Maailm

Poola välisminister: mõtleme uuest Euroopa lepingust, Juncker ja Tusk peaksid tagasi astuma (15)

Toimetas Gerly Mägi, 28. juuni 2016 13:40
Poola välisminister Witold WaszczykowskiFoto: Agencja Gazeta/Slawomir Kaminski/via REUTERS
Poola poliitiline juhtkond on andnud mõista, et Varssavi hinnangul tuleks Euroopa Liidu lepingut muuta viisil, mis annaks võimu Euroopa Komisjonilt rohkem liikmesriikidele. Samuti leiavad Poola juhid, et Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk peaksid viimaste sündmuste valguses tagasi astuma, kirjutab ERRi uudisportaal.

Poola välisminister Witold Waszczykowski sõnul ollakse alles ettepanekute algfaasis, kuid need on "üsna radikaalsed": "Me mõtleme uuest Euroopa lepingust ning sellest, et anda peamine võim EL-is Euroopa Liidu Nõukogule, mitte Komisjonile."

"Samuti süüdistame me Euroopa Liidu juhtkonda vigades ja vähemalt osa Euroopa juhtkonnast peaks ka vastutama ning andma ruumi läbirääkimisteks juba uutele poliitikutele," jätkas Waszczykowski.

Poola välisministri hinnangul peaksid lõppema ka mitmesugused kitsamas ringis kohtumised nagu äsjane EL-i asutajariikide välisministrite kokkusaamine või nn Normandia formaat, kus Ukraina ja Venemaaga suhtlevad ainult Prantsusmaa ja Saksamaa.

Refereeritud artikli täistekst ERRi uudisportaalis.

Samal teemal

28.06.2016
Kaljurand: pärast Brexitit peab Euroopa Liit tegutsema ühtsena
28.06.2016
Saksa ja Prantsuse võimud kavandavad Euroopa Liidu asemele Euroopa superriiki?
28.06.2016
Juncker: Suurbritannia peab võtma Brexiti osas kiiresti seisukoha
28.06.2016
Briti minister pakub uut hääletust liidust lahkumise tingimuste üle

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee