Maailm

Tralla: Euroopa Liidust lahkumine maksaks Cameronile ilmselt töökoha (38)

Toimetas Geidi Raud, 23. juuni 2016 22:23
David Cameron 23. juunil Londonis.Foto: Reuters / Scanpix
Londonis viibiv ERR-i korrespondent Johannes Tralla ütles, et Euroopa Liitu jäämist pooldavad inimesed hääletavad majanduslikel kaalutlustel või hirmust, et liidust väljaspool on halvem elu. EL-ist lahkumine maksaks Tralla hinnangul Suurbritannia peaminister David Cameronile ilmselt töökoha, vahendab ERR.ee.

Johannes Tralla ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et David Cameroni ja teisi Euroopa Liidu nimel kampaaniat teinud inimesi on süüdistatud selles, et nad pole suutnud tuua välja EL-i positiivseid külgi ja panna inimesi liitu armastama. Samas need, kes tahavad Euroopa Liidust lahkuda, apelleerisid just inimeste emotsioonidele, rahvuslikule uhkusele.

Samal teemal

"Cameronil ja valitsusel samas ka keeruline kannapööret teha, sest tegelikult viimased aastad on nad ise kasutanud retoorikat, mis on EL-i suhtes pigem vaenulik, pigem vastandab Suurbritannia EL-i huve," rääkis Tralla ja lisas, et inimesed, kes täna hääletavad EL-i jäämise poolt, teevad seda ratsionaalsetel, majanduslikel kaalutlustel ja võib-olla hirmust, et elu väljaspool on kehvem kui liidus.

ERR-i korrespondent märkis et, väga keeruline on prognoosida, millised referendumi tulemused on.

Britid otsustavad tänasel rahvahääletusel, kas Suurbritannia peaks jätkama Euroopa Liidu koosseisus või majandusühendusest välja astuma. Rahvahääletuse tulemused selguvad reede varahommikuks. 

Foto: Reuters / Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee