuleb kohe,kohe erakorraliselt kokku.
t
tark/ 3. juuli 2016 19:02
Padukas oligi parim,mis Tartut tabada võib .Pühib räpased rentslid puhtaks enne hansapäevi. Tugev tuul võiks minema kanda ka stagneerunud ja liialt sügavalt tugitoolidesse vajunud linnaviletsuse . Tartu peaks olema nooruse ja edukate mõtete linn,mitte mingi oravasita kogum. Tulge noored ja tegusad ja muutke Tartu tõeliseks Emajõe pärliks! Aga mis puutub eelnevasse kommentaari,siis on see tõsi .Kui muidu hädised ja hädaldavad mutid liiguvad vaevu keppide ja karkude najal,siis tõelise tormi ja maru ajal unustatakse logisevad liigesed ja valutavad seljad ning mutid püstitavad jooksus lausa rekordeid .Poleks ju vaja karta,elu nagunii elatud ja paks nahk ka peale kasvatatud,ei see kergelt vettima hakka. Teine olukord,kus muttide kiirus on imekspandav,on bussidesse sisenemine ja sealt väljumine .Nii et liikumine on ikkagi edu pant! Elagu Tartu ja normaalsed tartlased Oravaid kui loomi me armastame,kuid võõra nimega end ehtijaid,mitte!
j
3. juuli 2016 20:10
Jumal, jumal, juba siin oma muttide jutuga. Mis probleem sul nende muttide liikumisega on, et terve õhtupooliku oled jauranud erinevate artiklite all? Oh elu, oh inimesi.
v
Vedas lapsekesel!/ 3. juuli 2016 18:56
Palju hullem oleks olnud kui raha oleks otsa lõppenud poole operatsiooni ajal.
s
siin on juba praegu LIIGA PALJU/ 3. juuli 2016 17:50
VALGEID LAPSI.
kes neid vajab ??? Raha kulub mustadele vendadele ja pole ämma kapi vajadusedki tähtsusetud.
v
3. juuli 2016 19:54
välisus hävitab kiiresti suurel hulgal just valgeid lapsi,see programmis kirjas.
p
3. juuli 2016 20:11
Päris segast ei tasu ka ajada.
t
to siin on juba/ 3. juuli 2016 22:59
Haige kommentaar. Kas Sa üldse kujutad ette, kui palju tumedama nahavärviga lapsi sureb igal aastal valgete käe läbi? Need numbrid on ülisuured. Praeguse loo puhul lükati lapse operatsioon edasi, mitte ei lastud talle kuuli pähe või ei vägistatud valge sõduri poolt.
h
haige oled ju ise/ 4. juuli 2016 09:41
Miks Sa võrdled võrreldamatut, teemad ju erinevad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee