Kommentaar

Jaak Valge | Priit Dievese juhtum kui signaal ühiskonnale

Jaak Valge, ajaloolane, 29. juuni 2016 16:46

82 KOMMENTAARI

õ
Õpilane/ 3. juuli 2016 00:49
Kui keegi teie tütart ahistaks ja kutsuks eraldi kuskile peale kooli ja ajaks vastavat juttu kas siis ka sellist õpetajat toetaksite. Vähemalt tuli normaalne direktor,kes õpilaste eest seisab ja neid ka kuulab. Kaebusi jagub.
õ
Õpetlane/ 4. juuli 2016 19:45
Kuidas see teemasse puutub?
Ahistamine? Kelle?
e
Ema/ 5. juuli 2016 20:02
Uskumatu kui kergekäeliselt kleebitakse meesõpetajale ahistamise juttu külge ! Kui kuskilt mujalt ei ole kinni hakata, siis see valdkond näib kindlalt toimivat ja esialgne süüdistus unustatakse sootuks kuna too pole vettpidav. Alatu, väga alatu ! Direktor ja vallavanem on seadust rikkunud ja kükkide tegemisest ilmselt ei piisa !
m
mats maata / 30. juuni 2016 21:52
Kuskil pole avaldatud, mis parteisse kuulub kooli direktor? Ja kas ka Martin Helme vallandatakse riigikogust? Vot on Demokraatia!
i
irw/ 30. juuni 2016 23:32
Lolluste suust välja ajamise pärast pole friigikogust veel kedagi minema aetud.
j
Jaanus/ 30. juuni 2016 16:52
Tahaks ka arvata, aga ei julge. Üks küsimus siiski: kas artikkel, kus avaldati muret mehe leidmise/ mitteleidmise kohta, on unustatud? See tuleks uuesti välja tuua kui eeskuju: kuidas peab kirjutama kedagi riivamata, mis on vastavuses RÕK-iga ja, loomulikult, ka põhiseadusega.
x
x/ 30. juuni 2016 16:24
Kas nüüd hakkabki iga päev ilmuma mingi artikkel Priit Dievese raskest elust? Üle viskab juba, ajagu oma asja läbi vastavate instantside, mitte ära tuulutagu siin Õhtulehes. Või on töötuna liiga palju aega? Otsigu mõni madalalatiline siis ja tehku lapsi. Ahjaa, tal pole ju kolmetoalist korterit.
i
irw/ 30. juuni 2016 23:34
Tal juba on 2 last. 1 veel füüreri riigiplaanist puudu. Ta võiks neid kasvatada.
i
irw oled loll!/ 1. juuli 2016 13:21
k
Köster, kolmas kord/ 30. juuni 2016 14:40
Kui nüüd õpetaja vallandamine jääb kehtima , ärge imestage kui järgmisel aastal kohalike valimiste eel toimuvad valdade volikogude agiitreisid koolidesse . Ka seal , kus vald iialgi pole kooli vastu huvi tundud . kuidas peavad ajalooõpetajad siis sõnavabadusest ja võimude lahususest rääkima?Kas volikogude esimehed ja haridusministeeriumi aktivistid hakkavad õpilastele ette kirjutama , kuidas hääletada ja kes on õigem inimene ning missugused on õiged ja valed vaated? Antud juhtumi puhul juba ministeeriumi kõiketeadja võttis kindla positsiooni .
h
Hille/ 30. juuni 2016 12:18
Väga hea arvamuslugu. Toetan 100 % !
h
Huvitav?/ 30. juuni 2016 11:24
Kõik siin on nii teadjad? Mina seda isikut ei tunne ega ka kedagi sealt kandist, seega tõde ei tea, aga kuidas siin kõik nii palju teavad? Iga inimese lahti laskimise põhjuseks võib ju ükskõik mida öelda, äkki mõnel punapea, ju siis diskrimineeritakse punapäid ja sellepärast lasti lahti?
r
Ronja/ 30. juuni 2016 10:59
Olen 66 aastane,kahe lapse ema. Ainult loll mees,keda ilmselt naised ei väärtusta võib nii lollil arvamusel olla. Isegi looduses emased loomad valivad parima isaslooma oma poegade isaks. Iga töllamiga ei saa lapsi vorpida,sest geenid on väga olulised, Ehk aitaks,kui mehed oleksid MEHED ja tõstaksid oma lati alkoholist-porist-laiskusest jälle üles.
m
Mikipärast/ 30. juuni 2016 11:19
on meil suur hulk yksikemasid, mis tähendab, et ollakse valmis lapsi vorpima just nimelt suvalise töllakaga. Pole mõtet wannabealsaisaseid vaadata. Need on enamasti tyhja täis. Võtke mõni nohik ette - need saavad reeglina edukateks inimesteks.
t
to Miskipärast/ 30. juuni 2016 12:05
Naised ei taha ju nohikuid.
Nohikutega naistel igav ju.
e
ewrta/ 30. juuni 2016 13:27
Nohik võib olla hea isa ja abikaasa.
t
to Ronja/ 30. juuni 2016 12:03
Täiesti haiged kommid sul. Tõenäoselt oled palgaline.
Et siis kõrgharidusega õpetaja on töllam ? Väga halva mulje jätad sa just endast.
Mõjud tigeda ja kibestunud vanainimesena.
i
irw/ 30. juuni 2016 23:36
Las ma arvan- sa ise oled psühh, et nii täpselt oskad diagnoosi panna.
l
Loe Dievese artikkel läbi, huupi pole mõtet argumenteerida/ 30. juuni 2016 13:26
Ta ütlebki, et naistele ei jätku neid häid mehi. Lihtsalt matemaatiliselt ei jätku. Siis kas tuleb jääda lastetuks või üksikemaks. Nendele nõudmistele vastavaid mehi ongi vähe. Ja tema lugu oli vastus ühe naise artiklile, kus se naine võis solvata mehi ja neid nimetadamökudeks. Kui ta nüüd viisakalt, argumenteerides vastas, leiti põhjus seda tema vastu ära kasutada.
k
KÖSTER/ 30. juuni 2016 14:32
Küsimus ei olnud ju üldse selles , mida ta arvas vaid selles , kas õpetajal on sõnavabadust . Siinkohal sekkumata meeste-naiste kodusõtta-lugege ikka artikkel kaks korda läbi . Sõnavabaduse pärast inimene lahti lasta viib meid aastat 60 tagasi .Õpetaja peab tunnis tutvustama erinevaid seisukohti . Nii ajaloos , bioloogias kui ühiskonnaõpetuses . Kõik õpetajad ei usu ka evolutsiooni mitte-kas tuleks nad vallandada?

k
KK/ 30. juuni 2016 10:57
Küsimus on usalduses. Siinne naine teab sisimas, et ta saab lubada endale lapsi täpselt nii palju, kui ise üksi neid üleval pidada jõuab. Samuti püsisuhtes, sest Eestis lahkuvad mehed kodust väga kergelt ja võimalus lastega üksi jääda on tegelikult liiga suur. Rahaabi lastele aga ununeb... Nii et sünnid on turvatunde küsimus
l
lame poliitkättemaks/ 30. juuni 2016 10:42
Jaak Valge on viisakas. Räägib põhiseadusega tagatud sõnavabadusest.
Tegelikult on tegu vallandamisega poliitilistel motiividel.
Poliitiline tagakius Eesti Vabariigis siis.
Mis on tulnud riigiametniku truualamlikust hirmust ja pugemisest ning koolidirektori vihast õpetaja vastu, ärakasutades nn poliitkorrektsuse malakat.
Allohvitseri enesekehtestamine koolis..
Tahaks tuua parralleeli Nikolai I ( "Palkin")ajastuga, kus haridussüsteem anti nüride allohvitseride kätte.
n
Nikolai I/ 30. juuni 2016 11:02
Ma vihkan neid, kes mulle vastu hakkavad, ja põlgan neid, kes mind teenivad.
v
veel üks eesti naine/ 30. juuni 2016 10:37
Et naised peavad lati alla laskma?
Tegin selle vea - vaatasin, et igati kobe mees. kokku kolimise hetkest pööre 180 kraadi.. midagi teha ei taha, ei viitsi, aga kritiseerima ja irisema on väga mihkel. Algul ei saanud selle pärast lillegi liigutada, et oli üürikorter - võõras värk ju. Otsin korter (jaa, mina, naine, ostsin ja laenu maksan üksi). Remonti vaja teha. Nüüd jälle, ei saa, sest korter on minu (ehk siis naise oma).
Ehk kuhu ma selle lati alla lasen ja kas sellise mehega peaks 5 last saama?
k
kannatajale naisele/ 30. juuni 2016 10:51
5 last?
Saa 6, siis muutub mees armsaks.
m
Mitte mehed/ 30. juuni 2016 11:18
pole süüdi vaid lollid naised. Miks sa valisid siis vaid välimuse järgi? Olen netis suhelnud sadade naistega, 99,99% neist on väikese silmaringiga harimatud egoistid, aga otsivad kedagi, arvavad vist, et mehed on lollid ja neid läbi ei näe, targad mehed ei tahagi niisuguseid, siis teil ei jäägi muud üle, kui võtta mõni kodutu ilueedi :).
c
Cassia/ 30. juuni 2016 12:22
Sa oled asjast päris valesti aru saanud. Ilueedid leiavad omale kiiresti naise ja veel teisegi. Ilu - elu on näidanud - kompenseerib nii meeste kui naiste puhul nii mõndagi, teinekord on see lausa veider.
Küll ikka räägitakse feminismist ja naiste ülemvõimust. Mina näen küll naisi, kes soovivad vaid seda, et mees oleks rohkem mees kui naine ise. Mehed aga on mugavad - inimene ongi mugav kui tal lastakse olla. Süüdista naisi feminismis, kuuluta, et ilma naiste vingumiseta ongi parem ning voila! - oledki tehtud mees teatud ringkonnas. Mehelikel meestel muidugi pole selliseid probleeme :)
Ma ka pole nn naiselik naine, aga ma ei süüdista selles mehi.
i
irw/ 30. juuni 2016 23:39
tüüpiline ekreiidist isane süüdistab ikka oma ja maailma hädades naisi. kui naine lati alla laseb ja jobuga lapse saab, siis tuleb ju teine poliitkeenius dr. vassiliev-mengele ja steriliseerib sellised naised ära. ka temal olid naised kõiges süüdi.
k
Kas sina, kehtiva valitsuspoliitika toetaja/ 4. juuli 2016 19:51
mis tervele Eestile vee tahab peale tõmmata ja oma pätitegudega tervet rahvast demoraliseerib, võtad sõna partei suhtes, kes on tegelemas põhilise, moraali ja rahvuse kestmajäämisega?!
l
Lapsed ühel naisel./ 30. juuni 2016 11:22
Viis last selle mehega? 10 on vaja. Mees muutub kohe.
o
Olev/ 30. juuni 2016 10:32
Hr. Valgelt oodanuks küll aru saamist, et Eestis on ammugi juba juhitav demokraatia. Seesama, mille Päts kehtestas, kuid täiesti kontrollimatud e-valimised võimaldasid pöörde läbi viia pea märkamatult. Märkama hakkad alles hiljem, kui tuleb suukorvistamine ja veendumuste tõttu ahistamine.
Dievese puhul on selged kaks asja: vallandamise põhjus oli kooliväline tegevus ja seesama nõiajahi korraldanud direktor on kohalikuks kogukonnas "oma poiss", st seotud sugulussidemete kaudu valla poliitikaga. Sellest rääkimata, et ettevalmistuselt sobinuks DIeves direktoriks kordades paremini, nagunii ju riigigümnaasiumi Järva-Jaani ei tule, ning uus liitvald vaevalt gümnaasiumi pidama hakkab.
x
X/ 30. juuni 2016 11:22
Esiteks- direktoril pole Järva-Jaaniga mingeid sugulussuhteid.
Teiseks- Dieves ei kandideerinud direktoriks, kui selleks võimalus oli. Miks ta seda siis ei teinud, kui nii palju parema ettevalmistusega on?
s
sedand/ 30. juuni 2016 15:07
direktori ja õppejuhina töötamine eeldab 240 tunnise kooli juhtimise kursuse läbimist. Küllap luges mees töökuulutuse põhjalikult läbi.
k
Kats!/ 1. juuli 2016 13:38
Järelikult Dieves ei tahtnud direktoriks saada. Nii palju arukust võiks ühel sõjaväe hakatisel (hakatis, sest veebel on üsna madal sõjaväelise auaste :D) olla, et mõtleb enne, kas ta sobib sellele ametikohale või ei. Inimesel võiks olla endal eelnevalt õpetamise kogemust, siis teaks, kuidas kaastöötajate ja õpilastega käituda. Kui ta tahab koolis õpilaste kükide näol sõjaväelist korda kehtestada, siis on ta küll valel ajal vales kohas. Mingu sinna, kust tuli. Ja kui inimene arvab, et suudab end kaastöötaja(te) peale karjumise näol kehtestada, siis teadku, et see on küll väga nigel enese kehtestamismeetod. Ükski enesekindel inimene ei praktiseeri seda. Selleks leiab paremaid meetodeid.
j
juku/ 30. juuni 2016 09:56
j
janar40/ 30. juuni 2016 09:25
Kui nüüd eesti iibest rääkida siis praegu käib näiteks Pärnu haiglas mingi ravimifirma mahitusel ja euroopa liidu kinni makstud naiste poolvägisi spiraalitamine...vat sellised asjad panevad meie iibele matsu.
t
to janar40/ 30. juuni 2016 11:02
Poolvägisi spiraalitamine:))) hea nali! Mina näiteks just soovin spiraali panna. Kas Pärnus saab selle tasuta? Ma lapsi ei soovi ning enam ei taha tablette ka võtta- 5 aastat juba võetud. Mees kondoomi pole nõus kasutama nii et jääb üle kas steriliseerida või spiraal. Kahjuks arst ütles, et minu vanuses veel ei tehta steriliseerimist. Kas räägiksid sellest poolvägisi spiraalitamisest rohkem palun:)
v
Viited on ju olemas -/ 4. juuli 2016 19:53
mine ise uuri järgi Pärnus!
t
to janas40/ 30. juuni 2016 11:03
Ja veel! Iive koosneb kahest näitajast. Üks nendest on suremus. Eestis on meeste eluiga naistega võrreldes tükk maad madalam. Nii et vaadake peeglisse, idasugu Dievesed ja kaasakaagutajad.
t
to to janas40/ 30. juuni 2016 12:43
Eesti mehel on suur koormus.
Naised muudkui nõuavad ja virisevad, raha - raha ja seda ning teist.
Olen ka naine, aga üle viskab naiste mõtlemine, et kui nemad on naised, siis mehed ümmardagu ja kummardagu.
H
:)/ 30. juuni 2016 23:42
Homeeriline naer saalist! meestel ja suur koormus. pere ja kodu heaks tehakse midagi vaid suure mangumise peale. kodus käiakse vaid tarbimas.
s
??/ 1. juuli 2016 13:32
sa ära oma kodu asju nii laialt siin kuuluta
a
asperger/ 30. juuni 2016 02:41
Eestis ei ole iibeprobleemi. Eesti probleem on prussakatest meeste rohkus. Prussakas on mees, kes ei loo midagi, vaid parasiteerib loovinimeste töö peal. Teised riigid käivad kosmoses ja uurivad kaugeid planeete. Aga mitte Eesti, sest loovinimesed on siin alla surutud prussakate poolt. Vaja välja töötada strateegia prussakate efektiivseks mürgitamiseks. See on eeltingimus, et Eestist saaks võimas kosmoseriik.
e
eatwr/ 30. juuni 2016 13:31
Kunstnik maksabriigile kõvasti makse ja teised parasiteerivad? Loovinimesed on pigem need, kes ots-otsaga kehvasti kokku tulevad.
a
asperger/ 30. juuni 2016 21:25
Tavaline tööinimene on ka loovinimene. Prussakas on näiteks mees, kes lööb ühe Eesti linna ristmikul naisterahvast rusikaga näkku. Antud juhtumit käsitletakse nn. "liiklusraevuna". Kuid tegelikkuses on ühe töötu laiskvorst-luuser-prussaka pärast üks loovinimene-naine saanud psühhotrauma, mis ei lase tal enam luua pikka aega. Just sellistes prussakatest ma rääkisingi.
h
Horros/ 30. juuni 2016 01:51
Asjalik mõttekäik ja hea selge sõnastus.
.
Imestama aga paneb, et kuidas jätkab too mainitud Kristi Mikiver, kes on selgelt ebakompetentne. Ongi nii, et istub üks oma toolil, saab palka aga peas pole isegi niipalju
h
Horros/ 30. juuni 2016 02:01
Ongi nii, et istub üks oma toolil, saab palka aga peas pole isegi niipaljukest, et siis vait olla.
.
Eksponeerides oma rumalust aga tõestab südikalt vajadust ministeeriumis teha täielik puhastus.
.
Kuidas aga peaks käituma minister ja reda usaldav partei. Tundub, et sealgi on vaja luua olukord, kus paljud võiksid oma "ärateenitud" pikaajalusele puhkusele mõelda.
.
Haiguste ravi alaku peast ja olgu lõpuni viidud. Jaanalinnu mängimine ei muuda olukorda. Ja ausaltöeldes polegi vahet, et kas too Dieves on süüdi või süütu, selgub, et infektsioon on laiaulatuslikum.
k
30. juuni 2016 06:25
Kas sa, Horros, oled juba raviga alustanud? Tulemusi igatahes pole veel märgata.

t
tm/ 30. juuni 2016 01:14
Dievese kõikse suurem häda on ju selles, et ta pole mees, vaid mehelaadne toode.. Kiunub puhtalt seepärast, et pole suutnud ära võluda naist ja talle kolme last teha, loodab et riik peab teda selles aitama? Masendav igatahes, ja mina ei taha, et minu 3e lapse ajalooõpetaja sihuke tolvan oleks. PS. Abiellusime oma abikaasaga siis, kui tema oli 28 ja lapsed saime 6 aasta jooksul. Kallis kaasa oli suutnud tolleks hetkeks teha karjääri nii palju, et tööle tagasi minnes oodati teda pikisilmi. Aga selle käki ja ekrelaste kohta, et kehva tantsijat segavad ka kingad, eksju..
t
to tm/ 30. juuni 2016 03:04
Sul enda jutu järgi väärt abikaassa, aga ikka pead palgalise kommentaatori ametit.
t
to tm/ 30. juuni 2016 03:05
Kuidas su väärt abikaasa ka sinu palgalise kommentaatori ametisse suhtub ?
t
tm/ 30. juuni 2016 09:26
Abikaasa on ise ka palgaline kommentaator nagu minagi.See kommenteerimine ongi meie pere põhisissetulek.Amet kõik,mis leiba annab.
r
RL/ 30. juuni 2016 00:45
Pane julgelt mees. Teises faasis pane oma kontonumber ka üles ja küll selle advokaadiraha ka kokku saab.
p
***/ 29. juuni 2016 23:53
probleem on tegelikult selles, et Eestis eestlaste hulgas on negatiivne iive.
Noh, üksikvanemad, hakake nüüd miinuseid panema. :D
j
jaa/ 29. juuni 2016 23:42
Eestis pole mingit haridust.Sest see,mida kohalikus riigis nimetatakse hariduseks,see tegelikult on feministlik katastroof.Järjest süvenev feministlik katastroof.
t
t:) 22. 36/ 30. juuni 2016 00:31
Palgaline, kas oled absurdi kirjutamise võistlustel ?
d
:)/ 29. juuni 2016 22:36
dieves võiks kasvatada üksi õpetaja palgast üles 3 last nagu seda paljud naised teevad, siis rääkigu uuesti. Aga temal on vaid 2 last, keda vaevalt et tema kasvatab. Ja bioloogias on ta ka tumba. Kuidas sai magistrikraadi inimene, kes ei jaga bioloogiast midagi tahab eesti rahvast nõrgendada? Mehed peaks latini püüdlema mitte naised latti alla laskma. Kes sellest aru ei saa võiks mitte paljuneda. Lapsi võib sünnitada ka 10, aga erinevalt dievese ja helme sugustest nn. meestest teavad naised, et lastest tuleb ka inimesed kasvatada ja selleks on vaja ressursse, mida meil naistele eriti anda ei taheta.
n
Nää-nää-nää-mää/ 29. juuni 2016 23:40
Anna mehel seda mida mees kõige rohkem vajab aga selle asemel, et anda mehel näägutate nagu jõuate vaese mehe kallal ja siis on mees veel ka süüdi ,et hakkas jooma või hakkas teist naist vaatama või veelgi hullem, lõi ukse selja tagant kinni ja vaata siis ise kuidas hakkama saad. Asja point on teis enestes kallid naised. Pidage meeles, et nii nagu sina suhtud mehesse nii saad sa ka tagasi ja rohkem ka veel.
i
irw/ 30. juuni 2016 00:28
No siis isane ärgu mingu lehte vinguma nagu eit kui ta saab seda, mille on ära teeninud. Ise on tropp, aga sellised ei peaks oma lollust lastele levitama.
e
eesti naine/ 30. juuni 2016 09:50
JUST!!!! Mehed peaks aru saama, et sigitamisele järgneb kasvatamine. Ja see ei peaks olema ainult naiste mure. Lugege statistikat - kui palju on neil üksikvanemaid (enamus emad) ja alimendivõlglasi ( kahjuks, enamus isad).
Ise valisn meest 10 aastat ja olen nüüd väga õnnelik, et kodus on mees, kes hoolib. Aga ka otsustab ja kelle sõna maksab.
t
to eesti mees/ 30. juuni 2016 12:46
Tuleb lapsed teha sellise mehega, kes sind ka tahab.
Aga sellised mehed naistele ei meeldi. Igavad, nohikud jne.
Armastatud naise juurest ei lähe mees kuhugi.
k
Köster/ 29. juuni 2016 21:42
Ühiskonnaõpetuse tunnis peabki probleemide üle arutlema ja halb ning nigel on see õpetaja,kes lastele 40 minutit nn. konspekti dikteerib .Koolis peab dialoog olemaõppetöö vorm , mitte tabu . Mõni õpetaja laseb lastel mõlemad rollid-poolt ja vastu- läbi arutada . KURB , ET SÜNNITAMISEST TABUTEEMA ON SAANUD .
x
X/ 30. juuni 2016 11:26
Kas ühiskonnaõpetuse tunnis arutlemise alla käib ka see, kui õpetaja käsib samasooliste paaride pildid kinni kleepida, sest tema arvates on ainuõigeks peremudeliks mees+naine? Arutelu jäi kuidagi poolikuks, või mis?
k
KÖSTER/ 30. juuni 2016 15:20
Nagu siguri-või tammetõrukohv ei ole ei ole õige kohv vaid kohvilaadne toode , pole ka homopaar perekond , vaid perelaadne kooseluvorm .Las elavad -aga peret ei saa neist iial .
s
seeb/ 29. juuni 2016 20:19
Vaadates, mismoodi õl mode kommentaare rehitseb, lõpetan igaveseks selle tellimise. Isand Valge võiks aga endale tunnistada, et õpetajana on temagi huvitatud pool; Dievese eelnevalt saadud karistustest vaikimine on aga sulaselge demagoogia.
h
Helle/ 29. juuni 2016 20:09
Üks suuremaid niiditõmbajaid on selles loos ikka vallavanem oma poisikese aruga Peale seda kui Priit astus oma Järva -Teataja artikliga vallavanema varba peale, helistas too direktorile ja siis hakkaski see pall veerema.
Priit ütles otse välja, et vallavanem ei lasknud tal festivalil rääkida ja lõpetas selle.Direktor siis järgmisel päeval sõimas kõik õpetajad läbi ja ütles otse, et Priit tuleb lahti lasta nende kahe artikli pärast.
j
juss/ 1. juuli 2016 13:39
kuule, oli jah midagi, et järvajaanis ol tänavafestival ja ekre tahtis oma telki ka üles panna, ja vallavanem keelas ära. siis ekre pani kellegi erakrundi peale oma telgi, aga noh, vallavanem ikka tige, sest keegi ekrelane olla valla tänava peal inimesi kõnetanud.

p
Poleks uskunud./ 29. juuni 2016 19:15
Kurb küll jah ,kui ma olen õpetaja siis mul ei tohigi oma arvamust olla. Selge see et lastele ma oma näit äärmuslikke vaateid peale sundida ei tohiks , aga avalikult polemiseerida ütleks isegi vastupidi .
Mis puudutab laste ajuloputust siis, kaude me teame et mitteeestikeelses koolis ei ole sellega lood just mitte kõige paremad, aga seni kuni keegi ajalehes oma seisukohti ei väljenda on kõik väga ilus , tegelikult ei ole ja veelgi hullem
,
x
xxxx/ 29. juuni 2016 19:25
Kurvem on see et direktor avalikult valetab-tema ju väitis et õpetaja vallandati
tööga mittehakkamasaamise pärast aga nüüd selgub et dokumendil on kirjas
midagi muud.Tundub et ka direktor ja vallavanem pole puhtad poisid.Huvitav
oleks kuulda mis oli tegelik põhjus mis sundis koolidirektorit kaitseväest lahkuma.
k
Kõige õigem õpetajatyyp/ 29. juuni 2016 19:51
on loomulikult Leitmnant Dub - eraelus keiritruu töllakas, kes kuulus oma linna suurimate lollpeade kolmikusse. Sihuke Dubi taoline poolpeeretaja on võimudele alati kasulik. Mõni teine ei ole. Ja mittekasulikest ja vastalistest tuleb lahti saada. Soovitavalt koos margi mahategemisega.
h
29. juuni 2016 18:56
haridusministeeriumi feministid otsustasid lihtsalt dievesele kätte maksta,andsid direle kategoorilise käsu kätte,ja see mehike ei julgenudki vastu hakata ning lasi alluva otsitud põhjuste pärast lahti.nii näen mina seda asja.
k
kas see teema veel müüb?/ 29. juuni 2016 18:39
see on nüüd siis tiidu teema asemel.
materdame nüüd vaheldumisi õpetajat ja direktorit. nõme teema.
k
kessee materdab?/ 29. juuni 2016 18:59
Vastupidi, kaitseb ju! Ja õigesti teeb!
a
analoog/ 29. juuni 2016 18:34
Võtame ühe sarnase temaatika siia juurde. Näiteks usundiõpetaja. Jätame hetkeks kõrvale selle, mida ta koolitunnis räägib. Läheneme nii, et ta kirjutas arvamusartikli, et ainus õige usk on islam (või luterlus või katoliiklus või mis iganes teile kõige enam meeldib). Ta põhjendab selle ära, toob näiteid ja leiab tuge vaimulike arvamustest.
Kui kaua läheks, et ühiskondlikult nõutakse sellise õpetaja kiiret eemaldamist laste eest?
Arvamust võib avaldada, aga arvamuste avaldamisel on ka tagajärjed. EKRE noortekogus arvas üks, et Hitler oli parim väejuht ajaloos. Tore, las arvab. Aga näe, omad poisid mõistavad sellise arvamusavalduse hukka ega taha seda endaga siduda.
Samamoodi ei taha kool näidata, et nende ühiskonnaõpetuse tundides ülistatakse vaid teatud tingimustele vastavaid tüdrukuid/naisi. Samamoodi ei tahaks kool kahtlust, et usundiõpetuse õpetaja õpetab ülekaalukalt pooldama vaid üht usku.
Noorte ja kujunevate inimeste juhendajana on sul vastutus. Hr Dieves pole sellest aru saanud. Arvamust võib avaldada, aga selle vabaduse juures on ka kohustused, vastutus ja tagajärjed. Kusjuures - artikli juures kasutas ta uhkelt kooli nime ja õpetaja tiitlit. Kool ei taha, et teda niimoodi esindataks ja õige ka.
r
Rudi/ 29. juuni 2016 19:33
Nii et meil on arvamuste vabadus... Igaüks võib asjast aru saada nii, nagu ta aru sai...Aga TÄHTIS on see, et te saaksite aru nii, nagu ÕIGEle parteile vajalik....
j
Jääme korrektseks/ 30. juuni 2016 09:28
Kooli nime ta ei kasutanud !
p
29. juuni 2016 18:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Tatikas./ 29. juuni 2016 18:28
v
Väärika rahva esindajad,/ 29. juuni 2016 17:52
mõtlevad ja otsustavad oma peaga, mitte ei käitu "suurte onude" kajakoorina, olgu need siis Tallinnast, Brüsselist või mujalt.
Saan aru küll, et ilmasõja järgsel peremeeste hävitamise ajal arenes meil eriline oskus nuhutada õhust "suurte onude" soove ja järgida neid. Nüüd on aga okupatsioon läbi, kallid uusperemehed!
v
vanaema/ 29. juuni 2016 17:48
Olen üllatunud, et ka Jaak Valge ei valda funktsionaalse lugemise oskust.
v
vaar-isa/ 29. juuni 2016 19:01
sina, lapsuke, valdad aga meil hästi "segase kommenteerimise oskust".
x
xxxxx/ 29. juuni 2016 19:31
Diskussiooni alustamiseks on vaja esitada välja väide ja seda tõestada.
a
ahhaa/ 29. juuni 2016 17:20
Kui see kommentaar läbi läheb, siis tahan autori seisukohta toetada 100%. Silmakirjalikus ja Eesti riikki kosmopoliitlikult suhtumine on meie meedia vahendusel kasvanud juba üle pea. Olen uhke, et olen eestlane ning kutsun ka kõiki eestlasi minuga ühinema!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee