loomulikult kurb ja traagiline lugu, aga ei ole mõeldav, et igal laiul, kus natukenegi inimesi elab, peaks olema PERH filiaal koos tipp-tasemel aparatuuriga igaks elujuhtumiks või siis vähemalt PPA helikopter 24/7 valvesolekus.
Asi ei ole püsiühenduses vaid ravi järjekordade pikkuses. Arstil käimine ei asenda haigla ravi. Inimesed ei saa õigel ajal vajalikku ravi ja järjekorras oodates surevad lihtsalt ennem maha või invaliidistuvad. Seekord siis suri maha. Riik ei saa oma ülesannetega hakkama. Raha jätkub igale poole (Kreeka, MTÜd, parteide katused,riigiasutuste kuldsed käepigistused, Utahi ja Jordaania kõrb jne) , välja arvatud oma rahva esmavajadusteks.
Teie jutt ei ole veenev. Kui ta oleks olnud arstide arvates kiireloomulise haigusega patsient, oleks ta saanud ravi eelisjärjekorras. Lihtsalt halbade asjaolude kokkusattumus - kõrge palavus ongi ju südamehädadetele kehv ja ohtlik aeg.
Kas mitte häda ei olegi selles, et ravi saamiseks peavad kõigist haigustest saama kiireloomulised või kroonilised. Mul endal selline kogemus-tekkis verejooks ja läksin tasulisele vastuvõtule. Ultra heli näitas kasvajat, proove ei võetud vaid kästi operatsiooniks järjekorda panna. Järjekord oli mitu kuud. Vähem, kui kuu aja pärast viidi mind tagasi lakkamatu verejooksuga. Nii sain siis kiireloomulikuks. Järgmine päev opereeriti, kuna kasvaja oli pöidla suurusest tennisepalli mõõtmed võtnud. Õnneks oli healoomuline. Kui oleks pahaloomuline olnud, siis ma enam siin ei kirjutaks, sest kiireloomuline op oleks juba hilja olnud.
on muutunud kõik halvemaks ja elu läinud täiesti allamäge,uus ja inimsõbralik valitsus paneks asjad paika,vaadake neid riigikogu liikmeid,rahadega laamendatakse,kõik oma tasku, arstiabi saab ainult pagulane ja kohe:) meie valitsus ei kõlba koera hänna allagi.Kahju kannatavast eesti rahvast.
Jääb mulje kui elad keskustest kaugemal polegi inimlikkus oluline ! Ütlen, et on küll ja kuidas veel! Ametnike on rohkem kui küll, aga lubamatuid vigu on ja ikka seotud inimestega! See üks inimene oli ka vajalik ühiskonnale .
Et siis peaks olema püsiühendus saarekesega, kus on paar püsielanikku? Suvilaomanikud on seal ju omast vabast tahtes ja nii , nagu jumal juhatab. Mida need Teie poolt kirutud ametnikud tegema peaksid? Muuseas, siis peaks igal sellisel saarekesel olema pidevalt ootel näiteks helikopter, sest muidu ei jõua kuskile. Ja kui on südamerike, ei jõua ka püsiühenduse korral abi õigeks ajaks kohale. Eks see on seal elavate inimeste valikute küsimus. Nad ju teadsid sinna minnes, kuhu lähevad. Või ei olnud nii? Kurb lugu loomulikult, ja mehest ilma jäänule lausa tragöödia.
Kahetsusväärne lugu. Aga ega see nii erandlik polegi. Ka mandril juhtub vahel, et enne tuleb surm, kui spetsialisti kabinetti vastuvõtule jõuad. Võiplaanilise operatsioonini. Kui ikka vastuvõtu järjekord on 3-4 kuud, oppide korral märksa enamgi, siis võib mõndagi juhtuda. Mul juhtus kah selline asi, et kui lõpuks spetsialisti ees seisin ja ta küsis, mille üle kaebate, jäi mul üle vaid õlgu kehitada ja öelda, et enam mitte millegi üle. Olin vahepealsete ootamiskuudega iseenesest terveks saanud. Kuid kahjuks võib mõnikord ka vastupidi minna. Et Liiva Hannus jõuab enne külla tulla.
Eks igaühel tuleb ükskord minna. Kellel varem, kellel hiljem. Ja ühendused? Eks need nii on, nagu nad on. Seega väga nigelad. Saar sureb välja. 30-ndatel oli saarel 5 talu seal elas 35 inimest. Praeguseks on vaid 5 püsielamikku alles jäänud. Ilmselt muutub laid kunagi täiesti inimtühjaks. Mis saab edasi? Pakun uue generaalplaani. Teatavasti oli EW lõpupäevil valitsuse laual projekt rajada saarele 100-kohaline kinnipidamisasutus. Kui enne sai riik otsa, kui selle realiseerimiseni jõuti. Kas poleks ehk edaspidi otstarbekas laiule rajada pagulaskeskust? Kohta, ust nood plagama panna ei saaks, kuni nende taotlusi läbi vaadatakse ning isikuid tuvastatakse. Meri ümberringi. Ja kui paate pole, ei pääse need kõrbepojad sealt ise kuhugi. Isegi kui neil on Vahemerel seilamise kogemus.
Jätke ometi. Kui see paar kaua aega tagasi sinna elama asus, teadsid nad väga hästi, kuhu ja millistesse tingimustega peavad arvestama. Surm on alati kurb sündmus, aga kuskil on ikkagi mõistlikkuse piir. Ka need mõned (?) suvitajad pidid sellega arvestama, et selle kohaga ei ole püsiühendust. Samamoodi on ju ebavõrdsemas olukorras ükskõik kus kauges nurgas elavad inimesed.
KOMMENTAARID (16)