Maailm

Austria välisminister Kurz: Euroliidu migratsioonipoliitika on dramaatiline läbikukkumine (27)

Toimetas Kristin Aasma, 29. juuni 2016 15:52
Austria välisminister Sebastian Kurz Foto: Reuters / Scanpix
Austria välisminister Sebastian Kurz arvab, et pagulaskriis võib Euroopa Liidu lagundada nimetades ELi migratsioonipoliitikat "dramaatiliseks läbikukkumiseks".

Saksa meediale antud intervjuus ütles 29aastane Kurz, et pagulaskriisist on saanud emotsionaalne teema ning see on olnud otsustav mõjutades Suurbritannia referendumi tulemusi EList lahkumisel. Ta hoiatas, et ka teised riigid võivad Ühendkuningriigi eeskujule järgneda, vahendas The Local.

Samal teemal

Kurzi sõnul ootab Austria Euroopalt enamat. Küsimus, kuidas toime tulla jätkuva pagulaste ja migrantide sissevooluga, on inimeste jaoks suuresti päevakorral ning nad ootavad vastuseid küsimusele, kuidas need probleemid Euroopas lahendada. Samas kaitses Kurz Austria pagulaspoliitikat öeldes, et "sooviksin näha meie seisukoha suuremat mõistmist Saksamaa poolt – eriti, kui Saksamaal ei ole kontrolliprobleeme Austria-Saksa piiril“.  

Austria välisminister kordas oma nõudmist, et migrandid, kes on tabatud enne, kui nad paadiga saabuvad, tuleb tagasi saata. "Kui keegi üritab tulla Euroopasse illegaalselt, tuleb ta peatada väljaspool Euroopa Liidu piire ning saata tagasi tema transiitriiki või päritolumaale – teistviisi me toetame kaudselt inimsmugeldajaid ning uppuma hakkab veel rohkem inimesi,“ rääkis Kurz.

Selle kuu algul kritiseeriti Kurzi teravalt ettepaneku eest, et Euroopa Liit peaks järgima Austraalia eeskuju ning paigutama varjupaigataotlejad saartele selle asemel, et võimaldada neil otse mandrile pääseda. Kurzi sõnul jahutaks selline samm migrantide julgust sageli riskantse teekonna ette võtmisel Euroopasse.

Samal teemal

04.05.2018
31aastane valitsusjuht Sebastian Kurz – Austria tõeline imelaps
15.09.2017
Austria uueks kantsleriks saab 31-aastane kõrghariduseta noormees
26.08.2016
Itaalia mahajäetud mägiküla taaselustati migrantidega
01.06.2016
Austria kõrgeim kohus tühistas presidendivalimiste tulemused