Krimi

FOTOD KOHTUST | Kohus mõistis Alar Nääme süüdi Tallinna raha omastamises (44)

Toimetas Piret Pappel, 30. juuni 2016 12:24
Alar Nääme mõisteti süüdiFoto: Arno Saar
Harju maakohus tunnistas täna Tallinna kesklinna vanema Alar Nääme süüdi. Nääme isikliku valimiskampaania kulud tasus Tallinna linn. Kohus leidis, et Tallinna kesklinna valitsuse poolt Valga kultuurikeskuses 18. jaanuaril ja 13. veebruaril 2015 korraldatud kontserdid olid valimisüritused. Hoolimata sellest, et nimetatud kontsertidel ei tehtud otsest valimispropagandat, viitas kontsertide ajastatus ja korraldamise viis soovile tutvustada Alar Näämet ja teha talle kui kandidaadile valimisreklaami.

Ühel kontserdil jagati ka valimisatribuutikat. Kuna kontserdid korraldati Nääme, mitte Tallinna kesklinna valitsuse huvides, oleks pidanud kõik kontsertidega seotud kulud kandma, kas Alar Nääme ise või erakond, mille nimekirjas ta kandideeris.

Kohus hindas Alar Nääme süü keskmiseks. Alar Nääme pani teo toime kavatsetult, omastatud vara väärtus on umbes 2800 eurot ja Nääme on varem kriminaalkorras karistamata. Kergendavaid ega raskendavaid asjaolusid kohus kriminaalasjas ei tuvastanud.

Kohus määras Alar Näämele 6300 euro suuruse rahalise karistuse. Süüdimõistva otsuse jõustumine tähendab Alar Näämele vastavalt avaliku teenistuse seadusele ametikoha kaotust ja keeldu edaspidi kuni karistuse kustumiseni avalikus teenistuses töötada.

Tegemist on Eesti kohtupraktikas esmakordse süüdimõistmisega sellise teo eest.

Samal teemal

16.01.2017
Tallinna kesklinna vanema kandidaat on Taavi Pukk
20.09.2016
Nääme jäi ringkonnakohtus süüdi
08.09.2016
FOTOD KOHTUST | Alar Nääme imestab, miks ta pihtide vahele võeti
09.08.2016
ERJK hakkab Näämelt valimiskampaania raha tagasi nõudma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee