Maailm

EL-i asutajariigid kutsuvad Suurbritanniat kiiresti lahkumiskõnelusi alustama (19)

Toimetas Geidi Raud, 25. juuni 2016 16:20
Euroopa Liidu kuus asutajaliiget kohtuvad täna Berliinis Villa Borsigis pakilisteks kõnelusteks seoses Suurbritannia väljaastumisega Euroopa Liidust. Foto: AFP / Scanpix
Euroopa Liidu asutajariigid tahavad, et Suurbritannia alustaks võimalikult kiiresti ühendusest lahkumist, et EL ei jääks määramatuse perioodi.

Berliinis Prantsuse, Itaalia, Hollandi, Belgia ja Luksemburgi välisministreid võõrustav Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier ütles, et asutajariigid on ühel meelel, et London ei tohi viivitada EL-ist lahkumise keeruka protsessi algusega, vahendab ERR.ee.

"Me ütleme üheskoos, et see protsess peab algama võimalikult kiiresti, et me ei jääks pikaks ajaks määramatuse perioodi ning saaksime keskenduda Euroopa tulevikule ja tööle selle suunas," märkis ta oma avalduses.

Prantsuse välisministri Jean-Marc Ayrault' sõnul peab Suurbritannia selle jaoks kiiresti uue peaministri nimetama. "Uus peaminister tuleb määrata, sellele kulub paar päeva," ütles Ayrault Berliinis kuue EL-i asutajaliikme välisministrite kohtumisel ajakirjanikele.

Peaminister David Cameron on aga lubanud tagasi astuda oktoobris.

Euroopa Liidu kuus asutajaliiget kohtuvad täna Berliinis Villa Borsigis pakilisteks kõnelusteks seoses Suurbritannia väljaastumisega Euroopa Liidust.

Suurbritannia Brexiti referendum otsustas jõuvahekorras 52 protsenti 48 vastu, et riik astub Euroopa Liidust välja. 

Euroliidu liidrite esimene tippkohtumine ilma Suurbritannia osaluseta leiab aset järgmise nädala kolmapäeval.

Samal teemal

15.07.2016
Boris Johnsonit tabas kriitikalaine
08.07.2016
NATO katab täna Soomele ja Rootsile õhtusöögilaua
27.06.2016
Merkel ja Hollande on Euroopa Liidu tuleviku suhtes täielikul kokkuleppel
27.06.2016
Britid otsustasid EList lahkuda, Suurbritanniat ähvardab lagunemine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee