Eesti uudised

GALERII | President Ilves kohtus Ärmal Poola riigipeaga (49)

Toimetas Piret Pappel, 27. juuni 2016, 08:40
Foto: Elmo Riig
President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves võõrustasid eile õhtul Ärmal Poola riigipead Andrzej Dudat ja Agata Kornhauser-Dudat. 

Foto: Elmo Riig

Riigipeade õhtusöögi peateemad olid Ühendkuningriigis toimunud referendum Euroopa Liidust lahkumiseks ja ühenduse tulevik ning eelseisev NATO tippkohtumine Varssavis, kus liitlased lepivad kokku lahendused alliansi idatiiva tugevdamiseks. 

"Me peame andma brittidele mõistlikult aega oma otsuse mõjude üle järele mõelda, aga seda aega ei ole piiramatult," rõhutas president Ilves. "Samas jäävad britid ka pärast Brexitit Euroopasse, jäävad meie olulisteks liitlasteks ja seda suhet tuleb hoida," ütles ta. 

Riigipead Ilves ja Duda tõdesid, et olulisemad otsused liitlaste kohaloleku suurendamiseks NATO idatiival on põhimõtteliselt läbi räägitud, kuid loomulikult vormistatakse lõplikud kokkulepped NATO Varssavi tippkohtumise laua taga. 

Foto: Elmo Riig

"NATO ei pea end õigustama ega kellegi ees vabandama – see, mida me teeme, on seotud alliansi tõsiseltvõetavuse ja kõigi oma liitlaste turvalisusega," kinnitas president Ilves, kelle sõnul on NATO Varssavi tippkohtumine osa tänapäevase Atlandi-ülese julgeolekuarhitektuuri kujundamisest. 

"Tippkohtumise edukas korraldamine kinnitab Poola rolli Kesk- ja Ida-Euroopa ühe julgeolekupoliitilise võtmetegijana," tõdes president Ilves.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee