Maailm

Austria kõrgeim kohus tühistas presidendivalimiste tulemused (15)

Toimetas Kristin Aasma, 1. juuli 2016 14:44
Austria presidendikandidaadid Alexander Van der Bellen (vasakul), kes saavutas 22. mail napilt valimisvõidu, ja Norbert Hofer Vabaduse parteist. Austria kõrgeim kohus otsustas 1. juulil, et valimised tuleb uuesti korraldada.Foto: Reuters / Scanpix
Austria kõrgeim kohus tühistas presidendivalimiste tulemused. Valimised kaotas napilt Austria äärmusparempoolne Vabaduse partei.

Vabaduse partei oli hääletustulemuse vaidlustanud väites, et posti teel saadetud hääli käsitleti vääralt. Vabaduse partei presidendikandidaat Norbert Hofer kaotas valimistel endisele Roheliste partei liidrile Alexander Van der Bellenile vähem kui protsendipunktiga. "22. mail valimised ... tuleb uuesti korraldada," teatas Austria konstitutsioonikohtu president Gerhard Holzinger.

Vabaduse partei juristide hinnangul olid posti teel saadetud hääled edastatud seadusvastaselt 94 valimispiirkonnas 117-st. Partei väitel avati tuhanded hääled enne valimisseaduses kehtestatud aega ning mõned neist lugesid kokku selleks mitte volitatud isikud. Vabaduse partei väitis, et neil on tõendeid, et hääletada lubati ka mitte valimisealisi isikuid (alla 16 eluaasta) ning välismaalasi. 

Samal teemal

03.12.2016
Austrias toimuvad põnevad valimised
31.08.2016
Austria presidendivalimiste soosik on Vabaduspartei kandidaat
01.07.2016
BURKIINID KEELATUD! Austria linn nõuab basseinis ujujatelt tavalisi ujumisriideid
29.06.2016
Austria välisminister Kurz: Euroliidu migratsioonipoliitika on dramaatiline läbikukkumine