Toimetas Piret Pappel 30. juuni 2016 11:38
Täna saabub Eestisse Poola jalaväekompanii, et harjutada koostööd Eesti kaitseväelastega ning siin asuvate liitlasüksustega.

Poola kaitseväe 17. motoriseeritud jalaväebrigaadi 7. motoriseeritud jalaväepataljoni 5. jalaväekompanii ligi 150 sõdurit viivad väljaõpet ja koostööharjutusi läbi igas Balti riigis kuu jooksul.

Poola üksus tuleb Eestisse Lätist, kus nad osalesid õppusel Saber Strike ning erinevatel USA ning Läti kaitseväelaste ühisharjutustel.  Augusti esimesel päeval roteerub kompanii Leetu, et harjutada koostööd Leedu kaitseväe üksustega. Eestis hakkab Poola kompanii paiknema Viru jalaväepataljonis Jõhvis.

„Meie eesmärk Balti riikides on õppida liitlastega tundma teineteise taktikaid, samuti siinset maastikku. Tahame sõpradeks saada,“ ütles 5. jalaväekompanii ülem kapten Krzysztof Ilnicki ja lisas, et kuigi suurema osa ajast veedavad kaitseväelased harjutusaladel, proovivad nad leida võimalust ka neid võõrustava Ida-Virumaaga ja sealsete elanikega tuttavaks saada.

Soomustransportööridest Rosomak ning veoautodest koosnev kolonn ületab Eesti-Läti piiri Iklas täna keskpäeval ning sõjaväepolitsei saadab kolonni marsruudil Ikla-Pärnu-Türi-Mäo-Tapa-Rakvere-Jõhvi.