Tartu Ülikool (Aldo Luud)

“Ma ei läinud juurat õppima mitte eesmärgil, et hakata sellel erialal töötama, vaid et saada juriidilisi teadmisi, mis ei jookse üheski eluvaldkonnas mööda külgi maha,” kirjeldab Tartu Ülikooli juuratudeng Helin, miks sai valik tehtud just õigusteaduse kasuks.

Eesti suuremates ülikoolides käib praegu avalduste vastuvõtt. Avalduste arvu number suureneb iga päevaga - jätkuvalt soovivad tulevased üliõpilased alustada õpinguid IT- ja juuravaldkonnas, populaarne on ka arstiteadus.

Tallinna Tehnikaülikooli õppespetsialisti Kirsti Naabri sõnul on hetkeseisuga TTÜ esimese astme õppesse esitatud üle 3800, kogu ülikooli peale kokku 5100 avaldust. Kandideerijate elu on tehtud lihtsamaks - erinevalt eelmistest aastatest on pooltel erialadel lävendipõhine kandideerimine, ehk kui õpilane täidab sisseastumisnõuete miinimumi, on talle õppimiskoht garanteeritud. “Tudengid saavad kindlustunde kiiremini ega pea suve lõpuni pingeridades tiksuma, ülikoolide vahel pendeldamist on samuti vähem,” sõnas õppespetsialist. Edetabeli tippu kroonib endiselt IT, majandus- ja sotsiaalalad on alati populaarsed, lisas Kirsti. Kui sisseastumine ei õnnestu, saab kaaluda näiteks tasulise avatud õppe varianti. TTÜ-sse saab avaldusi esitada kuni 5. juulini.

Tallinna Ülikooli õppespetsialisti Merit Paisti andmetel on tänaseks sisse antud juba üle 3600 avalduse. “Populaarsemad erialad on bakalaureuseastmes sarnaselt eelmistele aastatele õigusteadus, psühholoogia, haldus- ja ärikorraldus ning informaatika. Magistriastmes on populaarsemad eripedagoog-nõustaja, sotsiaalpedagoogika ja organisatsioonikäitumine,” kinnitab õppespetsialist. Sel aastal on bakalaureuseõppes avatud mitu uut eriala – integreeritud kunst, muusika ja multimeedia, Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid, integreeritud tehnoloogia ja käsitöö ning poliitika ja valitsemine. “Magistriõppes on uued erialad võõrkeeleõpetaja ning maastike ökoloogia. Samuti avab TLÜ ühisõppekavad koostöös teiste ülikoolidega: “Kunstiõpetaja on tänavu ühisõppekava koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga ning muusikaõpetaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga,” lisab Paist. TLÜ võtab avaldusi vastu 5. juulini.

Tartu Ülikooli esimese astme õppesse on laekunud üle 6200 avalduse, ülikooli peale kokku aga 8052. Tihedaima konkurentsiga eriala on arstiteadus, kuhu ihaldavad õppimiskoha saada ligi 629 õpilast. Arstiteadusele järgnevad informaatika, õigusteadus ja füsioteraapia. TÜ õppespetsialisti Kaja Karo sõnul on 10 uut või reorganiseeritud õppekava nii esimeses kui ka teises õppeastmes, bakalaureuseõppes näiteks bioloogia ja elustiku kaitse ning päranditehnoloogia, magistriastmes aga matemaatika ja statistika ning kunstide ja tehnoloogia õpetaja. Avalduste esitamine Tartu Ülikooli läheb lukku neljapäeval, 30. juunil.

Jaga artiklit

2 kommentaari

M
Markoga nõus  /   15:50, 30. juuni 2016
kõik ilm on juriste ja IT-mehi täis.Üks meie juuraharidusega lauljatar ju ka ütles, et oh, see haridus tuleb kasuks , oskan enda lepinguid lugeda.
Mina ei saa ka aru nendest noortest, kes õpivad ükskõik mida, aga erialal tööle ei lähe. Meil käib ikka kole spetsialistide ületootmine, vanasti oli ikka ülikooliharidus kõva sõna, nüüdne baka on naljanumber
M
Marko  /   13:16, 30. juuni 2016
“Ma ei läinud juurat õppima mitte eesmärgil, et hakata sellel erialal töötama, vaid et saada juriidilisi teadmisi, mis ei jookse üheski eluvaldkonnas mööda külgi maha,” kirjeldab Tartu Ülikooli juuratudeng Helin, miks sai valik tehtud just õigusteaduse kasuks."
Palun ära tule juurasse! Kui sa ei soovi selles valdkonnas tööle hakata, siis sa lihtsalt raiskad õppejõudude aega, kooli raha ja õppematerjale ning mis kõige olulisem - oma aega. Juura on okei, aga niisama tilulilutama sinna minna pole mõtet. Las tuleb sinna keegi, kes soovib ka ennast teostada sellel alal. Ära võta teistelt võimalust ära.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis