Maailm

Süüria mässulised teevad ISISele säru (3)

Toimetas Kristin Aasma, 29. juuni 2016 14:45
Pildil on sõda Süüria mässuliste rühmitise Võitlusarmee grigaadide ja Süüria valitsusvägede vahel Aleppo lähedal mai algul 2016. Foto: AFP / Scanpix
USA toetatud Süüria mässulised teatasid, et nad lähenevad Islamiriigi võimu all olevale Albu Kamali linnale Süüria-Iraagi piiri lähedal.

Uue Süüria Armee (NSANew Syrian Army) teatel on see vallutanud mitmeid Islamiriigi positsioone Albu Kamali läheduses, mis langes Islamiriigi kätte 2014. aastal, kirjutas BBC. Enne Albu Kamali piirkonda hõivasid mässulised USA juhitud koalitsiooni õhurünnakute toel Hamdani sõjaväelennuvälja.

Samal teemal

Pealetung, mille eesmärgiks oli läbi lõigata võtmetähtsusega tee, mis ühendab ISISe piirkondi Süüria ja Iraagi vahel, algas teisipäeval. NSA teatel koordineeriti rünnakut Iraagi valitsusvägedega, kes tegutsesid samal ajal teispool piiri Iraagis.

Albu Kamali rünnakus osaleb mitusada mässulist. Süüria inimõiguste ja Suurbritannia teotatud vaatlusgrupid teatasid, et täna hommikul olid mässulised saavutanud kontrolli Hamdani lennuvälja üle ning võitlused jätkuvad linna ümber põllumajanduspiirkondades, koalitsiooni sõjalennukid aga ründavad õhust islamistide peidupaiku linnas.

Kui mässulised hakkasid lähenema, võtsid ISISe sõdalased linnas pea maha viiel noormehel, keda nad väitsid töötavat mässuliste heaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee