Paavst Francis rääkimas reporteritega lennul Armeeniast Rooma (POOL/REUTERS)

Pühapäeval ütles paavst Francis, et kristlased ja Rooma Katoliku kirik peaksid otsima homoseksuaalidelt andestust nende senise kohtlemise eest, vahendab Reuters.

Armeeniast tagasi Rooma lennates rääkis paavst lennukis viibivate reporteritega, arvates, et Kirik peaks lisaks vabandust paluma naistelt, keda on ära kasutatud, lastelt, keda on sunnitud seadusevastaselt töötama ning otsima andestust “nii paljude relvade pühitsemise” eest.

Paavst Franciselt küsiti tema rahvusvaheliste reiside ajal traditsiooniks saanud tunnise vestluse käigus, kas ta nõustub ühe saksa kardinali hiljutise kommentaariga, et Kirik peaks geide ees vabandama.

Paavst nägi välja tavapärasest kurvemana, kui temalt küsiti, kas vabandamist kiirendati Orlandos gei klubis toimunud tulistamise tagajärjel. Ta meenutas Kiriku õpetusi: “Homoseksuaale ei tohiks diskrimineerida. Neid peaks austama ja oma eluteedel saatma.”

Rooma paavst lisas: “Ma usun, et Kirik ei peaks mitte ainult vabandama… geide ees, kes võivad ennast riivatuna tunda, vaid ka vaeste ees ja naiste ning laste ees, keda on tööjõu eesmärgil ära kasutatud. See peaks vabandama nii paljude relvade pühitsemise eest.”

Kirik õpetab, et patused pole mitte homoseksuaalsed kalduvused ,vaid teod; geid peaksid olema võimalikult vooruslikud.

“Küsimus on järgmine: kui inimene, kellel on selline seisund, on hea tahtega ja vaatab alati Jumala poole, kes oleme meie teda hukka mõistma?”

Vestluses pressiga tuli jutuks ka UK-s toimunud referendum, mille kohta ütles paavst Francis, et ta loodab Euroopa Liidu taassünnile, mitte lagunemisele.

Jaga artiklit

34 kommentaari

M
mis see tähendab ?  /   10:52, 28. juuni 2016
A
ak.  /   17:56, 27. juuni 2016
Eks nad ju ise kah---(tsiteerin 1t targa ütlemisega tüüpi)---...kui näevad poissi,siis kohe "oi tere"...
https://www.youtube.com/watch?v=A3GxInhr6us

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis