Maailm

Austria välisminister Kurz: Euroliidu migratsioonipoliitika on dramaatiline läbikukkumine

Toimetas Kristin Aasma, 29. juuni 2016 15:52

27 KOMMENTAARI

m
mitte ei mõista/ 30. juuni 2016 12:22
Kas ma saan õieti aru, et kui mõnel juba siinoleval võõrliigil õnnestub minu kodu uksest juba sisse hiilida või murda, siis tekib mulle kohustus talle ulualust, süüa ja raha anda? Mul on keeruline sellist loogikat mõista. Oleme hakanud neid sissetungijaid nimetama pagulasteks. Olukord Euroopas peegeldab vastupidist- siia saabuvad justkui vaid sõdalased. Samas ei ole märgata, et nn kriisikolletes oleks rahulikumaks muutunud. See paneb vägisi mõtlema, et seal madistavadki kõik läbisegi. Ja kes neist siis see pagulane on?
p
Põhiliselt ju / 30. juuni 2016 14:12
sõdalaste saatmiseks Soros selle organiseeriski, alles eile ilmutati ,et nii 500 000 on juba kohal ja ootavad käsku. Paari kuu jooksul läheb möll lahti kui kõigi relvad ka kohale toimetatud on.
i
Iff/ 30. juuni 2016 10:17
Nüüd alles said sellest aru või??
t
to iff/ 30. juuni 2016 10:38
Kahjuks kapenisillal tüüri juures olijad, nagu Merkel või Juncker pole sellest veel senini aru saanud. Et sõidetakse karile. Et seda taipasid juba junga, stjjurad või kokk, sellest on vähe abi. Teekond rifi suunas jätkub täiskäigul.
a
Andres , vastuseta kiri:/ 30. juuni 2016 09:00
Lp. linnavalitsus ja Urmas Klaas.
Kust olete omale võtnud õiguse asustada Tartusse inimsmuugeldajate "kaupa"? Mina, minu isa ja vanaisa ei ehitanud oma kodu-Tartut selleks et see asustada aafriklaste või Lähis-Ida moslemitega. Vanaisa kaitses oma kodu Vabadussõjas. Ka Rõivasel ja tema, Mercheli käes märja kaltsuna toimival, valitsusel puudub mandaat selliseks tegevuseks! Tartus juba elasid Jaamamõisas vietnami illegaalid. Nüüd siis panustate maksumaksja raha inimkaubanduse kuritegelikku ärisse!? Ei, ja veelkord EI ! Eestimaa, eestlased ja Tartu ei võlgne Aafrika aafriklastele ega moslemitele midagi! Oodin , kaitse meid! Rindejoon on juba Belgias, ja aina läheneb. Ajaloolasena teate hästi, millega tuleb selle eest kord maksta.
a
Andres/ 30. juuni 2016 08:50
Neiu Merchel: TULGE KÕIK! Norhärra Juncher: KÕIK VÕTKE! Tagareas kukuvad kellegil prillid pealaelt ja ta hõikab: PROOSIT! Lauristi käratab: SALLIME! Elu nagu lill, ainult mõned putini kasulikud idioodid ei mõista, veel.
h
hea/ 30. juuni 2016 07:06
kuulda,et monel poliitikul hakkab moistus tulema,aga moistuseta on veel juhtpoliitikud,kes alles puhkavad rahus ja kutsuvad lisa.Keegi ei julge uhiselt votta vastu otsust ,kui merkel utleb ,et koik on korras,siis teisd noogutavad.
t
tahte euroopa päästa siis liigutage./ 30. juuni 2016 00:09
See on ikka puhas inimkaubandus ja seda lõhet enne ei lappi kui pealikud on lagedale tiritud , kes need nn mitmenimega tüübid euro tagatiseks organiseeris.
t
T.Mets/ 29. juuni 2016 23:14
Mõnele poliitikule hakkab mõistus koju jõudma, ainult kahju, et meie kodumaistel poliittöllidesse see ei puutu, ei toimu neil mingit mõistuse selginemist, kui sündisid lollina, siis sured ka sellena
m
MATS/ 29. juuni 2016 21:54
Tuleks lõpetada see Liibüa rannalt üleskorjamine. See eest patrullida viimasel veerandil, Euroopa välispiiri läheduses ning sinna jõudnud tuleks puksiirtrossi otsas tagasi tirida, enne kui nad Euroopa merepiiri ületada jõuavad. Kes aga siiski kuidagi läbi lipsavad, need tuleks tõesti Austraalia moodi saartele paigutada ning mitte mandrile lasta. Seal siis nende tausta kontrollida ja otsustada, kes on tõeline sõjapõgenik ning kes vaid õnneotsija. Viimased aga panna paati ning koju tagasi saata.

p
ppp/ 29. juuni 2016 20:41
Euroliidu migratsioonipoliitika on tribunaliväärne tegevusetus.
j
Jutt on õige/ 29. juuni 2016 19:57
aga ega siis korrupteerunud juhtpoliitikud, nende käsilased ja nendega seotud ärimehed taha niisama lihtsalt sellest neile väga kasulikust ärist loobuda. Niikaua kui õnnestub rahvast sildistada ja hirmutada (rassistid, vihakõnelejad) ning lollitada (euroopalike väärtuste säilitamise nimel peame õnnetuid pagulasi aitama; pagulased on meile kasulikud, kuna vajame tööturule hädasti uut tööjõudu) jätkub kõik täpselt samamoodi. Pagulasäri on ju soliidsem, tulusam ja ohutum äri kui relva- või narkokaubandus ja kui mõnda väikest ”pagulaste” ületoojat näitlikult kusagil natuke ka tutistatakse, siis ainult selleks, et oma rahvale näidata, et probleemiga tegeldakse.
Kui eesrindlikumaid rahvareetureid premeeritakse pagulaspropaganda massidesse surumise eest rohkete hüvedega, peavad enamus kaasajooksikutest siiski leppima vaid leivapuruga. Häid lahendusi EL pagulasprobleemile tänaste juhtpoliitikutega ei paista aga kuskilt tulevat, kuna kes siis neist toitvat kätt hammustaks. Kui neid poliitik-ärimehi kiirelt põlisrahvaste huvide eest seisvate poliitikute vastu välja ei vahetata, lõpeb see lähemate aastakümnete jooksul Euroopa tsivilisatsiooni hävingu ja üleeuroopaliku islamikalifaadi või mõne muu hirmuvalitsuse kehtestamisega.
a
arvamus/ 29. juuni 2016 19:21
Rahvusriikide hävitamiseks ja Euroopa unitaarriigi loomiseks sobivad pagulased suurepäraselt, midagi ei toimu põhjuseta, küll need kel vaja teavad.
a
Aiman, et/ 29. juuni 2016 17:40
Austria on ka üks esimesi EL-ist lahkuja.
j
Jüri Kukk/ 29. juuni 2016 17:30
Hea on kuulda, et poliitikutel hakkab mõistus selginema.
e
ehk asi muutub/ 29. juuni 2016 17:40
Siiamaani on need üksikud hääled kõrbes. Kahjuks.
m
mats maalt/ 29. juuni 2016 21:34
Aga hea,et juba on neid hääli.Esialgu üksikud,mida aeg edasi seda rohkem.Kuigi... kuni mõistuse hääl ükskord EL juhtideni jõuab,on see utoopiaprojekt põhjalikult pees
t
to maamstsile/ 29. juuni 2016 21:44
Siis kui "mõistuse hääl" ükskord nende EL juhtideni jõuab, siis võib juba hilja olla, siis on vahes mitukümmend miljonit ""sõjapõgenikku" juba sees. lisaks juba varem olemasolevatele.
Ja lugu lõpeb sellega, et need EL juhid istuvad seejärel oma eralennukitesse ning lendavad kusagile kaugele-kaugele. Ookeanide taha. Kas või näiteks Austraaliasse. Sest seal ootavad neid juba ees villad, aktsiapakid ning multimiljonäride väärilised pangaarved. On see siis tänulike naftašeikide kingitus või massoonide poolt maksud preemia. Aga meie oleme siin kenasti p...es. Õigemini kalifaadis või emiraadis.
j
Jürile/ 29. juuni 2016 21:48
Need kellel mõistus selgub on mingid teise-kolmanda ešeloni prügikala, kellest Euroopa mastaabis ei sõltu suurt midagi. Angela (Ingel) Merkel on seniajani oma utoopiate ning ilmutuste kütkeis ning igatseb ikka rohkem ning rohkem uusi pagulasi. Nii endale kui ka teistelegi. EKannab emalikult hoolt, et meiegi sellest professorite, inseneride ning arstide uputusest ilma ei jääks.
r
Rene/ 29. juuni 2016 17:21
Austraalia saadab kõik migrandid eraldi saarele.See on ka siin Euroopas võimalik.Kui EL-i riik ei taha migranti ja soovijaid neile on nagu Rootsi ja Saksamaa, siis mingu nad sinna.Suurbritannial on võimalus neid mitte vastu võtta enam oma riiki.Ei pea kuulama ja juhinduma kõikvõimalikest institutsioonidest.Euroopa Kohus jne. oma otsustes on kõigest soovituslikud.
p
Pagulased võiks kõik Taani saata/ 29. juuni 2016 21:17
Õigemini Taanile kuuluvale Gröönimaale. Siis ollaks justkui EL territooriumil ja puha, aga ei häirita põlisrahva elu. Pealekauba võivad nad jääkarudega taharrushi praktiseerida, kui tahavad. Ja oma põhejndamata nõudmised hyljestele esitada.
e
Ex-soomlane/ 29. juuni 2016 17:13
Aga "pagulased" on hea "bisnes" mitu poliitikule (kohe ja tulevikkus). Kohe saab oma onupoja majutus"bisnes" kasumit pagulaste "aitamisest" (maksumaksja rahast) ja tulevikkus poliitik saab kõrge ELi ametnik töökoha. Maksumaksaja käsile jää ainult probleemid ja elamistase alla kukkumine. Btw. vaadake Wikipeediast "Suomen somalit" -> "työllisyysaste 21,7 %", tore tööjõud, 25 aastat riikis ja 80% tootab ainult kulud. Ja neist 21,7%:ist, mitud töötavad somaalia keele tõlki või muus samasuguses töökohas, mis ei Kasu Soome mistahes.
r
Riigijuhid/ 29. juuni 2016 17:03
peaksid kõik olema sellise mõtlemisega nagu noor austria minister.

m
Mõnel noorel mehel/ 29. juuni 2016 16:22
on ikka ajusid ka, mitte nagu meie toompea lasteaial. Täpselt sama olen ise ka mõelnud kogu aeg, seda "pagulaste" jama kuulates.
n
naine/ 29. juuni 2016 16:42
Dramaatiline ja vägagi kurbade tagajärgedega! Ega eilset veresauna Istanbuliski poleks toimunud, kui poleks olnud vaimuhaige Merkeli kutset "tulge"!
õ
õiged/ 29. juuni 2016 16:21
sõnad aga pöördu Kreeka ja Itaalia riigipeade poole selle avaldusega . Kellele alluvad sõjavägi ja politsei , kas mingile suvalisele tüübile kükametsast ?
a
Austria kodanik/ 29. juuni 2016 16:15