Maailm

Putin soomlastele: Soome NATOga liitumisel muutub Venemaa suhtumine teisse kohe  (82)

Toimetas Piret Pappel, 1. juuli 2016 21:17
Putin ja Niinistö Soome presidendi suveresidentsisFoto: LEHTIKUVA
Venemaa president Vladimir Putin väitis oma tänasel visiidil Soomes, et Venemaa on praegu viinud oma väed 1500 kilomeetri kaugusele Soome piirist, kuna hindab Soome neutraalsust. Kui Soome peaks NATOga ühinema, muutuks Venemaa suhtumine oma naabrisse tuntavalt, vahendas ERRi uudisportaal.

”Parafraseerides ühe oma soome sõbra sõnu – NATO võitleks Venemaaga meeleldi viimse kui soome sõjaväelaseni. Kas te tahate seda, on teil seda vaja? Meil ei ole!” kinnitas Vladimir Putin Soome presidendi suveresidentsis Kultarantas peetud pressikonverentsil, lisades: "Aga see on teie endi otsus..."

Putin ja Niinistö Soome presidendi suveresidentsis Foto: LEHTIKUVA

Putini esinemist iseloomustasidki ühtaegu nii meelitused kui varjatud ähvardused. Ühest küljest meenutas ta, et Venemaa tunnustas esimesena Soome iseseisvust ning lubas, et soomaste valikuid austad, teisalt aga kirjeldas, kuidas Venemaa reageeriks, kui Soome NATOsse astub.

Samal teemal

25.06.2018
HOIATUS: Venemaa kaitseminister ähvardas Soomet ja Rootsit vastusammudega
08.05.2018
Niinistö kutsutakse NATO tippkohtumisele
05.09.2016
Putini suvise kadumise müsteerium lahendatud? Vene riigipea omab Karjalas suvemaja...
08.06.2016
FOTOD | Rõivas NATO tippkohtumisel: "Olukorrast, kus Eestis hakkavad baseeruma ligikaudu 1000 kaitseväelast mitmest erinevast NATO liitlasriigist, saab uus normaalsus."