Eesti uudised

Kajar Lember sai 3280 eurot hüvitist (12)

Siim Randla, 29. juuni 2016 06:00
Kajar LemberFoto: Teet Malsroos
Altkäemaksu võtmises ja soodustuskelmuses kahtlustatav Kajar Lember sai Tartu abilinnapea kohalt lahkudes 3280 eurot hüvitist.

Kajar Lemberile maksti maikuus töötatud päevade eest töötasu 2422,50 eurot ja väljateenitud kaheksa puhkusepäeva eest 858 eurot, ütles Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna meediaspetsialist Helle Tolmoff.

Kriminaalmenetlus sai alguse 2014. aasta kevadel ja praeguseks on menetluse tulemusel kohtus 26 toetusetaotlust, kus on alust arvata, et nende taga on soodustuskelmus. Kelmustega on seotud ehitusettevõte, mille ülesanne oli pakkuda teenust.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik ütles, et põhiline muster oli see, et välditi omafinantseeringu kohustuste täitmist ning seetõttu moonutati hinnapakkumisi ja soositi teatud ettevõtteid, et saada fondidelt võimalikult suuri toetusi.

Rahaliselt ulatus see kuni 21 miljoni euro väljapetmiseni, sõnas Maasik. Lemberi osa väljapetmisel jääb 850 000 euro ulatusse. Soodustuskelmuste puhul jagatakse euroliidu maksumaksjate raha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee