Maailm

Uudist täiendatud kell 13.35!

Euroopa Liidu asutajaliikmed kogunesid Berliini nõu pidama (51)

Toimetas Kristin Aasma, 25. juuni 2016 10:49
Euroopa Liidu asutajariikide välisministrid Saksa välisministeeriumi külalistemaja juures Berliinis 25. juunil 2016. Vasakult: Didier Reynders (Belgia), Frank-Walter Steinmeier (Saksamaa), Paolo Gentiloni (Itaalia), Jean Asselborn (Luksemburg), Jean-Marc Ayrault (Prantsusmaa) ja Bert Koenders (Holland).Foto: Reuters / Scanpix
Euroopa Liidu kuus asutajaliiget kohtuvad täna Berliinis Villa Borsigis pakilisteks kõnelusteks seoses Suurbritannia väljaastumisega Euroopa Liidust.

Saksa, Prantsuse, Itaalia, Belgia, Luksemburgi ja Hollandi välisministrid vaevad Suurbritannia lahkumise protsessi ja selle kiirust, vahendas BBC. Kõne all on ka see, kuidas maha laita teiste liidu liikmete sarnased plaanid. Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier ütles kohtumisel, et Euroopa Liit ei tohi langeda "depressiooni ega halvatusse" pärast seda, kui Suurbritannia hääletas liidust lahkumise poolt.  

Samal teemal

Suurbritannia Brexiti referendum otsustas jõuvahekorras 52 protsenti 48 vastu, et riik astub Euroopa Liidust välja. Peaminister David Cameron on lubanud kohalt tagasi astuda oktoobris.

Euroliidu liidrite esimene tippkohtumine ilma Suurbritannia osaluseta leiab aset järgmise nädala kolmapäeval. Liit on tungivalt palunud, et Ühendkuningriigid alustaksid lahkumisläbirääkimisi võimalikult kiiresti.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker rõhutas, et "liit allesjäänud 27 liikmega kestab“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee