Maailm

SUUR ÜLEVAADE BREXITIST: mis juhtus, miks juhtus ja kuidas maailm reageeris? (100)

LISA KOMMENTAAR

Kõik on kinni oma peas. 26. juuni 2016 18:01
Sõimame üksteist, arutult. Miks? Sest meil kõigil on õigus. Jah, demokraatia jutu all on tekkinud suur kihistumine. Juhtoinad puhuvad mulli suurtest maj.tõusudest ja demokraatiast, kus igaüks peab sinna panustama. Ärge sõimake töötut, 14:18. Temagi teeks tööd aga kõigile ei jätku. Võrreldes NL-ga, oli siis töö kohustuslik. Oli tööd või ei, töökoha said igal juhul. Väga palju on EL-il ühist NL-ga. Olid siis kamandajad, kes laristasid arutult, on ka praegu. Siiski! Oli töölisel rohkem õigusi. Ka pension oli kindlustatud. Nüüd kahtlen, kas noored enam pensioni saama hakkavadki.Võrreldes NL-ga, ei olnud tõesti nii absurdseid makse nagu nüüd. NL-is oli jama, et piirid olid kinni. Muidu elas ära, kes vähegi elada viitsis. Midagi on võrrelda küll. Valitsemine käib küll samamoodi. Kes on pumba juures, see rahanumbrit ei tunne. Jutt demokraatiast on sama, mis tol ajal. Eestit ei saa vana Euroopaga võrrelda. Eesti pole veel head demokraatiat näinud. 25 a. on demokraatia märgi all vaid ahnitsetud. Eestil pole võimalust nii liidust lahti öelda nagu seda on vanal läänel. Eesti valitsused on suures tuhinas kõigele alla kirjutanud, mis nüüd on valus. Oma rahagi viidi prügimäele. Soomlastel on sedavõrd lihtsam, oma raha alles. Ütlesin, Eesti pole veel demokraatiat näinud. Ole sa liidus või liidu kõrval, teerullitamine käib igal juhul. Olen NL-i näinud 40 a, tean võrrelda. Ja on, mida võrrelda. Brittidel on õigus. Ei saa nii edasi minna. Kihistumine on liiale läinud. Läheb iga põlvkonnaga. Sellepärast ongi aeg ajalt vaja "maailmavallutajate" ajusid tuulutada. Selliseid nähtusid on ajaloos kogu aeg toimunud, toimuvad ka edaspidi. Kui keegi tõstab pea liiga kõrgele, see võetakse maha. Aga mõelgem meie oma lombist, kuidas meie sellises olukorras kasulikumalt käituma peame. Loomulikult tuleb meiegi valitsust tuulutada. Liiga tähtsaks läinud teised.
Tegelikult 26. juuni 2016 17:30
oli maailma võimupoliitikute suund võetud sellele, et võimalikult palju rahvaid kiires korras "ära segada üheks suureks pudruks ja kapsasteks", mis on üsna hea konfliktide allikas, nagu seda on Euroopas juba näha. Islamistide sisseränne on toonud kaasa suured konfliktid ja võimaluse ka sõjalist võimu ja kontrolli suurendada. Selline pealesunnitud globaliseerumine on üsna vägivaldne tegevus. Tulevik on ilmselgelt piirkondliku ja kohaliku võimu rolli suurenemine, kuid samas ka tihedam ja vastastikuselt kasulik koostöö. Mitte teistest teerulliga üle sõitmine vaid teiste eripärade arvestamine, austamine. Aga seda siiski eraldi piirkondadena eksisteerides, mitte kõiki üheks globaalseks külaks muutes.
Johanna 26. juuni 2016 16:54
Paistab, et ei ole veel ette söödetud ühtset peavoolu poliitikat. Meie omad ei oska kompassi seada, äkki panevad nihu. Kuigi neil pole otsustamisel mingit mõju.
inglased 26. juuni 2016 15:49
siiamaani üles kasvatanud mitmeid põlvkondi immigrantide peresid, kus pole keegi tööl käinud ja nüüd ehmatasid äkki ära - pimedad said tänu hääletusele nägijaiks!
to töötu 26. juuni 2016 15:26
võid kolida Venemaale keegi ei keela, see ei kuulu EL-i
to to töötu 26. juuni 2016 19:39
säh, loe ilmauudiseid! ise pole venes käinud ja vene näinud! vähemalt võiksid venemaast mõtteid mõlgutada töötule, mitte lahmida!
http://mediametrics.ru/rating/business/ru/
Töötu. 26. juuni 2016 14:18
Miks me peame EL olema.Me võiks müüa ennast kellele tahes.Inimestele, kes oskaks raha investeerides Riigist lõpuks heaolu tekitada.Miks me ise ei oska Riiki üles ehitada ainult paberipeal seadusandlus.Me nagu ei oska Riiki juhtida, kus võidaks rahvas kollektiivselt.Riik ei saa olla rahvast nööriv instrument.Juba seaduste loomis protsess on vale ja lähtub mitte kodanikuhuvidest vaid milleski muust. Inimene ei ole Riiki sündinud selleks,et teda pidevalt rõhuda.Miks me ei arene,mis on põhjused eesmärgid,kas keegi ültse tegeleb sellega.Poliitikud mängivad vastandamist mis on jube pikale venind tegeledes tühja tähjaga.Senikaua, kui puudub rahva armastus pole siin midagi head loota.
Mine kõigepealt tööle! 26. juuni 2016 14:29
Kuidas see riik saab mingit töötut või muud taolist röövida, pigem istuvad sellise ise abirahade peal ja elavad tööliste maksurahadest?
minaise 26. juuni 2016 16:01
Kes/mis see riik on sinu arvates töötu? Ise me oleme valinud riigikogu, kes kõik need seadused on teinud ja otsused vastu võtnud. Jah need pole kõik ehk paimad otsused ja seadused, aga üldjuhul on need ikkagi tehtud sooviga riigi majandust ja rahva heaolu edendada.
Sama võik sinult küsida, et miks sa töötu oled ja maksumaksja kulul elad? Miks sa oma elu ise üles ei ehita. Miks sa ainult riigilt abi ootad ja ise midagi ette ei võta?
ära valeta to minaise 26. juuni 2016 19:52
näh, loe seadust, kus on kirjas, et on olemas e-valimised ja mitu nädalat kestavad? mida sa koolis ühiskonnaõpetuses tainas õppisid, magasid ve?! ja veel, mida sa kiusad hätta sattunud kaasmaalast? tee restart endale kiusupunn!!
https://www.riigiteataja.ee/akt/633949
minaise 26. juuni 2016 22:43
Ma pole midagi kirjutanud e-valimistest ja ei kiusa ma mitte kedagi. Lihtsalt sellest lõputust halast, et riik on minu vaesuses süüdi, on vahel kopp ees. Inimene võtku ise ennast käsile ja töötagu üles, just täpselt nagu ta siin riigil soovitas teha.
Aga kurgid on nüüd kõverad! 26. juuni 2016 13:46
Ja banaanid on sirged, ning kedagi ei panna vangi selle eest! Saavutati ajalooline võit. Kuldrubla tuleb ka oma võimsa kursiga käibele.
tulevikumuusika 26. juuni 2016 12:35
Edaspidi on Eesti variant Balti Liiduvabariik pealinnaga Riia.
pealinn 26. juuni 2016 17:14
nojah 26. juuni 2016 21:43
siit on komm edastamata jäänud, miks? kas sõnas piirissaar või minivariant sb?

Suur mure 26. juuni 2016 11:38
on.Kuidas Kalujann nüüd seal pritimaal elama hakkab?
ää 26. juuni 2016 11:34
kuidas siis juhtus, oli ju ette teada.
26. juuni 2016 20:38
panin miinuse, sest meie emakeel on eesti keel! igaüks võib hiina või türgi lehti lugeda, kuid viisakas on teha kokkuvõte antud tekstist!
tegelikult 26. juuni 2016 22:10
panid miinuse sest tõde ei taha kulata
26. juuni 2016 22:11
lühidalt 26. juuni 2016 22:14
härra lubas 350 milj naela tervishoiu jaoks (ja see oli üks põhiargumentidest), nüüd ise väidab, et seda ei saa garanteerida. Paljud hääletajad seega on lollitatud ja ilmset just vanem generatsioon, kelle jaoks tervishoiuteenused on väga olulised
to tegelikult 27. juuni 2016 00:07
oled sa loll! isegi ühte lauset sa ei oska vigadeta kirjutada!
no 26. juuni 2016 10:50
vähemalt on seal riigis veel kuigipalju tervet talupojamõistust järel.Ammu oleks tulnud sellest surnult sündinud kolhoosist plehku panna!Millal meie valitsus endale lõpuks niipalju mune kasvatab, et selline referendum korraldada?
sotsrealism 26. juuni 2016 11:21
erinevate kommentaariumite sisu ja hoiakud määravad ära puutja trollivabrikute pseudokommarite masspostitused ning neile ebasobivate kommide osavad kustutamised
kolhoosnik 26. juuni 2016 12:34
Eesti on viimased seitsekümmend aastat nisa küljes rippunud - Moskva või Brüssel. Kui meie poliitikud ja ametnikkond tahavad edasi jõukat riiki mängida, siis ilma kedagi lüpsmata sellest midagi välja ei tule. Eriti veel kui arvestada eestlase endast paremakspidamist oma naabritest , olgu see Venemaa või Läti.
maffioosnik 26. juuni 2016 13:05
kui tahad kasumit teenida, siis defitsiit ja moonutatud turg on võimalus. Tahad näiteks importlihalt jm produktidelt teenida, siis lased duumatoladel piiri vastavas nomenklatuuris lukku lüüa, mingi propagandavahu põhjuseks ikka leiab ja ise vargsi teed tagauksi kaubale lahti ning kasum tuleb kui mühin
seda arvame meie 26. juuni 2016 18:30
et britid tegid õigesti, kuid Suurbritannia noorem elanikkond on ahastuses.
vaatleja 26. juuni 2016 09:34
MIKS? sest omaaegsest majandusühendusest, mis loodi on põhiliselt sakslaste ja prantslaste ühistöö viljana saanud poliitiline ühendus, kus Brüsseli osakaalu poliitiliste otsuste tegemisel üha suurendada püütakse. kindlasti ei meeldinud see, et selle poliitika enesestmõistetavaks osaks oli üha suurenev mandrimeeste soov ajada käsi saareriigi maksumaksjate taskusse.
Rix 26. juuni 2016 09:03
Vanematel inimestel on veel ajud olemas,noortel need puuduvad, sellepärast see juhtuski.
Noored ja haritud on lollid? 26. juuni 2016 09:19
No jah! Eks meil ju ka lasnamäe sõjaväepensionärid ja eestlaste seast endised partorgid ja kommunistid on eurovastased ja nutavad CCCPi taga. Tegelikult hävitasid need vanad lubjakad europiidsete noorte tuleviku. Need vanad ajud on jah maru head. Aga noh, eks valged noored leiavad omale euroopast või USast uued töö- ja elukohad. Vaevalt nad nende värviliste slummi kauaks jäävad.
tore 26. juuni 2016 09:45
Ajate segi hariduse ja tarkuse ... tänapäeval ei ole need sünonüümid.
Saada aru tervikust ja põhjus-tagajärg seostest, annab eelduse jõuda ka aruka otsuseni ning jätkusuutlike valikute tegemiseni.
vana ja loll 26. juuni 2016 13:21
Asi pole ju labases eurovastasuses, vaid et Saksamaa sai Euroopa oma valitsemise alla ilma sõjata ja Hitler keerab nüüd hauas meelehärmist ringi. Merkel ja Co tahavd teha Eurooplaste kodudest eriõigustega kriimudest parasiitidest sundasukatega komunaalkorteri nii nagu seda tegid siin meie kodudega venelased ja on asunud hävitama rahvusriike nii nagu venelastel see siin pooleli jäi. Võttes kokku maailma uudistekanalite tänavaküsitluste arvamusi, siis polnud häda sugugi valgetes töökates Ida-Eurooplastes, vaid "miljon aafriklast-araablast ja 100 miljonit veel ootel ja tulemas" on see, mis brittidele ei sobi. Mitu korda nimetati, et neile pole vaja Brüsseli kvoote, nemad otsustavad ise, keda, kui palju ja kas üldse. Eesti poliitikud ketravad, et "aga nad on ju kogu aeg võtnud!". Asi selles ongi, et on võtnud, on kõrvetada saanud ja nüüd aitab! Eurooplasi kriimudest ei saa, enamus tööle ei hakka ja seda juba mitmendat põlve, aga tapma ollakse rõõmuga valmis. Mis siin arusaamatut on? Rahvastel ei ole kohustust Merkeli Aafrika-Araabia miljardiäris oma hävingu hinnaga osaleda.
taavi 26. juuni 2016 13:43
Viimane lause oli vale.
sa Rix ajad jama 26. juuni 2016 18:32
Vanadel inimestel elu paigas, nemad ei kaota midagi, kuid noored elu alustajad nüüd omadega p----s.
Peale kaklust rusikatega vehkimine 26. juuni 2016 08:57
Võiks nüüd paanika lõpetada, kõik need kokkulepped, mis EL-i sees on võimalik laiendada kõikidele riikidele. Kuidas siis Norra ja Šveitsi suhted UK toimivad, need pole ju EL-is.
Ja need kuulduste kommentaarid, kas inimesed ongi nii kergelt massi hullusega kaasa minejad.
Selle asemel, et hukka mõista, minge vaadake mis Londonis toimub! Sinna pole ühtegi põgenikku juurde vaja.
EL on läinud hulluks oma banaani kõveruste, köögiviljade defineerimise jms-ga. Estonian Air on hea näide. Väike Eesti ei tohi isegi eksporti toeada - "riigiabi".
Rusikatega vehkmise asemel võiksid Merkel & Co peeglisse vaadata.
kaktus 26. juuni 2016 11:48
paraku ongi nii, et kõik on võimalik ja kui euroametkond saaks üle oma solvumisest siis oleks see kõigile osapooltele kasulik. Aga nad ei saa, neile on vaja näidispoomist j a seda hakatakse tegema mõnuga teistele hirmuks. Et siis- võim see on magus ja meiegi poliitikud ärgu kritiseerigu Cameroni- see vähemasti käitub Mehe vääriliselt pärast seda kaotust. Mikser räägib küll sellest, et Cameron tõi oma poliitilise reitingu tõstmiseks ohu alla kogu Britannia tuleviku . Samas kui Mikser peaks kriitiliselt kriitiliselt peeglisse vaadata ja lahkuma valitsusest enne kui suurem kahju tehtud saab tema enda võimualas.
Mis ei tapa, . . . 26. juuni 2016 16:21
Kõik mis ei tapa, teeb tugevamaks! Vaadake või Venemaa näitel - Venemaale pandi embargod pääle, nii niru majandusega teene ja kohe pisteti kisama, et nüid on Venemaaga lõpuks piždets. Põle aga viga midagi, Venemaa on tugevam kui kunagi enne olnud. Mis siin nüid Britanniast rääkida, riik on väga hästi arenenud majandusega ja põle see ühti nii Euroopaga seotud, et kui köis katkeb, siis kohe kukub, ega nad seal Venemaast viletsamad põle ja oma rha on neil ka õnneks alles. Kes kaotas, see oli hoopistükkis Euroopa, oma sponsori kaotasid ja kõva sponsori.
aegadel kui seda "Euroopa föderaalriiki looma hakati, mäletan , et kommenteerisin juba siis umbestäpselt nii: - Saksamaast ja Prantsusmaast saavad järjekordselt rivaalid (millal nad seda tegelikult olnud ei ole?) ja Suurbritannia ei lepi iialgi teise- või kolmandajärgu rolliga Euroopa Liidus ja sestap Euroopa föderasliseerimine saab raske, kui mitte öelda, et pea võimatu olema muidu, kui läbi sunni aga britid ennast sundida ei lase. Maailmavalitsemise aegadel, koloniaalriigina muutusid liiga kõrkideks ja uhketeks ja kui nüid uskuda meediat, et lahkumise poolt Euroopa Liidust hääletas põhiasjalikult vanem generatsioon, siis seal see ongi, nemad ongi need "uhked ja kõrgid britid" kes elavad ikka veel koloniaalajastu viljadest.
Sinna pole ühtegi põgenikku juurde vaja. 26. juuni 2016 15:22
Arvad ,et eetlaste kvoot sai täis?
Jaak 26. juuni 2016 08:50
Need araabia rahaga äraostetud kurjategijad Merkel ja Juncker said esimese tõsise vastulöögi. Neil ei õnnestu Britannia üleujutamine musta saastaga ja Inglismaast moslemi riigi tegemine. Ka eesti rahvast ei soovi 75% protsenti selles meid islamiriigiks soovivast, liidust osavõtta.
Miks sa valetad? 26. juuni 2016 09:00
Inglismaale läheb väga väike protsent tsurkasid läbi mandrieuroopa. Põhiline mass ongi briti asumaade tsurkad, kes õnnetuseks sealt ka mujale laiali vajuvad. Küll jah tuleb sinna palju idaeurooplasi, aga need just tevad enamuse ebameeldivatest töödest. Poolakad on muide väga töökad ja usutunnistuselt katoliiklased, mitte moslemid.
No noh 26. juuni 2016 09:17
minu teada, oli neil hirm meie ehk ida-eurooplaste ees ehk siis meie ees. Ja mina ehk EU riigi kodanik ehk eestlane ei soovi EUst lahkuda, kuna ma ei näe ühtegi perspektiivi areneda, töötada ja elada peopesa suurusel territooriumil. Olen UKs elanud ja kahjuks pean tõdema, et nad tõesti ei salli nõ ida-eurooplasi, peavad meid orjatarideks ja alaarenenuteks, seega saagisid oksa millel ise istusid.
No noh 26. juuni 2016 14:01
Kahju Sinust, et minu käest tõde pidid kuulma ja oma õhulossist loobuma pead. Minu amet, mida UKs pidasin, sai võimalikuks peale rahvusvahelist magistrikraadi ja taskus on kogemus, mida jagasin, ning jään oma arvamuse juurde. Oma vaimusilmas, kujutan Sind ette selle peaministri laimajana, kelle higi leemendab ja suu haiseb ja sinu arvamus on mulle tühine!
õigesti 26. juuni 2016 08:39
Ei taha ükski riik sellsiel kogusel lärmakaid ja tööd põlgavaid ludrisid, et neid üleval pidada. Kaua võib! Selline uhke kauaaegne kuningriik nagu see on, otsutab ise oma asju. Ei ütle mingi tegelane, et peaminister mingu kohe ruttu minema, nad teavad ise oma protsesse ja kuidas on oma riigile parem. Nii, et kui selline teguviis kaitseb riiki sissetoodava migrantide massi eest, on asi õige.
26. juuni 2016 08:45
See uhke, kauaaegne kuningriik hakkas ise esimesena ja vabal tahtel neid ludrisid vastu võtma.
Need ludrid ja ongi euroskeptikud! 26. juuni 2016 08:57
Viha on eueroliidu ida-euroopa päritolu tööliste vastu, kes indude ja pakide arust nende töö ära võtavad. Selge joon oli ju kaardilt näha, valgete piirkonnad, eriti põhjaos oli EU poolt, värviliste slummid ja prolede kvartalid vastu. Need ju kõik suured briti krooni alamad mitusada aastat!
just hakkas ise 26. juuni 2016 09:18
ja kaagutas, et kõigil on õigus seal elada. anti kohe korterid, suured sotstoetused jne. sama prantslased. kõik olid tolerantsed ja vastutulelikud. nüüd häda lahti miks neid nii palju. avalöögi tegid nad ise. ja kuhu need murjamid tormavad kui mitte sinna kus kõike tasuta saab. vesi ahjus brittid aga ise selle suppi kokku keetsite.
Mustad võivad! 26. juuni 2016 09:23
Valged idaeurooplased ei või! See referendum olidi ju valgete võõrtööliste vastane ja põhilised vastased oli"briti alamad" aasiast. Loodame, et Šotimaa ja Iirimaa jõuavad ruttu ennast lahtirebida neist asiaatidest ja iseseisvadena ühineda EUga. Muidu veetakse ka nemad selle saastaga kaasa.

Lumpen on igal pool peast soe. 26. juuni 2016 08:32
Eurovastased olid põhiliselt mustatöölised, aasia imigrandid ja penskarid. See värviline mass lootis, et peale valgete võõrtööliste väljaajamist saavad rohkem palka ja abirahasid-irv! Kas mustad ja asiaadid hakkavad siis nüüd hullult tööle, paremini kui poolakad või ungarlased? Kes seda usuks, peale lauslollide?
Targutaja 26. juuni 2016 16:50
No selles osas on sul ülimalt õigus, et "lumpen on igal pool peast soe" lisaks veel, et sellesama lumpeni vastu ollakse aldid seesama lumpen välja käima. Anna "valitud lumpeni" kätte piits ja saada nad lumpeni vastu korda looma - võid kindel olla, isandale truumat lumpenipiitsutajad pole leida kui seesama lumpen ise. Nad vaesekesed loodavad, et isand neid kunagivääriliselt kohtlema saab - Tõesti saavad nad vääriliselt koheldud, lumpenivääriliselt. Üldiselt mõistetakse, et lumpen kuulub proletariaadi alamklassi, lumpenproletariaat. siin on eksitus - igas ühiskonnaklassis on omad lumpenid, on ka lumpenaristokraatia ja need ei ole mitte "aristokraadid lumpenis vaid lumpenid aristokraatias. Kuhu kuulud sina, see piitsaga lumpen kes sa tõenäoliselt siin oled. Ka sinusuguste aeg saab kord täis ja looda sa vaid, et sinu "teeneid" rohkem vajatakse. Ei aita siin ka kõige kõvemad "adjustaadid" kärvad ikka lumpenina ja pealegi lumpeni poolt vihatuna.
edu 26. juuni 2016 08:24
Eakamad näevad , et nende elukvaliteet ja turvalisus langeb seoses pagulastega , rääkimata kinnisvarast ,mis muutub väärtusetuks moslemite elurajoonis . Kes on noored , sex , pidu ja kanep . Miljonäride küla Šveitsis ütles , maksame kõik trahvid , et ei toodaks pagulasi . Iltalehti.
kuidas siis reageeris 26. juuni 2016 08:21
Keerasid need inglismannid ikka käki kokku. Oleks tulnud vähemalt meiegi käest küsima, et mida ja kuidas rahval hea oleks. Aga ei ikka omast tarkusest. Meil on selle kohta ka vanasõna"loll saab kirikus ka peksa". Eks nüüd siis omad vitsad peksavad. Või paindub lõpuks kael meilt abi saamise järele. Kui ei ,siis kunagi tulevad roomates ja paluvad abi.
tolerantsidele 26. juuni 2016 08:15
merkeli pagulased ongi inglaste lahkumise peapõhjus
ja vanematel inimestel on säilinud mõtlemine mitte äpp ütleb
kodanik 26. juuni 2016 07:29
Ainult Baltikum saab inglaste lahkumisest kasu,Merkel ja Ollande on nii pettunud,et otsustasid teha EU raudseks,nagu Rooma impeerium ja nüüd tugevdatakse välispiiriga piiririikide kaitset nii kõvasti,et mingi Putin ei ründa.
EESTI ON JÄRGMINE 26. juuni 2016 06:52
SEE ON REFORMIERAKONNA LÕPP
ega ole küll 26. juuni 2016 08:24
reformierakond on olnud vähemalt nii nutikas , et ei olegi rahvale rahvahääletuse algatamise õigust andnud.
Eestlste lõpp! 26. juuni 2016 08:30
See on see Moosese III Estonskaja respublika.
qwert 26. juuni 2016 06:37
valitsusel on paska püksid täis ja hoiavad oma soojast kohast kasvõi hammastega kinni peaasi,et aga pumba juures saaks olla.
Jüri 26. juuni 2016 04:28
Ahastuses on ka meie valitsus koos oma meediaga. Lausa sajaprotsendiliselt. Lugege neid artikleid ja riigimeeste kommentaare - ainult hala! Samas meie rahva sees on EL-i vastaseid viiekümne protsendi ligi. Niipalju siis meie sõltumatust (riigi rahastatavast) vabast ajakirjandusest ja rahva esindajatest. Sooviks lugeda ka vastasleeri kommentaare.
Ja kes selgitab, et mis õigusega nõuab keegi väljaspool Inglismaad viimase peaministri väljavahetamist? Kas ka meil istuvad just seetõttu võõrvõimule lojaalsed erakonnad tõllas, et keegi liidus sedasi otsustas?
Andres 26. juuni 2016 07:29
Bandiitide aprillimässu ajal käisid seltsimehed Tallinnas ja nõudsid Eesti peaministri väljavahetamist. Midagi uut pole siin päikese all, kõik kordub. Kordub uuesti.

see ju puht 26. juuni 2016 02:39
business,mitte viiolikääks kasiinos ega koide tuulutamine fondides.
Teeline 26. juuni 2016 01:57
Miks vanemad inimesed väljaastumise poolt hääletasid on ju lihtne. Nad mäletavad veel iseseisvat riiki, kus kõike otsustas oma valitsus ja neil sai kõrini Brüsseli pilli järgi tantsimisest. Noortel aga ükskõik - ubi bene, ibi patria.
Väga nõrk loogika 26. juuni 2016 02:42
Noortel ei ole ükskõik. Nad soovivad ühtset ja vaba euroopat. Vanematel inimestel on ükskõik, kuna neid see tulevik enam ei puuduta.
... 26. juuni 2016 03:41
Mingit ühtset ja vaba pole olemas osad on valged osada mustad, osad kollased jne samuti peades on värvid segi, mis vabadus on selle jõuga muutmine.
hõkk 26. juuni 2016 08:07
Vastik vaba piirideta maailm, lillelapse unistus. Igaüks tuleb elab kus tahab ja võtab mida tahab. Peale internetiühenduse ja läikivate vidinate pole noortele enam mitte midagi muud tarvis, siis on elu täiuslik.
02.42 le 26. juuni 2016 09:07
Oledki ere näide,et sul miski lekib.
??? 26. juuni 2016 11:53
nojah, küllap sel põhjusel valisid sajad eakad Eesti vanurid hooldekodudes e- hääletusega k a reformierakonna poolt, et neid tulevik ei puuduta.
to Teeline 26. juuni 2016 08:30
Paljud vanemad inimesed ei teadnudki, misee EL on.
kogu see kammajaa 26. juuni 2016 01:19
oleks nagu kellegi poolt lavale toodud hästi läbinähtud süžee, nael kukub kolinal, aktsiad takkajärgi, kusagil ostetakse odavalt kokku ja siis järsku viimase sõna ütlejad otsustavad, et lahkulöömist ei toimugi, aktsiad sööstavad üles, nael kosub kärmelt, kusagile taskutesse voolab ilge papp.
Peaminister Taavi Rõivas: Suurbritannia otsus Euroopa Liidust lahkuda mõjus kogu ühendusele nagu külm dušš 26. juuni 2016 00:17
Kas see "ühendus" oli Taavierakond?
26. juuni 2016 08:33
Ei, peale sinunimetet "ühenduse" on olemas veel teisigi ühendusi aga sina näed vist "Taavierakonda" unes ka. Kahju päris sinust.
Ei saa aru mis krdi jamps see on .kas eestis saab ka nii teha et täna võidab ref erakond ja homme teeme uue hääletuse 25. juuni 2016 23:54
Kuna me ei ole nõus sellega?? Saage üle kaotasite siis kaotasite.
pmst 25. juuni 2016 23:52
estionia kommunistlik meedia ründab jätkuvalt inimeste õigust otsustada ja õigust elada islami vabas maailmas.
estionia võiks samuti referendumi korraldada eu liikmelisuse teemal. kommunistlik maffia valitsus aga seda ei tee, sest jääb kaotajaks.
gg 26. juuni 2016 01:55
Rahvas on loll. Valitsus peab ise rahva eest mõtlema.
to pmst 26. juuni 2016 08:37
sa oled ikka päris humorist, "estonia kommunistlik meedia ründab..." Nojah, ega sa peale eesti keele ka midagi oska, sellepärast ei saa sa ka teisi väljaandeid lugeda , oi taevas anna abi
25. juuni 2016 23:50
Kui vaadata, kuidas Eesti Vabariigi pilve peale roninud poliitikud meiega suhtlevad: eestlaste hulka kuulumise häbenemine vaheldub oksehoogudega pilve pealt, vahelduseks ähvardatakse kuulutada eesti keeles väljaöeldu vihakõneks, siis pole ime, et kuninganna alamatel sellest villand sai.
!!! 25. juuni 2016 23:46
Kui kaalukeeleks sai hirm migratsioonilaine ning sundkvootide ees, eks siis "tänatagu" selle eest frau Merkelit, kes oma üleskutsega Euroopasse tulla ning lubadusega kõiki vastu võtta on miljonid õnneotsijad liikuma pannud. Tegelikult on migratsioon arengumaadest toimunud juba poolsada aastat, kuid u´ikka mõõdukas tempos. Mitte üle mõnesaja tuhande inimese aastas. Küllap óleks see jätkunud tasa ja targu edaspidigi, kui Merkel poleks seda hoogsalt forsseerinud, Üle pakkunud ning liigses üliagaruses kogemata trummi lõhki löönud. Ja nüüd järgneski loomulik vastureaktsioon - liidust välja astumise meeleolude järsk tõus. Kannustatuna hirmust, teadmatusest, ebakindlusest ning enesesäilitusinstinktist. Ning mitte ainult Inglismaal. Tema oli ainult esimene.
Tahaks loota, et liidu juhid sellest omad enesekriitilised järeldused teevad ning tempo maha võtavad. Et valitsused lõpetaksid senise ilmeksimatute isakeste mängimise ning võim ning rahvas taas teineteisele läheneksid. Et Brüssel vaataks liikmesriike edaspidi nagu võrdõiguslikke ja suveräänseid liidu liikmeid, aga mitte kui orjalikke oblasteid, kes sõna lausumata käske täidaksid.
Lugeja 26. juuni 2016 01:02
Selle migratsioonilaine käivitasid britid ise ja ammu enne Merkeli sõnavõtte oma palju liberaalsema immigratsioonipoliitikaga, kui ülejaanud Euroopa Liidus. Suurbitannia oligi üks pagulaste põhimagneteid, kuna seal piisas õiguste saamiseks vaid jalg korraks riigi pinnale saada.
to lugeja 26. juuni 2016 10:22
Käivitas kes käivitas. Toimis see migratsioon juba ammu aega. Kuid ühekorra hakkab see lõpuks ikkagi üle pea kasvama, mõõt saab ükskord täis. Ja kui siis tullakse hoopiski välja üleeuroopalite sundkvootiide ning ränkade trahvide juttudega, kui see migratsioon ähvardab veelgi kasvada. Kui Brssel juurutab keelan - käsin - poon ja lasen juhtimise stiili Vaat siis viskabki lõpuks vint üle. Nüüd võivad inglased vähemasti ise oma migratsiooni reguleerida endale sobivaid kvoote ning reegleid kehtestada.

Refugee 25. juuni 2016 23:40
Sotlased on vaga kavalad.Nad on varemgi iseseisvust soovinud ja UK voimu alt vabaneda uritanud.Praegu toovad ettekaandeks,et soovivad EUs jatkata ja selleks on vaja iseseisvust.Euroliit kindlalt toetab neid.Usna pea vabanevad ka Euroliidu kammitsatest,kuna see liit laguneb peagi.Suurbritannia ei jaa viimaseks,kes valja astub.
jepp 26. juuni 2016 08:10
Meil on mingi euroopa asjade direktor. Roosa pintsakuga täissöönud kloun.
25. juuni 2016 23:32
ELi 28 liikmesriigi Euroopa asjade ministrid kogunevad uuel nädalal Luksemburgi -
kes meil see minister on?
25. juuni 2016 23:32
"ELi 28 liikmesriigi Euroopa asjade ministrid kogunevad uuel nädalal Luksemburgi"
Eestil minu teada sellist minstrit polegi. Et siis meie olema vait ja oma sõna sekka ei ütle! Teeme nii, nagu eu meile ette ütleb.
Lõpetage see valitsuse poolt tellitud propaganda 25. juuni 2016 23:24
Valisid selle eu sse jäämise 1 2 põlvkonna migrandinolgid inglased aga tahavad sest pasast lahti saada.
no jah 26. juuni 2016 15:14
igasugust inimkontsa proovitakse sisse vedada , GB -ile aitas
Raivo 25. juuni 2016 23:09
Eestis peaks ka referendumi tegena.
oled ikka tola küll 26. juuni 2016 09:01
sellest sopaugust Eestist ei tule kunagi riiki. Kükitagu värdjate sabas. Rahvas loll nagu lauajalg. Mingi p....välja käristud eliit vargad ja kurjategijad.
Elizabeth II 25. juuni 2016 23:01
...URBANISEERUMINE. (kohutav katastroof). Võrdne sellega kui seafarmis vool välja läheb ja 200 siga ühe matsuga silmad kinni paneb.
25. juuni 2016 23:30
Agenda 21 õigupoolest nõuab kogu elanikkonna urbaniseerimist, maal elamine keelatakse, et sa oleks täielikult poliitikute meelevallas, 200% valitsuse armust elada tohtiv ori.
25. juuni 2016 23:42
...21 & 200 (Apelsin).
just 26. juuni 2016 23:37
kui mingi vääramata jõu tõttu ei saa Eestisse dekaadi vältel toiduaineid tarnida, on jama majas
Mac 25. juuni 2016 22:56
Reaalne rahvas oli väsinud euro bürokraatiast.
gg 26. juuni 2016 01:56
Rahvas ei tea suurt midagi.
konsa 26. juuni 2016 07:40
to gg / 01:56, 26. juuni 2016
Rahvas ei tea suurt midagi.
.-.-..-
nii arvab LIHTSAMEELNE AVALIK SEKTOR,
kes on pimestatud oma ennenägematutest progressiivsetest edusammudest.
ah, et rahval pole leiba, söögu siis torti
26. juuni 2016 08:41
Küllap sina, Mac, juba tead.
mina olen väsinud 26. juuni 2016 09:24
meie riigi valitsejate saamatusest.
eurooplane 25. juuni 2016 22:53
Juba nõutakse uut hääletust. Haledad kaotajad. Uus hääletus peaks tulema kui seda nõuab täpselt 50,1% inglastest. Mina nõuan ka referendumit ning loodan viimase kümne aasta valitsejaid võllas näha.
26. juuni 2016 08:44
Sa oled ju päris peast soe, kas Euroopa nõuab uut hääletust? Inglased ise ju nõuavadki.

kommunist 25. juuni 2016 22:50
"Viie aasta kestel olete te iga nädal koos õngitsenud," ütleb kohtunik. "Kuidas siis juhtus, et just selle kala tõttu nii ägedasti tülli läksite?"
"Aga vaadake, härra kohtunik," vastab üks kohtualustest, "see oli esimene kala, mille püüdsime."
Lisaks need nüüd nn ärganud miljonid kes nõuavad uut referendumit on tegelikult häkkerite töö. Peab olema idioot, et usaldada elektroonilist hääletamist.
25. juuni 2016 23:42