Maailm

Vaata, mis juhtub internetis ühe sekundi jooksul! 

Toimetas Marit Mets, 29. juuni 2016, 11:36
Foto: Jason Lee / Reuters
Tänapäeval ei kujutata elu ilma internetita ettegi. Veebimaastik on võimas keskkond, kus igal ajahetkel guugeldavad, säutsuvad ja postitavad miljonid inimesed korraga, kirjutab Daily Mail.

Internet Live Stats on koostanud live-kaardi, kus saab näha, kui suur on inimeste aktiivusus internetis ühe sekundi jooksul. Kuigi üks sekund möödub reaalses maailmas kui silmapilk, siis virtuaalmaailma jaoks tähendab see hetk päris palju.

Igas sekundis tehakse 54 000 otsingut Google’is, 7000 säutsu Twitteris ja saadetakse rohkem kui 2 miljonit e-maili. Seega toimetab igal ajahetkel internetis aktiivselt ligikaudu 46% maailmast, s.t 3,4 miljardit inimest. Võrreldes seda numbrit viie aasta taguse statistikaga, kui veebis surfas ühel ajahetkel 31,8% inimestest, siis võib ette kujutada, kuidas need numbrid veelgi kasvavad.

Lisaks guugeldamisele, säutsumisele ja meilimisele laetakse igas sekundis veebirakendusse Instagram 729 pilti ja Tumblr’isse 1132 postitust. YouTube’is vaadatakse 25 406 videot ja Skype’is tehakse 2177 kõnet. Ühel ajahetkel on Facebookis aktiivsed 20 000 inimest.

Statistikast järeldatakse, et nutividinad tasapisi zombistavad meid. Eksperdid soovivad tähelepanu pöörata, et sagedased nutitelefoni- ja internetikasutajad kipuvad raskemini keskenduma, olulist teavet unustama ja vigu tegema. Eksperdid rõhutavad, et kasutame tehnoloogiat küll iga päev ja veebikeskkond võimaldab oma küsimustele vastused saada vaid ühe klikiga, aga seejuures tuleks hinnata oma tegelikke teadmisi ja mõista tehnoloogia mõju endile ja tervisele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee