Alar Nääme mõisteti süüdiFoto: Arno Saar
Toimetas Piret Pappel 30. juuni 2016 12:24
Harju maakohus tunnistas täna Tallinna kesklinna vanema Alar Nääme süüdi. Nääme isikliku valimiskampaania kulud tasus Tallinna linn. Kohus leidis, et Tallinna kesklinna valitsuse poolt Valga kultuurikeskuses 18. jaanuaril ja 13. veebruaril 2015 korraldatud kontserdid olid valimisüritused. Hoolimata sellest, et nimetatud kontsertidel ei tehtud otsest valimispropagandat, viitas kontsertide ajastatus ja korraldamise viis soovile tutvustada Alar Näämet ja teha talle kui kandidaadile valimisreklaami.

Ühel kontserdil jagati ka valimisatribuutikat. Kuna kontserdid korraldati Nääme, mitte Tallinna kesklinna valitsuse huvides, oleks pidanud kõik kontsertidega seotud kulud kandma, kas Alar Nääme ise või erakond, mille nimekirjas ta kandideeris.

Kohus hindas Alar Nääme süü keskmiseks. Alar Nääme pani teo toime kavatsetult, omastatud vara väärtus on umbes 2800 eurot ja Nääme on varem kriminaalkorras karistamata. Kergendavaid ega raskendavaid asjaolusid kohus kriminaalasjas ei tuvastanud.

Kohus määras Alar Näämele 6300 euro suuruse rahalise karistuse. Süüdimõistva otsuse jõustumine tähendab Alar Näämele vastavalt avaliku teenistuse seadusele ametikoha kaotust ja keeldu edaspidi kuni karistuse kustumiseni avalikus teenistuses töötada.

Tegemist on Eesti kohtupraktikas esmakordse süüdimõistmisega sellise teo eest.

Samal teemal

Kommentaarid  (44)

KÕIK RIIGIMEHED NAISE VARASTAVAD 30. juuni 2016 22:45
KES VÄHEM KES ROHKEM JA MÕNI ÜKSIK EI VARASTA EHK KAH. UUT VALITSUST TAHAKS KIIRESTI
KES LASEKS RAHVAL KA NORMAALSET PALKA SAADA.
beti 30. juuni 2016 21:15
Alar väga sümpaatne ja asjalik mees ,loodan et ta vaidlustab siiski selle süüdistuse .
Tähelepanek 30. juuni 2016 22:17
President Ilves ütles täna oma koolilöpetajate vastuvötul tabavalt *harimatuid inimesi on kerge petta *.Ei tea , kas ta ütles seda oma kogemustest ärmatamisega seoses . Vöi kontsertite korraldaja Alar Nääme , prokuröri sönul *kasutas oma tarbeks rahva raha *. Kumb mees on siis öige ,kumb vale ? Miks üks saab karistuse , teine mitte ? Töepoolest imelik riigikord .Keegi pole esimese puhul süüdistust esitanud ? Viimane aeg ,muidu tömbab Lätti vöi Ameerikasse ,otsi siis tuult väljal .
jeh 1. juuli 2016 06:58
ta võib küll sulle sümpaatne olla, aga mees, kes võtab vastu kõrge ametikoha, peab olema nii tark, et teab sellel kohal olles oma kohustusi ja õigusi. Kui ta neid ei tea, siis on ametikoht antud lollile, kellel on vaid haridust tõendav dokument, kuid haridust, ennekõike haritust ei ole.
Kui ta küll teab, mida tema ametikoht võimaldab ja lubab, kuid vingerdab siiski , tehes lubamatut antud ametikohal, siis on ta lihtsalt autu inimene.
Valdav enamus kõrgeid ametikohti jahtivad eesti inimesed on siiski harimatud ja autud, kes otsivad kui rotid vaid võimalust petta, varastada, et mingilgi määral kindlustada materiaalselt ennast.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS