Maailm

Uudist täiendatud kell 14.19! Boris Johnson loobus konservatiivide juhiks kandideerimast!

Briti siseminister Theresa May soovib peaministriks saada (2)

Toimetas Piret Pappel, 30. juuni 2016 07:56
Siseminister Theresa MayFoto: TOBY MELVILLE
Suurbritannia siseminister Theresa May soovib saada David Cameroni järglaseks. May teatas ajalehele Times saadetud kirjas, et kandideerib Briti konservatiivse partei juhiks, teatas BBC.

Tavapäraselt on võimuerakonna juht ka peaminister. May pooldas rahvahääletusel Suurbritannia euroliitu jäämist. Ta kirjutas Timesile, et just tema suudab Brexiti-järgse Suurbritannia taas üksmeelseks riigiks muuta. 

Samal teemal

Kandidaatideks on nimetatud ka töö- ja pensioniminister Stephen Crabb ja endine kaitseminister Liam Fox. Tooride liidriks kavatses algul kandideerida ka Londoni endine linnapea ja eurovastane Boris Johnson, kuid 30. juuni pärastlõunal teatas ta et ei kandideeri konservatiivide etteotsa.

Mayst saaks Margaret Thatcheri järel Ühendkuningriigi ajaloo teine naispeaminister. May on praegu küsitluste järgi kõige populaarsem peaministrikandidaat. Timesi korraldatud uurimuse järgi toetab teda 31 protsenti vastanutest. Johnsoni toetajaid on 24 protsenti. 

Konservatiivid valivad uue juhi 9. septembril. Senine erakonnajuht ja peaminister David Cameron teatas oma tagasiastumisest 24. juunil, kui selgus, et britid hääletasid Euroopa Liidust lahkumise poolt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee