Eesti uudised

USA sõjaväelased tegid Vohnja laste elu põnevamaks (7)

Toimetas Piret Pappel, 1. juuli 2016, 16:48
Foto: Eesti kaitsevägi
Kaitseväe keskpolügoonil erinevaid ehitustöid tegevad Ameerika Ühendriikide maaväe pioneerid kinkisid Vohnja lasteaed-algkooli perele mängumaja, tööriistakuuri, vajaliku ning kauaoodatud silla ning palju põnevaid hetki.„Meie rotatsioon hakkab läbi saama ning tahtsime lõpetuseks anda midagi ka meid lahkelt vastu võtnud kohalikule kogukonnale,“ ütles pioneerikompaniis teeniv seersant Sean Hoisington ja lisas, et kuna nende paiknemisalale kõige lähem asula on Vohnja, langes valik just selle küla kasuks. „Ka mul on kodus väikesed lapsed ning isana tean ma väga hästi kui palju emotsioone taoline värviline majakene tuua võib,“ lisas seersant Hoisington.

Vohnja Lasteaia-algkooli juhataja Õnne Kiviperk meenutas, et mõned kuud tagasi tuli kõne kaitseväelt pakkumisega mängumaja mõisakooli hoovi ehitada: „Meil oli veel üks suur mure – lagunenud ning ohtlik sild, kust oli hea minna parki nii kehalise kasvatuse tundides kui ka suusatamise ajal. Juba paar aastat oleme pidanud ringiga minema, nüüd sai ka see mure lahenduse.“

Vohnja lasteaed-algkool asub Lääne-Virumaal Kadrina vallas ja seal õpib üle 50 lapse.

Mängumaja lõpuviimistlusele aitasid kaasa ka hetkel vibulaskelaagris viibivad kohalikud lapsed – koos ameerika sõjaväelastega muutsid nad puumajakest erksaks. „Eile saime koos värvida, väga põnev oli. Meie mänguväljakul oligi värvidest puudu, nüüd on siin palju lõbusam,“ ütles sügisel kolmandassi klassi minev Vohnja algkooli õpilane Siim Oliver Kalmus.

Foto: Eesti kaitsevägi

902. kompanii on 15. pioneeripataljoni allüksus, mis on spetsialiseerunud erinevatele ehitusülesannetele ning võimeline läbi viima ka valitud lahingpioneerülesandeid. Kompanii loodi 1942. aastal ning osales ka II maailmasõjas, hilisemalt on tegutsetud liitlaskoostöö raames Euroopas.

15. pioneeripataljon loodi 1916. aastal, üksus võttis osa mõlemast maailmasõjast, samuti Korea ja Vietnami sõdadest. Pataljoni ülesanne on toetada relvajõude pioneerivõimekusega, sealhulgas rajada ülesande täitmiseks vajalikke ehitisi ning teid. Alaliselt paikneb 15. pioneeripataljon Saksamaal Grafenwöhris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee