Michael Sandford politseinike haardes pärast katset politseinikult relva rabada Las Vegases 18. juunil, kus presidendikandidaat Donald Trump pidas valimiskampaaniat.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 30. juuni 2016 12:03
Briti noormees üritas USA presidendikandidaat Donald Trumpi Las Vegases kampaania ajal maha lasta.

Sõbrad ja naabrid kirjeldasid Trumpi eluküünalt kustutada tahtnud Michael Sandfordi kui kena inimest, kel nad polnud iial märganud mingeid vägivaldseid kalduvusi. Noormehe isa sõnul on pojal Aspergeri sündroom, kirjutas theguardian.com.

Trumpi Las Vegase kampaania ajal astus Michael Sandford ühe politseiniku juurde ja ütles, et soovib Trumpilt autogrammi, kuid äkki üritas ta politseinikult kabuurist relva kätte saada. Mingit relva ta ei saanud, sest otsemaid haarasid temast mitmed käed ning noormees viidi sündmuspaigalt minema.

Suurbritaniast Surreyst pärit Sandford vastas politsei küsimusele, miks ta seda tegi: "Et tulistada ja tappa Trump.“

Üleeile võttis sõna Donald Trump junior, kes kiitis kohaliku korrakaitse ja salateenistuse "tõelisi professionaale“, kes tema isa kaitsesid.

Sandford saabus Las Vegasesse eelmisel reedel. Ta läks kohalikule lasketiirule, kus ta sai esimest korda teada, kuidas relva kasutada. Trumpi kampaania Treasure Islandi (’aarete saar’ – toim) kasiinos toimus järgmisel päeval. Vabariiklasest presidendikandidaati on süüdistatud vägivallale õhutamise pärast, kui kampaanias osaleda soovijad pidid läbima metallidetektorid nagu lennujaamas.

Esmaspäeval ilmus Sandford Nevadas kohtu ette, kus kohtunik keeldus Sandfordi kautsjoni vastu vabastamast, jättes ta jalaraudadesse, kuna peab teda ühiskonnale ohtlikuks. Kohus jätkub 5. juulil.

Noormehe ema Lynne Sandford rääkis kohutu-uurijatele, et tema pojal raviti anoreksiat ja autismi - pojal on diagnoositud obsessiiv-kompulsiivne häire. Advokaadi sõnul oli ta ükskord haiglast põgenenud.

Sandfordil ei olnud USAs viibimise luba, kuna tema viisa oli lõppenud, ning ta oli töötu. USAs oli ta kokku elanud poolteist aastat.