Foto: RAIGO PAJULA
Toimetas Piret Pappel 1. juuli 2016 16:51
“Kapitali, kaupade, teenuste ja inimeste vaba liikumine on Euroopa Liidu fundamentaalne alustala ja ühte vabadust ei saa lahutada teisest. Võõrtööjõu piiramisega ei ole ka ühtset turgu,” ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Mustpeade Majas Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku raames toimunud sümpoosionil „Quo vadis, Estonia? Quo vadis, Europe?“, kus arutati ka Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise üle toimunud rahvahääletuse laiemat mõju ja tähendust. “Ühte vabadust ei saa lahutada teisest. Britid võidavad tööjõu vabast liikumisest, neil on seda tegelikult vaja,” tõdes president Ilves kommenteerides laialt levinud tõdemust, et briti rahva rahulolematus võõrtööjõuga oli Brexiti-tulemuse peamine põhjus. Riigipea hinnangul valitsevad referendumi järel Euroopas vastandlikud emotsioonid ning liiga vara on öelda, mida Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidule, meie julgeolekule ja ühtsele turule tähendab. Ta tunnistas, et referendumi mõju on laiaulatuslik ja brittide otsus

Kommentaarid  (26)

24.09.2015 SAKALA ja näide: 2. juuli 2016 16:43
"Et katsed inimesi kodumaa piires liikuma ärgitada pole eriti edukaks osutunud, on mängitud ka mõttega tuua inimesi tähtajaliselt väljastpoolt Euroopa Liitu, näiteks Ukrainast. Seejuures on aga takistuseks saanud välimaalaste seaduses sisalduv säte, mis käsib välismaalase staatuses oskustöölisele maksta minimaalselt 1,24-kordset Eesti keskmist palka.
Niisiis peaks ettevõte, kes maksab oma õmblejatele keskmiselt 700-eurost kuupalka, hakkama enda juurde ametisse võetud liinitöölisele kohustuslikus korras maksma 1351-eurost palka, samal ajal kui Eesti keskmine töötasu on statistikaameti andmetel 1090 eurot. Vähe sellest, et niisugune asi oleks kohalike inimeste suhtes ebaõiglane, firmale käiks see ka üle jõu. Säärase tasu eest oleks juba Eestiski tulijaid küll ja küll, kuid seda makstes poleks võimalik hoida toodete lõpphinda maailmaturul konkurentsivõimelisena, sest seal on jäme ots eriti odava tööjõuga Aasia riikide käes."
http://sakala.postimees.ee/3338783/seadus-kasib-maksta-valismaalasest-liinitoolisele-poole-suuremat-...
.
Naaberlinna päris suurw õmblusvabriku töötajad võivad und näha 700_eurosest palgast. Ikka 430 ja miinus maksud. 2. juuli 2016 17:39
alf 2. juuli 2016 07:53
Ilves ei saa asjadest ning ümbritsevatest protsessidest absoluutselt aru. Euroopa tööjõu vaba liikumine on sisuliselt murjanite varjatud invasioon. Välistööjõule on kehtestatud kõrgemad töötasumäärad, kui eesti oma kodanikele? Selline isik ei sobi presidendiks mitte kuidagi ja tuleb ametist koheselt vabastada. Aga eestis ei ole kahjuks selline asi ilmselt võimalik.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS