Seisukoht

Seisukoht | Rumal Brexiti pooldaja? (37)

Karoliina Vasli, reporter, 27. juuni 2016 18:53
Foto: REINHARD KRAUSE
Haritud ja lugupeetud eestlased kipuvad arvamuslugudes ja sotsiaalmeedias Brexiti toetajaid otsesõnu alavääristama: näete, vaid lihtsad maakad hääletasid lahkumise poolt! Ja kas vanurid peaksid sellises küsimuses üldse sõna saama? Otsustakse ju noorte tuleviku üle!

Eesti uudistekanalid on isegi otsinud mõne klipi, kus üks või kaks britti nendivad, et kahetsevad, et lahkumise poolt hääletasid. Ent kokku oli Euroopa Liitu jäämise vastu hääletajaid 17,4 miljonit ja võib kindel olla, et suurem osa neist ei kahetse oma otsust, isegi kui referendumi kordamist nõudev petitsioon on nüüdseks üle kolme miljoni allkirja kogunud.

Mul on kahju, et britid Euroopa Liidust lahkuvad, kuid demokraatlikult langetatud otsust tuleb austada. Võib arvata, euroskeptikute propaganda töötas seekord lihtsalt paremini, aga siiski ei tasu seepärast veel lahkumise toetajaid rumalateks sildistada. Kes ütleb, et neil ei olnud üldse häid põhjuseid, miks Euroopa Liitu jäämise vastu hääletada?

Kahjuks kohtab samasugust mõtlematut sildistamist Eestiski: arvamusliidrid ja poliitikud nimetavad mõnda valijat rumalaks (kas või ridade vahel), selle asemel, et siiralt huvi tunda, mis neid valijaid Eesti riigikorra juures häirib. Selline üleolev suhtumine hoopis kasvatab vastalise toetajaskonda.

Samal teemal

28.06.2016
Millal saabub Brexit tegelikult?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee