Juri Ustimenko 2004. aastal Tallinna linnakohtus.Foto: Teet Malsroos
Delfi 26. juuni 2016 11:29
Eluks ajaks vangi mõistetud kurikuulus sarimõrvar Juri Ustimenko tahtis, et ta viidaks karistust kandma Venemaale, kuid justiitsminister Urmas Reinsalu lükkas tema taotluse tagasi.

Eestis ja Lätis 2002. aastal viis inimest tapnud sarimõrtsukas Ustimenko kohta rääkis endine kriminaalpolitseinik Aleksandr Žegulov viis aastat tagasi "Pealtnägijale", et Venemaa vanglasse saatmist Ustimenko kartis.

Paistab, et midagi on muutunud, sest veebruaris taotles ta üleviimist Venemaale, kuid justiitsminister Urmas Reinsalu sellega ei nõustunud.

"Juri Ustimenko on koletislik kurjategija. Lükkasin tema taotluse tagasi, sest eksisteerib võimalus, et Ustimenko suhtes kehtib tema üleandmisel Vene Föderatsiooni seadus ja teoreetiliselt võib ta Vene seaduste järgi vabaneda vanglast juba 20 aastat pärast karistuse kandmise algust ehk põhimõtteliselt on tal võimalik juba seitsme aasta pärast võimalik taotleda enda ennetähtaegset vabastamist," selgitas Reinsalu ja lisas, et massimõrvar Ustimenko peab kandma maksimaalset karistust, mida seadus talle ette näeb.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.