Tanel Erelt kohtupingis. Foto: Mattias Tammet
Mattias Tammet 28. juuni 2016 13:50
"Mis sa siis kohe niimoodi," karjatas mees, kuul kõhuõõnes. Uimastid olid vanad sõbrad saatuslikult tülli ajanud. Üks sõpradest on nüüd kohtu all. Teine terveneb. 

"Mis sa siis kohe niimoodi," karjatas mees, kuul kõhuõõnes. Uimastid olid vanad sõbrad saatuslikult tülli ajanud. Üks sõpradest on nüüd kohtu all. Teine terveneb. 

"Ma oleksin võinud ta seal rahulikult lõpuni tappa, kui ma oleksin tahtnud teda reaalselt ära tappa," ütleb Tanel Erelt. Relva jäi ju veel kuus kuuli. "Tegu jäi lõpuni viimata. Kahju hakkas." 

Tulistamine on Tallinnas piisavalt ebatavaline, et õhkkond oli 4. veebruari õhtul ärev. Keegi oli õhtul pärast poolt seitset helistanud häirekeskusesse ja palunud endale abi saata, sest teda on Saku Suurhalli parklas tulistatud. Kiirabi saabus kolme minutiga ja mehe elu päästeti. Kuul oli meest tabanud kätte, põrganud vastu küünarluud, käest väljunud, kõhtu sisenenud ja sinna pidama jäänud.

Paar tundi hiljem - kell 21.40 - jõudis politsei juba kahtlustatava kinni pidada, sündmuskohast vaid paarisaja meetri kaugusel. Selgus, et ta oli politseile juba vana tuttav Tanel Erelt koos püstoliga TT. Püstolis ootas veel kuus kuuli.

"Kahju hakkas? Kas te sõbrale kiirabi kutsusite?" küsib kohtunik. Ei kutsunud, tõdeb Erelt. "Mul jäi mulje, et ta sai väga kergelt pihta," ütleb ta. "Ilmselgelt oli ta võimeline selle kiirabi ka ise kutsuma."

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99