Maailm

Täiendatud kell 11. Politsei otsib rünnaku korraldajaid ja Istanbulis on tehtud mitu haarangut.

Türgi valitsus: Istanbulis hukkus 42 inimest, terroriste oli kolm (1)

Toimetas Piret Pappel, 30. juuni 2016 08:41
Atatürki lennujaam 29. juunilFoto: GORAN TOMASEVIC
Türgi valitsuse kinnitusel suri öösel veel üks Istanbuli lennujaama terrorirünnakus vigastada saanud inimene ja ohvreid on nüüd kokku 42, vahendas Guardian Türgi riiklikku uudisteagentuuri Anadolu teadet. Anadolu teatel otsib politsei rünnaku korraldajaid ja Istanbulis on tehtud mitu haarangut.

Üleeile õhtul ründasid vähemalt kolm relvade ja pommivöödega inimest Istanbuli Atatürki lennujaama. Praeguse uurimisversiooni järgi üürisid nad Istanbulis Aksaray piirkonnas korterit ja sõitsid lennujaama kohale taksoga.Taksojuhi sõnul saabusid pommimehed Atatürki lennujaama juurde kell 20.45 kohaliku aja järgi ja olid täiesti rahulikud.

Oodatust rangema politseikontrolli tõttu ei pääsenud nad terminalihoonesse sisse ja otsustasid rünnata üsna suvalisi piirkondi.

Kaks Türgi ametnikku kirjeldasid agentuurile Associated Press, et üks ründajatest läks alumisele korrusele saabuvate lendude alale, avas tule ja lasi end seejärel õhku. 

Tekkinud kaoses liikus teine terrorist lahkuvate lendude saali ja õhkis seal oma pommi. Kolmas ootas väljas ja lasi end õhku siis, kui hirmunud reisijad hakkasid lennujaamahoonest välja jooksma.

Atatürki lennujaam 29. juunilFoto: GORAN TOMASEVIC

Hukkunud 42 inimese seas on 23 türklast. Lisaks on kindlaks tehtud, et surma on saanud kuus saudi, kaks iraaklast,üks iraanlane, üks hiinlane, üks jordaanlane, üks tuneeslane, üks usbekk ja üks ukrainlane.

Surmasaanud türklastest viis olid politseinikud. Hukkus ka mitu giidi, kes ootasid turismigruppide saabumist.

President Recep Tayyip Erdoğan süüdistas rünnakus terrorirühmitust Islamiriik. Analüütikute hinnangul maksis Istanbulile kätte just Erdoğani kangekaelne soov kõigis rünnakutes pidada süüdlaseks kurdi vähemust ja ignoreerida islamiterrorismi ohtu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee