Eesti uudised

President Ilves: võõrtööjõu piiramisega pole ka ühtset turgu (26)

LISA KOMMENTAAR

24.09.2015 SAKALA ja näide: 2. juuli 2016 16:43
"Et katsed inimesi kodumaa piires liikuma ärgitada pole eriti edukaks osutunud, on mängitud ka mõttega tuua inimesi tähtajaliselt väljastpoolt Euroopa Liitu, näiteks Ukrainast. Seejuures on aga takistuseks saanud välimaalaste seaduses sisalduv säte, mis käsib välismaalase staatuses oskustöölisele maksta minimaalselt 1,24-kordset Eesti keskmist palka.
Niisiis peaks ettevõte, kes maksab oma õmblejatele keskmiselt 700-eurost kuupalka, hakkama enda juurde ametisse võetud liinitöölisele kohustuslikus korras maksma 1351-eurost palka, samal ajal kui Eesti keskmine töötasu on statistikaameti andmetel 1090 eurot. Vähe sellest, et niisugune asi oleks kohalike inimeste suhtes ebaõiglane, firmale käiks see ka üle jõu. Säärase tasu eest oleks juba Eestiski tulijaid küll ja küll, kuid seda makstes poleks võimalik hoida toodete lõpphinda maailmaturul konkurentsivõimelisena, sest seal on jäme ots eriti odava tööjõuga Aasia riikide käes."
http://sakala.postimees.ee/3338783/seadus-kasib-maksta-valismaalasest-liinitoolisele-poole-suuremat-...
.
Naaberlinna päris suurw õmblusvabriku töötajad võivad und näha 700_eurosest palgast. Ikka 430 ja miinus maksud. 2. juuli 2016 17:39
alf 2. juuli 2016 07:53
Ilves ei saa asjadest ning ümbritsevatest protsessidest absoluutselt aru. Euroopa tööjõu vaba liikumine on sisuliselt murjanite varjatud invasioon. Välistööjõule on kehtestatud kõrgemad töötasumäärad, kui eesti oma kodanikele? Selline isik ei sobi presidendiks mitte kuidagi ja tuleb ametist koheselt vabastada. Aga eestis ei ole kahjuks selline asi ilmselt võimalik.
2. juuli 2016 07:50
Pärast ühisturust lahkumist teevad britid ilmselt vabakaubanduslepingu - ja pange tähele, Brüssel ehk pisut jõutab, aga nad siiski sõlmivad selle. UK on piisavalt suur ja jõukas turg, selle kadumist ei ela Euroopa üle.
Siis tekib olukord, et kaubad liiguvad vabalt, tööjõud mitte. Enamvähem nagu Šveitsis.
METSAVEND 2. juuli 2016 06:35
Aeg on mikil vait jääda ,sest pole tegelikult iial Eestit oma kodumaaks pidanud .Sellest ajast peale kui ronis siia nönda öelda kallist kodumaad teenima on rääkinud ,et vähe makstakse .Sellel mehel pole mingit aatelisust vaid tegemist on pigem juudile omase käiumisega ,kes vötaks köik mis vötta annab ja ikka ütleb ,et vähe .Kas peame nendele kuradi majandusmigrantidele peale maksma ,et vaevusid maarjamaale tulema ning ise kopikate eest töötama .Siberisse viidi sundkorras aga nüüd tuleb siis ise pageda siit ,et multitalendid saaksid elu nautida kohaliku arvelt .Elagu ärmatamine ja rollotamine ja valitsev partei kes tahab demokraatlikus riigis valitsedes diktatuuri kehtestada .
2. juuli 2016 04:02
See mees pangu üldse oma suumulk kinni,sealt ei tule midagi tarka. Tema jaoks pole miski püha, isegi oma kodumaa parseldab maha. Haige vana. Mõni ime et naine ta juurest jalga lasi. Kes küll sellisega koos tahaks elada nagu Ilves, Ma elaks pigem Hundiga.
Mammu 2. juuli 2016 06:39
Nii positiivset juttu pole enne Ilvese suust tulnudki. Oleks see koguaeg nii olnud,oleks meil maailma parim president.Kahju,et tal on löpuspurt.Näha, inimene on end kokku vötnud.Aga peabki,ta ju nüüd suure pere issi.Önne ja tervist kogu perele.
T.Mets 1. juuli 2016 22:32
Ilves nüüd küll see mees ei peaks olema, kes turust sõna võtab, samas igal sammul norides tüli venelastega. See idanaabrile kaigaste kodarasse loopimine on Eestile maksma läinud juba sadu miljoneid eurosid, seda kokkukuivanud transiidi, kaduväikeseks jäänud turistide ja sanktsioonidega kaasnevate kahjude arvel. Ei ole välistatud veel, et sellelt mehelt võidakse olude tekkimisel tema tulev penss riigile tekitatud kahjude katteks hoopis ära võtta
Heidrich. 1. juuli 2016 21:45
Millist tööd nad siin tegema hakkavad? Ilmselt Balti jaama ümbruses narkot müüma!
lord 1. juuli 2016 19:47
ilves on täiesti mõtetu tegelane ja tema tegevus ja rääkimine on mõtetult tühi, kuid palka saab see tegelane rohkem kui mõtetult

britid saavad 1. juuli 2016 19:13
varsti ise määrata, keda ja kui palju nad OMA riiki lasevad ning eu ei saa hakata neile sundkvoote seadma ja käsukorras ettekirjutusi tegema. varsti kadestame siin suurem enamus britte ja nende edu..
Cc 1. juuli 2016 19:12
Just lugesin Reformierakonna päevalehest Postimees , et võõrtööjõule peab maksma Eesti keskmist palka , aga kohalikule viib miinimumi maksta. Ei tea kas õiguskantsleri ametikoht kaotati ära vii.
plesidendikesele 1. juuli 2016 19:06
muslem tööjõud küll vajalik siin pole
kas 1. juuli 2016 19:02
kas meile imporditud inimkaubanduse produktid ongi see "võõrtööjõud"? Selliseid riigi toetusest elavaid võõrkeelseid ja võõrusulisi pole meile küll vaja ja tööd need ei tee ju. Rootsis on neist sissetoodutest tööle läinud ainult 0,3%? Kas see on kvaliteetne tööjõud?? Riigiised vaadake ringi, mis mujal toimub, miks tahate ise kõikidesse ämbritesse astuda?
Teadmiseks 1. juuli 2016 20:42
Äsja avalikuks tulnud EU dokumentidest selgub, et Eesti territooriumile peab mahtuma 5 miljonit murjanit, Soome 30+ miljonit jne.
1. juuli 2016 23:01
5 miljonit talenti lisaks peaks siis miinimupalga langetama umbes 30 euro peale.
haige ja rumal jutt,, 1. juuli 2016 18:50
meie riigil pole plaani ja oskust ühe väikse aktsiisitõusu tulemustega toime tulekuks; kus siis brittidel pidi olema mudelleeritud terve uus süsteem kuskil?
Halb mees oled.
Jälle Ilvese 1. juuli 2016 18:41
suust paar tarka sõna. Populistlike parteide valitsemine eestis (ref,sotsidja irl) on viinud riigi kaosesse. "Populistlik kampaania ei põhine faktidel ,vaid valedel (exxeli tabelid ,pidev sõjaga hirmutamine, 2klassi haridusega professorid süüriast jne.) ja me oleme tõsise probleemi ees kui see saab normiks". Tegelikkuses see ongi juba saanud normiks kogu reffide valitsemisaja jooksul. Kahju ,et Ilves enne ei julgenud suud lahti teha, alles nüüd kui aeg otsas julgeb targutada.
dfghjk 1. juuli 2016 18:36
mugavuspagulased oma 4 naise ja 20 lapsega on tööjõud? Sellised entusiastid võiks enda kodus seda tohutut tööjõudu majutada siis saaks teada, kui suured on kulud ja mitu tulu tuleb. Mõni inimene ei sa enne asjadest aru, kui isiklike vahetute kogemuste kaudu. Maailmas on liikvele aetud sõdadega ja muude jamadega 65 miljonit pagulast, vedage ainult kohale. Uskumatu enesehävitamine, mis Euroopas toimub.
logofed 1. juuli 2016 18:16
kellelgi vast või kile jah soojad mälestused pajuurbadest jänkud ja osastav alalütlev kevad

ei ole 1. juuli 2016 18:12
mingi pimesi vihkaja aga se poliitika rikub juba native kultuuride aura kaob huvi selle vastu ja mis neist järgi jääb kui kõik on üks
kas 1. juuli 2016 17:49
abirahadel elajad on ühtne turg
kogu terror 1. juuli 2016 17:47
on meediakampaania vaadake iga juhtumi puhul hoax tuubist muidugi aasia riikidest tuleb teistsuguse enesekeontrolliga inimesi õigemini neil pole seda ma olen näinud muidu võivad toredad olla aga nagu öeldakse dont try it at home
ükskeegi 1. juuli 2016 17:29
Meil on vaba tööjõu turg terve euroopa liidu suhtes. Ainuke häda, et olematu tasu eest pole teised nõus töötama. Kolmandatest riikidest tulnukad võivad ju mõnda aega siin peatuda aga lähevad nemadki parematele jahimaadele, kus rohi rohelisem.
Hale katse murjamite smugeldmise õigustamiseks.
pmst 1. juuli 2016 17:17
Lõplik eesmärk on võtta euroopa liitu ka hiina, india, pakistan, iraak, iraan ja afganistan
mingis 1. juuli 2016 18:08
mõttes olen multikult olnud aga nii ei lähe et keegi hakkab oma reegleid kehtestama ja korda ei suudeta tagada või kellegil on eelised