Maailm

Terrorirünnaku ajal Atatürki lennujaamas tukastanud mees: arvasin, et olen jälle Süürias (2)

Toimetas Kristin Aasma, 29. juuni 2016, 10:22
Atatürki lennujaama juures 28. juunil 2016.Foto: AFP / Scanpix
Soome ajaleht Iltalehti vahendas Istanbuli Atatürki lennujaamas terrorirünnaku ajal olnud mehe muljed. Ta saabus Süüriast abimissioonilt ning ootas lendu koju Soome. Pingil tukastanud mehe äratas plahvatus.

"Arvasin, et olen jälle Süürias,“ ütles Aleppost Soome tagasiteel olnud 42aastane Rami Adham, kes esmalt mõtles, et võib-olla on lennujaamas plahvatanud gaasiballoon. Siis aga kostis teine plahvatus ja tulistamist. Häire hakkas tööle ning inimesi hakati lennujaamast välja suunama.

Samal teemal

"Lennujaamas oli palav. Ma pidin käima 200-300 meetrit. Eskalaatorid ei liikunud, sest elekter oli ära. Lõpuks pääsesin välja väravate kaudu,“ rääkis mees.

Seejärel läks mees Istanbuli ning hommikul naasis taas lennujaama ootama kojulendu. Kui tavaliselt kestab teekond Istanbulist lennujaamani 15 minutit, siis täna kestis see kaks ja pool tundi.

Soomes elav Rami Adham käis kodulinnas Aleppos, et viia sinna humanitaarabi. See abistamisreis oli mehel juba 27. "Need olid mu elu raskeimad 24 päeva,“ sõnas mees viimase reisi kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee