Eesti uudised

Laevakaitsjate lähedastele anti meeste toetuseks 14 000 eurot (5)

Kristiina Tilk, 2. juuli 2016 04:00
TOETUS: Krõpsufirma andis India laevakaitsjate lähedasi ühendavale MTÜ-le Mehed Indiast Koju 14 000 eurot.Foto: Arno Saar
"Aeg, kui mehed on peredest eemal olnud ja vangistuses viibinud, on väga valus ja raske. Oleme südamest tänulikud kõigile, kes meeste süütusesse usuvad ja neid on toetanud," tänas laevakaitsja ema Ülle, kui oli kõigi lähedaste nimel vastu võtnud tšeki 14 000 eurole.

Pirita rannaliivale kogunesid eile mitme laevakaitsja lähedased, teiste seas ka märtsis alanud toetuskampaania üheksa-aastane reklaamnägu Arseni, kes ootab Indiast koju oma isa. Poisi ilme ei jätnud kahtlust, et tal on hea meel, et neid on märgatud ja et neist hoolitakse.

Tänutunnet ei varjanud teisedki kohalolijad – see väljendus sõnadeta nii soojades naeratustes kui ka pisaraist helkivates silmades. Lähedaste sõnul on ka Indias viibivad mehed kampaaniast liigutatud ning tänulikud neile vanglasse saadetud toidupakkide eest.

Samal teemal

"Arseni isal oli hea meel, kui poega pildilt nägi. Kõik on väga tänulikud ja kuna see kogemus on esimene ja nii värske, ei oskagi midagi öelda," sõnab poega koju ootav Ülle.

Eilne päev oli märkimisväärne sellegipoolest, et sünnipäev oli vangistuses viibival Lauril. "See on kingitus talle ja kõikidele teistele. Need on juba kolmandad sünnipäevad, mida mehed peredest eemal pidama peavad," ütlevad lähedased.

Märtsis alustas krõpsutootja Balsnack laevakaitsjate toetuseks kampaaniat, millega igalt müüdud Piraadi tootesarja pakilt annetati kaks senti MTÜle Mehed Indiast Koju. Peale kampaania toetati mehi ka Indiasse saadetud toidupakkidega. Kokku on lepitud, et kogutud raha kasutatakse vastavalt ühingu eesmärgile, kuid suure tõenäosusega läheb osaks advokaadi tasust, välja on öeldud suurusjärk 9000 eurot pere kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee