Krimi

Võrumaal tappis joobes mees peretüli käigus oma abikaasa (25)

Toimetas Kristin Aasma, 25. juuni 2016, 14:41
Foto on illustreeriv.Foto: Terje Lepp
Täna ennelõunal kella 11.20 ajal sai politsei väljakutse Võrumaale Paidra külla, kus 66aastane mees tulistas jahirelvast oma 54aastast abikaasat, kes suri saadud vigastustesse. Esialgsetel andmetel oli mehe ja naise vahel tekkinud tüli. Konflikti vältel võttis ägestunud mees ühel hetkel talle kuuluva registreeritud jahirelva ning tulistas sellest naise pihta, edastas Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peitel.

Samas talumajas viibis üks sugulane. Tal õnnestus tulistamise järgselt majast põgeneda ning häirekeskusele juhtunust teatada. Mõni aeg hiljem teatas naise tulistamisest häirekeskusele ka kuriteos kahtlustatav ise.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Helmer Hallik kirjeldas, et politsei planeeris sündmuskohale sõites kiirelt mehe kinnipidamise taktika. „Läbimõeldud tegevusplaan sellistes ohuolukordades on ülioluline. Kuna mees oli joobes ja relva kasutanud, oli ka tema edasine käitumine ettearvamatu. Meie eesmärgiks oli ta kiiresti kahjutuks teha. Välistada, et temast kellelegi täiendavalt veel ohtu võiks olla,“ selgitas operatiivjuht.

"Politseinikud määrasid sündmuskohale jõudes ohuala ning pidasid mehe tema taluõuel kinni nii, et vastupanu osutada ta ei märganud ega jõudnud,“ kinnitas Hallik. Praegu on mees politsei arestikambris.

Kahjuks ei õnnestunud naise elu päästa, kuna saadud vigastus oli väga raske ja ta suri sündmuskohal.

Juhtunu kõigi üksikasjade väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust tapmist käsitleva paragrahvi alusel.

"Seda, millised sündmused täpselt eelnesid naise traagilisele surmale, selgitab kriminaalpolitsei nüüdsamagi sündmuskohal. Me ei tea veel kõiki nüansse, aga vägivald ei ole kunagi aktsepteeritav lahendus. Mitte kellegi suhtes," rõhutas operatiivjuht.

Samal teemal

26. juuni 2016, 09:47
VÕRUMAAL NAISE SURNUKS TULISTANUD MEHE NAABER: kuulsin pauku ja mees ütles, et "ise ta tahtis seda, ei jätnud jonni"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee