Maailm

Täiendatud kell kl. 9.21. Fotod võivad olla häirivad!

Istanbuli lennujaama tabas terrorirünnak (38)

Toimetas Piret Pappel, 28. juuni 2016 22:35
Inimesed lahkuvad Atatürgi lennujaamastFoto: MURAD SEZER
Istanbuli Atatürki lennujaama tabas 28. juuni õhtul terrorirünnak. Lennujaamas toimunud plahvatuses on surma saanud 36 inimest ja vigastada 147.

Seni teadaolevalt eestlasi kannatanute seas pole, kuigi Tallinna-Istanbuli lennuk maandus vaid pisut aega enne rünnakut. Agentuuri Associated Press teatel arvavad Türgi võimud, et rünnaku võis korraldada Islamiriik. 

Viimane lend Tallinnast Istanbuli maandus umbes kell 22.20 - pisut enne plahvatust. Lennukis viibis ka eestlasi, kes jäid Istanbuli. Välisministeeriumil pole andmeid, et eestlased plahvatuses viga oleks saanud, teatas ERRi uudisportaal.

Türgi võimude sõnul avasid kolm ründajat Atatürgi lennujaama sissepääsu juures Kalašnikovi automaadist tule ja lasid end seejärel õhku.

Lennujaama on toodud hulganisti relvastatud politseinikke ja tööle on asunud kohtueksperdid.

Vastutust rünnaku eest pole seni keegi võtnud.

KohtueksperdidFoto: MURAD SEZER

USA riigisekretär John Kerry sõnul üritatakse kindlaks teha, kes veresauna korraldas. Türgi ametnikud on avaldanud arvamust, et rünnaku taga on Islamiriik.

President Recep Tayyip Erdoğan  tegi avalduse, milles kutsus kõikide riikide valitsusi ja eriti lääneriike üles võitlema terrorismi vastu. ''Istanbulis plahvatanud pommid oleksid võinud plahvatada ükskõik millise riigi lennujaamas. Terroriorganisatsioonide jaoks pole vahet Istanbulil ja Londonil, Ankaral ja Berliinil või Antalyal ja Roomal,'' lausus ta.

Reuters jagas oma Twitteris fotot väidetavast ründerelvast.

PlahvatuskohtFoto: HANDOUT

Varasemate teadete põhjal kuuldi lennujaamas kaht plahvatust. Samuti levis meedias versioon, et kahtlased isikud olid lahkuvate lendude turvakontrolliala juures, kui politsei nad peatas. Politseinikud olevat avanud terroristide suunas tule ja nood aktiveerisid oma pommivööd.

PlahvatuskohtFoto: HANDOUT

Istanbuli Atatürki lennujaam on Türgi lennujaamadest suurim ja kuulub rahvusvaheliste lendude lõikes maailma lennujaamade esikümnesse. 2015. aastal teenindas lennujaam üle 60 miljoni reisija.

PlahvatuskohtFoto: HANDOUT

Kohaolijate kirjelduste järgi pandi kohe pärast rünnakut lennuliiklus seisma. Kohe pärast plahvatust hakkas lennujaama saabuma aina uusi kiirabiautosid.

Kiirabiautod saabuvad Atatürgi lennujaamaFoto: OSMAN ORSAL

Sel aastal on Türgis toimunud mitu verist terrorirünnakut ja riiki külastavate turistide arv on umbes kolmandiku võrra vähenenud. Hiljutisi pommirünnakuid on seostatud eelkõige kurdi terroristidega. 

Kurdistani Töölisparteiga seotud rühmitus Kurdistani Vabaduskotkad võttis vastutuse juuni alguses Istanbulis toimunud verise terrorirünnaku eest ja teatas, et hoiatab turiste Türki reisimise eest.

"Hoiatame kõiki välisturiste, kes on Türgis või plaanivad siia reisida. Me ei kavatse võõramaalasi rünnata, kuid Türgi ei ole enam nende jaoks turvaline riik," seisis rühmituse läkituses.

Liverpooli Hope'i ülikooli teadlane ja julgeolekuekspert Anno Bunnik märkis õhtul Twitteris, et Türgi suurimates linnades on sel aastal pea igal kuul toimunud tõsine terrorirünnak.

Türgi ip-delt on hetkel Facebooki ja Twitteri kasutamine suuresti raskendatud, et hoida informatsiooni toimunud rünnaku kohta türklaste jaoks saladuskatte all. Twitteri kodulehe laadimine võtab näiteks aega 23 minutit.

Hea lugeja, kui sina viibisid rünnaku ajal lennujaamas või selle läheduses, räägi meile oma üleelamistest ning jaga pilte ja videosid juhtunust aadressil online@ohtuleht.ee.

Samal teemal

14.10.2016
Populaarse turismipiirkonna Antalya lähistel toimus raketirünnak
06.10.2016
FOTOD | Atatürki lennujaama lähistel plahvatas pomm
18.08.2016
FOTOD | Türgis kärgatasid politseijaoskondade ees võimsad autopommid
30.06.2016
Türgi politsei on vahistanud 22 inimest, neist kolm on pärit Venemaalt, Usbekistanist ja Kõrgõzstanist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee