Prantsusmaa president Francois Hollande (vasakul) ja Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 27. juuni 2016 10:13
Saksa kantsler Angela Merkel ja Prantsuse president Francois Hollande on kinnitanud, et nad käsitlevad ebasoodsaid järelmeid pärast Ühendkuningriikide otsust Euroopa Liidust lahkuda "täielikul kokkuleppel".

Hollande hoiatas ka, et eraldatuna ootavad "meid jaotamised, lahkarvamused ja tülid“, vahendas BBC. Mõlema riigi juhid kohtuvad täna läbirääkimisteks Berliinis diplomaatilises ärevuses, mille Brexit on tekitanud. Lisaks Hollande'ile võõrustab Merkel täna ka Itaalia peaministrit Matteo Renzit ja Euroopa Nõukogu presidenti Donald Tuski.

Briti Konservatiivide partei juht, peaminister David Cameron viib täna läbi valitsusistungi ning koguneb ka parlament. Samasse parteisse kuuluv Londoni endine linnapea Boris Johnson, kes viis läbi väljaastumiskampaaniat ning kellest arvatakse, et temast saab uus Briti peaminister pärast Cameroni, sõnas, et Suurbritannia jätkab suhete tugevdamist Euroopa Liiduga.

Briti Leiboristide partei juht Jeremy Corbyn kinnitas, et ei taandu ning uute valimiste korral seab ta oma kandidatuuri partei juhiks taas üles. Pärast referendumit on Corbynit survestatud tagasi astuma.