Euroopa Liidu kuus asutajaliiget kohtuvad täna Berliinis Villa Borsigis pakilisteks kõnelusteks seoses Suurbritannia väljaastumisega Euroopa Liidust. Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Geidi Raud 25. juuni 2016 16:20
Euroopa Liidu asutajariigid tahavad, et Suurbritannia alustaks võimalikult kiiresti ühendusest lahkumist, et EL ei jääks määramatuse perioodi.

Berliinis Prantsuse, Itaalia, Hollandi, Belgia ja Luksemburgi välisministreid võõrustav Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier ütles, et asutajariigid on ühel meelel, et London ei tohi viivitada EL-ist lahkumise keeruka protsessi algusega, vahendab ERR.ee.

"Me ütleme üheskoos, et see protsess peab algama võimalikult kiiresti, et me ei jääks pikaks ajaks määramatuse perioodi ning saaksime keskenduda Euroopa tulevikule ja tööle selle suunas," märkis ta oma avalduses.

Prantsuse välisministri Jean-Marc Ayrault' sõnul peab Suurbritannia selle jaoks kiiresti uue peaministri nimetama. "Uus peaminister tuleb määrata, sellele kulub paar päeva," ütles Ayrault Berliinis kuue EL-i asutajaliikme välisministrite kohtumisel ajakirjanikele.

Peaminister David Cameron on aga lubanud tagasi astuda oktoobris.

Euroopa Liidu kuus asutajaliiget kohtuvad täna Berliinis Villa Borsigis pakilisteks kõnelusteks seoses Suurbritannia väljaastumisega Euroopa Liidust.

Suurbritannia Brexiti referendum otsustas jõuvahekorras 52 protsenti 48 vastu, et riik astub Euroopa Liidust välja. 

Euroliidu liidrite esimene tippkohtumine ilma Suurbritannia osaluseta leiab aset järgmise nädala kolmapäeval.

Samal teemal

Kommentaarid  (19)

Tule taevas appi. Sotsiaaldemokraadid kes peavad Euroopa Liitu tõsimeeli 26. juuni 2016 00:46
enda omaks käsutavad Suurbritanniat inerstsist isegi selle järel kui viimane on teatanud lahkumisest ?!
mingid kuus tonti nagu nii kobiseb kuidas see peab neid teenima. 25. juuni 2016 20:17
See nagu näitab seda kui mõttetu on ühel liikmes riigil valitsust üleval pidada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS