Foto: ARNO SAAR
Õhtuleht.ee 30. juuni 2016 14:57
Jevgeni Krištafovitš, noorteühingu Avatud Vabariik juhatuse esimees, Vabaerakonna liige: Eesti vajab erakonda, kes arvestab kõikide Eesti inimeste huvidega ja kohtleb inimesi võrdselt, asetamata kedagi priviligeeritud või, vastupidi, marginaliseeritud seisundisse. Olen täiesti kindel, et venekeelne vähemus omab teatud spetsiifilisi ootusi ja lootusi seoses paindliku naturalisatsiooni- ja lõimumispoliitikaga ning see on igati õigustatud. Nagu ka eesti soost kodanikel on absoluutselt põhjendatud ootus, et Eesti riigi eesmärgiks on ja jääb tagada eesti rahvuse ja kultuuri säilimine läbi aegade.

Need eesmärgid käivad käsikäes ning tänapäeva suurimaks poliitiliseks väljakutseks on arendada selline uus poliitiline kultuur, kus Eesti kodanike ei vastandata enam üksteisele, vaid otsitakse ühisosa ning soodustatakse kõikide rahvuste esindajate koostööd ühise, tugeva ja õnneliku Eesti nimel. See on ka riigi julgeoleku seisukohalt äärmiselt oluline väljakutse.

Meid ei aita selle eesmärgi poole püüdlemises eraldi vene parteid, nagu ei ole tolku ka vähemuste huvisid teisejärgulisteks pidavatest "õigete rahvuslaste" poliitilistest klubidest. Meil kõigil, eestlastel, eestivenelastel, afroeestlastel ja kõigil teistel vähemustel on lõpuks ainult üks Eesti, ning tulevikus saab edukas olla ainult see poliitiline jõud, kes tunnistab seda fakti ja mõistab oma vastutust mitmekesise, kuid ühtehoidva ning ühiste väärtustega ühiskonna arendamise eest.