Eesti uudised

SOOME POLITSEI LÕPETAS AJUTISELT UURIMISE: maanteekraavist teadvusetuna leitud Eesti tüdrukukesega ei ole siiani võimalik kõnelda (18)

Toimetas Kristin Aasma, 29. juuni 2016 16:47
Foto: Timo Aalto / Ilta-Sanomat
Tänavu juuni algul Soomes teekraavist leitud Eesti päritolu tüdrukukese salapärast õnnetust peab Soome politsei peamiselt lahendatuks ning teise osapoole olemasolu juhtumis ei kahtlustata.

Iltalehti kirjutab, et Soome politseile teadaolevalt ei olnud õnnetuse juhtumise aegu seal teisi liiklejaid. Tüdruku jalgrattal olnud kahjustused, politsei tehniline uuring ning tüdruku vigastused viitavad tugevasti sellele, et tüdruk sõitis üksinda teelt välja kraavi. "Arstide sõnul sobivad tüdruku haavad kukkumishaavadeks,“ ütles uurimise juht Sakari Palomäki Pohjanmaa politseist.

Tänavu 4. juunil leiti Soomes Kauhava Kortesjärvil maanteeäärest kraavist raskesti vigastatud kuueaastane tüdruk teadvusetuna. Politsei sõnul ei ole lapse seisundis toimunud praeguseks selliseid muutusi, mis võimaldaksid temaga kõneleda, ning seega ei ole eeluurimismaterjalidele võimalik tüdruku enda juttu õnnetusest lisada.

Õnnetuspaiga uurimise järel on politsei seisukohal, et laps kukkus kraavi vastu kive.

Politsei on eeluurimise peatanud seniks, kui juhtumi kohta tuleb ilmsiks uut teavet. Uurimise juht Palomäki ütles, et uurimist on võimalik uuesti avada juhul, kui midagi uut päevavalgele tuleb.

Samal teemal

15.08.2016
Soomes raskesse õnnetusse sattunud eesti tüdruk on sedavõrd paranenud, et saab koolis käia
10.05.2016
Soomes kraavist leitud eesti lapse juhtum võibki lahenduseta jääda
09.05.2016
Soome politsei: maanteekraavi paiskunud tüdrukul võis jalgrattal kett maha tulla
08.05.2016
Väike Eesti tüdruk leiti Soomes teadvusetult maanteekraavist