Sven MikserFoto: Laura Oks
Toimetas Kristin Aasma 25. juuni 2016 14:07
"Cameroni (Briti peaminister David Cameron - toim) suurim viga oli see, et ta otsustas oma erakonnasisese kriisi lahendamiseks riskida kogu riigiga. Ja möödaminnes ka kogu Euroopaga. Riigimees, kes vastutab oma maa tuleviku eest, ei tohi põhjendamatult (või pelgalt omakasu eesmärgil) nii suuri riske võtta," arvab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooni liige Sven Mikser.

"Brexit osutab aga veel teisele moodsa demokraatia seni vastuseta küsimusele. Mida teha, kui rahvas ehk kõrgema võimu kandja nõuab, et keerulised asjad oleksid lihtsad?" kirjutas Mikser oma Facebooki lehel.

"Üks Briti härra, kes AK-le oma valikut selgitas, ütles end olevat hääletanud lahkumise poolt, kuna arstijärjekorrad on liiga pikad. Referendumil, kus iga valija häälel on võrdne kaal, on see täpselt sama legitiimne põhjendus kui iga teine.

Hoiatasin juba Araabia kevade aegu, et see, kui Twitteri ja Facebooki abil on võimalik korraldada revolutsioone ja kukutada valitsusi, võib kergesti luua eksimulje, nagu saaks Facebooki abil ka uue toimiva valitsuse kokku panna. Ei saa.

Öeldakse, et igale keerulisele küsimusele on olemas lihtne vastus, ainult et see on alati vale vastus. Nii läks ka brittide vastusega referendumil esitatud küsimusele."