Maailm

Daeshi sotsiaalvõrgustike infovahetuses mängivad naised võtmerolli (1)

Toimetas Kristin Aasma, 27. juuni 2016 10:24
Naised nikaabidega.Foto: APAImages/REX/Vida Press
Kuigi terroriorganisatsiooni Daesh (Islamiriik - toim) ideoloogia alusel võiks oodata, et selle mõjusfääris olevate naiste mõju selle tegevusele on ennustamatu, viitab sotsiaalvõrgustiku VKontakte näitel tehtud analüüs, et veebiruumis mängivad naised väiksemate Daeshi toetusrühmade vahel ideede ja teabe levitamises kriitilise tähtsusega rolli.

''Me ei tea veel praegu, mida see psühholoogilises mõttes tähendab. Arvestades, et Daesh on olemuslikult meeste domineeritud ühiskond, on kummastav näha, kuidas veebivõrgustikes on naistel informatsiooni liikumises niivõrd keskne roll, et seda ei näe tavaliselt isegi meile tuntumates ja harjumuspärasemates oludes, olgu selleks kasvõi akadeemiline maailm,'' nentis uurimuse kaasautor Stefan Wuchty, Miami ülikooli informaatik ERR Novaatorile antud intervjuus.

Kokku moodustasid naised uurimise alla võetud toetusrühmade liikmetest ligikaudu 40 protsenti. Erinevalt end tavaliselt ühele grupile pühendavatest meestest kaldusid naised analüüsi kohaselt järgima mitmeid rühmi - teisisõnu kujutasid nad vahelülisid, mis ühendasid eraldiseisvaid gruppe, pikendasid sellega nende keskmist eluiga ja muutsid süsteemi tervikuna tugevamaks.

Samal teemal

31.03.2016
Toomas Alatalu | Suured sõdivad nagu Teises maailmasõjas
28.12.2015
Iraagi peaminister lubas tuleval aastal saavutada ISIS-e üle täieliku võidu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee