Maailm

Trump kiitis Brexitit: briti võtsid endale riigi tagasi (41)

Toimetas Kristin Aasma, 25. juuni 2016 08:41
USA presidendikandidaat Donald Trump avas Šotimaal Turnberrys koos tütre Ivankaga golfiväljaku. Kohal olnud protestija viskas Trumpi punase golfipalliga, millel oli must haakrist.Foto: AFP, Reuters / Scanpix
USA vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump kiitis Brexitit, öeldes, et britid võtsid endale riigi tagasi.

Trump oli pea kogemata sattunud Suurbritannia hääletusele järgnenud päeval Šotimaale, kus tal oli plaanis pidulikult taasavada oma golfirada. Vahetult enne USAst lahkumist ei olnud Trumpil veel Brexiti kohta selget seisukohta, öeldes, et ta pole sellele väga tähelepanu pööranud, kuid golfiraja avamisel antud pressikonverentsil võttis Trump selgelt lahkumist pooldava seisukoha, öeldes, et britid võtsid endale riigi tagasi, vahendas ERRi uudisteportaal raadiouudiseid. Trump nimetas põhiliseks probleemiks immigratsiooni.

"Ma näen paralleeli sellega, mis on juhtumas USA-s ja mis on juhtunud siin – inimesed tahavad näha riigipiire ja ei taha näha inimesi voolamas nende riiki sisse," ütles Trump, kes kritiseeris ühtlasi ka president Barack Obamat selle eest, et Valge Maja toetas otseselt Euroopa Liitu jäämise pooldajaid, sekkudes nii brittide siseküsimusse.

Samal teemal

15.07.2016
Trumpi asepresidendikandidaat on Indiana kuberner Mike Pence
06.07.2016
VIDEO | Donald Trump ülistas Saddam Husseini
30.06.2016
FOTOD | Briti noormees üritas Donald Trumpi maha lasta
25.06.2016
EL-i asutajariigid kutsuvad Suurbritanniat kiiresti lahkumiskõnelusi alustama