Eesti uudised

Kas riigiametnikud ei peagi enam suvepäevi? (1)

Mattias Tammet, 30. juuni 2016 06:00
HOOGU: Peaaegu kõikidel suvepäevadel on plaanis sportlikud tegevused. Kas näiteks kiikumine?Foto: Arno Saar
Tundub, et aasta-aastalt on suvepäevade menu vähemalt avalikus teenistuses langenud: tänavu korraldab ametlike vastuste põhjal 11 ministeeriumist suvepäevi vaid neli, mööndustega viis.

Mööndustega seepärast, et kuigi kaitseministeerium ei korralda ametlikke suvepäevi, tehakse siiski üks ühepäevane ühisväljasõit. Selle käigus tutvuvad ministeeriumi töötajad valminud ja valmivate rajatistega Tapal ja keskpolügoonil.

Justiitsministeerium käis suvepäevadel juba 9. ja 10. juunil ära, ametlikuks nimeks oli suveseminar. "Kuna suveseminar keskendub juba aastaid tööelu käigus tekkinud küsimuste lahendamisele, oli sel aastal tähelepanu keskmes töötervishoid.

Õhtul esines ansambel Nukker Kukeke ja mängis DJ," ütles pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik. Samuti käidi Jäneda puhkekeskuses. Kõik läks kokku maksma 21 000 eurot. "See summa sisaldab ka erisoodustusmaksu, mis oli 8600 eurot. Osalejaid oli umbes 100," täpsustas Tuulik.

Nii keskkonnaministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kui ka siseministeerium korraldavad suvepäevad augustis. Keskkonnaministeeriumi ja selle haldusala töötajatele mõeldud suveseminar on 11. ja 12. augustil Roosta puhkekülas.

"Seminari lõplik eelarve sõltub osavõtjate arvust, sest selle sisse on arvestatud osalustasu, mis on tänavu 15 eurot. Plaanitud inimeste arv on 250. On traditsiooniline valitsemisala võrkpalliturniir, harivad loodusmatkad Läänemaal ja meeleolukad võistlused. Tantsuks mängib ansambel S.E.K.S.," ütleb keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Kadri Masing.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi suvepäevad on augusti keskel Pärnumaal. Ministeerium rahastab suvepäevade korraldust osaliselt, ütleb MKMi pressiesindaja Laura Laaster.

"Nii nagu igal aastal, maksavad MKMi töötajad osalustasu ja mõnevõrra suurem on see suvepäevadele tulevatele kaaslastele. Mängitakse sportlikke ja meelelahutuslikke meeskonnamänge."

Siseministeeriumi suvine koosviibimine on augustis Valkla puhkekeskuses Harjumaal. "Peo eelarve pole veel täpselt paigas, sest see sõltub osavõtjate arvust ja registreerimine alles käib," ütleb ministeeriumi pressiesindaja Merje Klopets.

"Iga osaleja tasub osavõtutasu, mis on 15 eurot. Programmis on meelelahutuslikud ja sportlikud tegevused, esineb ansambel Kruuv."

Möödunud aastal korraldas suvepäevi 11 ministeeriumist kuus. Põllumajandusministeerium ja sotsiaalministeerium ei vastanud nädala jooksul Õhtulehe päringule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee