PEDOFIIL: Saksamaal Düsseldorfis elav 35aastane Werner (pildil) tutvus Šveitsis elava 12aastase Pauliga veebi vahendusel ja viis ta enda juurde koju.Foto: Facebook
Aadu Hiietamm 29. juuni 2016 06:00
Šveitsis Gunzgenis elav 12aastane Paul ütles 18. juunil lõuna paiku vanematele, et läheb sõpradega kohtuma. Paraku ei naasnud ta koju. Sama päeva õhtul informeerisid vanemad politseid poja kadumisest. 27. juuni öösel leidis Saksa politsei eriüksus väikese Pauli Düsseldorfist 35aastase Werneri voodist, vahendab Blick Online.

Ajalehe Die Welt andmetel oli tema otsingutesse kaasatud Šveitsi ja Saksa politsei kõrval ka USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI). Pauli arvutist võetud kontakte uurides tuvastati IP-aadress, mis kuulub Düsseldorfis elavale Wernerile.

Kui algselt anti teada, et Pauliga oli kõik korras, siis mida päev edasi, seda süngemaks lugu muutus. Eriüksus leidis Pauli ja abikokana töötava Werneri alasti samast voodist.

Werner võeti vahi alla ja talle esitati süüdistus inimröövis, lasteporno omamises ja Pauli seksuaalses kuritarvitamises.

Mis täpselt juhtus, selgitab uurimine. Teada on, et Paul tutvus Werneriga veebis Minecrafti mängides.

Seda mängu mängib maailmas üle 100 miljoni inimese. Werner tuli poisile Saksamaalt Šveitsi järele ja koos mindi rongiga Saksamaale. Gunzgenist Düsseldorfi on 570 kilomeetrit.

Paul läks Werneriga kaasa vabatahtlikult, sest ta ei teadnud, mis teda mehe korteris ees ootab.

Naabrite sõnul elas Werner koos kassi Mausiga ning reeglina istus ta pärastlõunal töölt tulles tundideks arvuti taha, et internetis mängida ja teiste mängijatega Skype’i vahendusel rääkida. Uurijad ei välista, et Werner on varemgi lapsi ahistanud.

Kogu Šveits elas Pauli kaheksa päeva kestnud otsingutele kaasa. Pärast poisi leidmist panid eksperdid kõigile vanematele südamele, et nad huvituksid rohkem sellest, mida nende järeltulijad arvuti taga teevad.

Nad rõhutavad, et lapsed on kõikvõimalikes online-foorumites pahatahtlikele täiskasvanutele kerge saak.

Väike Paul on nüüd tagasi vanematekodus. Tema eest hoolitsevad ka psühholoogid.