Eesti uudised

Fookus Meedia ostis ära ajakirja Mood - vahetub toimetus, sisu ja kujundus (2)

René Piik, 1. juuli 2016 12:53
Ajakiri Mood värske number.Foto: Arno Saar
Fookus Meedia on peamiselt tuntud naisteajakirja Tiiu tõttu, kuid alates septembrist annab kirjastus välja ka Eesti ainsat moeajakirja Mood.

Ettevõte andis teada, et väljaandja vahetus toob ajakirjale Mood värske sisu ja rohkem rubriike, mitu korda suurema toimetuse ning ka uue välimuse. 

Ajakirja peatoimetajaks asub Marii Karell, kes on eelnevalt olnud mitme ajakirja peatoimetaja ning kelle juhtimisel on Eesti telemaastikule lisandunud ka mitu uut telesaadet, näiteks Ringvaade ETVs ja Radar Kanal 2s.

Moe tegevtoimetaja on kümneaastase toimetajakogemusega Kai Väärtnõu. Kuukirja moeosa juhib Anu Lensment, kes on olnud moetoimetaja ka rahvusvaheliste kuukirjade Marie Claire ja Cosmopolitan Eesti väljaannetes.

Fookus Meedia juhataja Siim Saidla sõnul tundus tehing mõistlik, sest mõlemal kirjastusel on oma tugevused - Moes oli väga tugev reklaamimüük, Fookuse tugevuseks kvaliteetse sisu tootmine ja oskus ajakirju turundada.

"Koos toimetades saame kogemusi jagada. Tänu tehingule saab Fookuse ajakirjade reklaamimüük uue hingamise ning Mood läbib põhjaliku siseuuenduse, ajakiri saab värske kujunduse ja uuendustega kaasneb tuunduskampaania," teatab Saidla.

Septembrinumbrist lisanduvad ajakirja Mood põhjalik reisirubriik ning sisustus- ja disainirubriik, mida koostab ajakirja Diivan endine peatoimetaja Silvia Pärmann.

Ajakirja sisu teravik on endiselt sihitud moele, kuid lisaks saab sellest igakuiselt infot uute restoranide, trendikate poodide ning haaravate kultuurisündmuste kohta. Iga kuu hakkavad Moes kirjutama tuntud kolumnistid ning ilmuma põhjalikud olemuslood.

Fookus Meedia juhataja usub, et Eestis on sellisele ajakirjale kindlasti turg olemas. "Suurtel turgudel näitavad Moega sarnased ajakirjad väga häid tulemusi ja nende müüginumbrite trendid on klassikalistest naisteajakirjadest oluliselt paremad."

Tehingu hinda Saidla Õhtulehega jagada ei soovinud.

Fookus Meedia annab 2011. aastast välja ajakirja Tiiu, mis on suurima trükiarvuga naistekuukiri Eestis. 2014. aasta kevadest kuulub Fookus Meediale ka nostalgia-, ajaloo- ja elulugude ajakiri Elukiri.