64aastase Taivo leidis politseikoer pärast neli päeva kestnud otsinguid 26. juunil 2016.Foto: Politsei
Toimetas Kristin Aasma 26. juuni 2016 17:52
Täna hommikul Põlvamaal jätkunud Taivo (64) otsingud lõppesid positiivse noodiga - politsei teenistuskoer Poisu leidis ta metsalagendikult. Mees oli teadvusel, kuid vajas vedelikukaotuse tōttu kiirelt meedikute abi ning ta viidi Pōlva haiglasse kosuma.

Mehe leiukoht asus tema kodumajast Laheda vallas Naruskikülas umbes poole kilomeetri kaugusel, edastas Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Kerly Peitel.

Lōuna prefektuuri operatiivjuht Helmer Hallik edastab tänusōnad kōigile OPEROG (SA Kadunud otsingugrupp) vabatahtlikele, kaitseliitlastele ja mehe sugulastele-tuttavatele, kes eilsest saati mehe leidmise nimel pingutasid.

"Vabatahtlikud leidsid täna jalatsid, mida uskusime kuuluvat Taivole. Tänu sellele leiule kitsenes oluliselt otsiala ning koerajuht Viljo Järvis lasi teenistuskoer Poisul jalatsite juurest lōhna üles vōtta. Kuna piirkonnas oli hulga erinevate inimeste lōhnu juba ees, kammis Poisu maastikku umbes 1,5 tunni jagu, et Taivoni jōuda. Poisu leidis mehe jalatsitest umbes 150 meetri kauguselt," kirjeldas Hallik teenistuskoera tulemuslikku tööd.

Otsingutel osales politseinike kōrval hulk OPEROG vabatahtlikke, lisaks päästeametnikud, kes traalisid üht piirkonda jäänud metsajärve, ning kaitseliitlased, kes olid abiks nii maastikul kui otsisid meest droonilennul.

"Uhke on töötada sellise pühendunud ja asjaliku meeskonnaga ning südantsoojendav on teada, et meie ühised jōupingutused päästsid Taivo elu," sōnas Helmer Hallik.

22. juunil kaduma läinud Taivol on terviseprobleem, mille tõttu ta ei pruugi orienteeruda võõras kohas. Võõrastega ta pigem väldib suhtlemist. Mees oli ka varem korduvalt mitmeid päevi kodust eemal olnud, kuid nendel juhtudel oli ta ise alati koju tagasi pöördunud.