Maailm

Uudist täiendatud!

Taiwan tulistas eksikombel Hiina poole laevatõrjeraketi, mis tabas kohalikku kalapaati (5)

Toimetas Kristin Aasma, 1. juuli 2016 13:54
Taiwani mereväe viitseadmiral Mei Chia-hsu Taipeis pressikonverentsil 1. juulil 2016.Foto: AFP / Scanpix
Taiwani merevägi laskis oma Kaohsiungi mereväebaasist eksikombel Hiina poole välja raketi, mis kukkus Taiwani enda vetesse. Kui algul teatati, et kahju ei tekkinud, siis hiljem täpsustati, et rakett tabas kalapaati.

Patrullpaat oli harjutusülevaatusel, kui ülehelikiirusega laevatõrjerakett Hsiung Feng III lendu läks, vahendas BBC Taiwani uudisteagentuuri CNA. Rakett lendas Hiina poole ning kukkus vette Taiwanile kuuluva Penghu saarestiku juures. Kui algul teatati, et rakett kahju ei tekitanud, siis hiljem täpsustati, et rakett tabas kalapaati, mille taiwanlasest kapten hukkus. Vigastada sai kolm inimest.

Juhtum leidis aset ajal, mil Hiina tähistab oma kommunistliku partei 95. aastapäeva. Raketi laskekaugus on ligikaudu 300 kilomeetrit. Ka Hiina, kes peab Taiwani endale kuuluvaks ega tunnista eraldiolevat Hiina Vabariiki, on saareriigi poole valmis sajad raketid.

Praegu pole selge, kas Peking on Taiwani raketile otseselt reageerinud. Taiwani mereväe viitseadmiral Mei Chia-hsu ütles, et juhtumist on teatatud riigi kaitseministrile, juhtumit uuritakse ja käsitletakse vastavalt.

Samal teemal

20.05.2016
Taiwan sai naispresidendi, kes soovib rahulikke suhteid Hiinaga
13.02.2016
GALERII | Taiwani maavärina tagajärjel surmasaanute arv tõusis 116-ni
23.11.2015
Taiwanil nabiti kinni kaks Eesti valepassiga grusiini

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee